آنتی ویروس پادویش

نحوه اسکن QR Code در گوشی های اندرویدی

اسکن QR Code

QR Code ها ممکن است آنقدرها زیاد نباشند، اما به منظور بروزرسانی سریع اطلاعات بسیار مفید هستند. موردی است که برخی اوقات نمی دانید چگونه باید آن ها را بازیابی و فراخوانی کنید. در صورتی که شما یکی از کاربران گوشی های اندرویدی هستید، در اینجا برد کرده اید.

ساده ترین روش: از Google Lens در دستیار صوتی گوگل استفاده کنید

شما ممکن است این موضوع را درک نکنید، اما در صورتی که گوشی شما دارای دستیار صوتی گوگل باشد، راه سریع، آسان و اصلی برای اسکن کردن کدهای QR برای اینکه به طور مستقیم وارد گوشی شما شوند، همین روش است.

در ابتدا، برای لحظاتی کلید Home را فشار دهید تا دستیار صوتی شما فعال شود.

اسکن QR Code

بسته به نسخه دستیار صوتی تان، ممکن است کلید Lens در سمت راست صفحه وجود داشته باشد، به محض اینکه دستیار صوتی بالا می آید. به احتمال زیاد، شما باید روی آن ضربه بزنید تا از گوش دادن به فرمان صوتی جلوگیری شود. توجه داشته باشید که فقط روی نقاط رنگی ضربه بزنید.

اسکن QR Code

هنگامی که گوش دادن به فرامین صوتی متوقف شد، گزینه های جدیدی در دسترس شما قرار دارند: لنز در سمت چپ میکروفن، صفحه کلید در سمت راست. بر روی کلید “Lens” ضربه بزنید.

 

اسکن QR Codeاگر این نخستین بار است که شما از لنز استفاده می کنید، باید آن را فعال کنید. تنها دستورالعمل ها را دنبال کنید و سپس به دوربین دستگاه خود دسترسی بدهید. در اولین بار اجرا، برای شما یک پیشگویی سریع از مواردی که شما می توانید با لنز انجام دهید، ارائه می دهد.

 

اسکن QR Codeتنها باید آن را کنار بکشید و QR Code را در مقابل دوربین دستگاه خود قرار بدهید. در عرض چند ثانیه، تگ داخل QR Code را به شما نمایش می دهد – برای اجرای تگ نمایان شد تنها لازم است تا بر روی آن ضربه بزنید. بنابراین، در خصوص آزمایش این قابلیت، به منظور بهره مندی از QR Code به سایت waytogeek.com هدایت می شوید.

اسکن QR Code

به همبن راحتی.

گزینه دوم: از برنامه Google Lens استفاده کنید

برخی ممکن است استدلال کنند که این روش ساده تر از روش اول است، و بر همین اساس ما نیز می گوییم … شاید. تنها دلیل این که ما اولین گزینه را آسان تر می دانیم این است که گوشی شما از قبل این قابلیت را دارد – تقریبا تمام گوشی های آندرویدی مدرن دارای دستیار صوتی همراه هستند، بنابراین نیازی به نصب برنامه دیگری برای انجام این کار نیست.

بیشتر بخوانید  Android یا iOS ، کدام برتر است ؟

اما اگر شما همه چیز را در مورد نصب برنامه های شخص ثالث می دانید، پس همین گزینه را انتخاب کنید.

در ابتدا، فروشگاه Google Play را باز کرده و صفحه Google Lens را باز کنید. این نرم افزار را نصب کنید.

اسکن QR Code

پس از نصب، تمامی مجوزها و عبارات (مجاز به انجام فعالیت در دستیار صوتی) را تایید کنید.

اسکن QR Code

از این بخش، تنها باید QR code خود را اسکن کنید.

به همین راحتی تمامی QR Code ها را می توانید اسکن کنید. تنها لازم است تا درچه ی دوربین خود را فعال کنید. به همین راحتی!

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه اسکن QR Code در گوشی های اندرویدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *