پادویش

نسل جدید باطری های سامسونگ و دو برابر شدن عمر باطری

به لطف یافته های جدید در تحقیقات متخصصان شرکت سامسونگ گوشی سامسونگ بعدی شما میتواند دارای باطری با عمر دو برابر باشد . در برگه ای که هفته ی پیش توسط روابط عمومی شرکت سامسونگ پخش شد تیم سامسونگ اعلام کردند که چگونه قادر خواهند بود تا باطری هایی را ساخته و گسترش دهند که به طور قابل محسوسی عمر باطری شما را افزایش دهد .  تیم موسسه تکنولوژی سامسونگ راهی برای پوشاندن یک صفحه ی سیلیکونی با گرافین کریستالی کشف کرده اند ,که این پیشرفت غیر منتظره میتواند با ظرفیت دو برابر نسبت به باطری های لیتیمی کار کند
نمونه ی اولیه برای باطری های سامسونگ در آینده
این پیشرفت میتواند تاثیر شگرفی بر وسیله های الکترونیکی در آینده داشته باشد . در آزمایشگاه تیم سامسونگ توانستند تا یک باطری با ظرفیت ذخیره سازی 1.5 تا 1.8 برابر ظرفیت باطری های لیتیمی بسازند .باطری های سامسونگ : تحقیقات فعلا در جایگاه مقدماتی بوده و بعید به نظر میرسد که به زودی شاهد این فناوری در دیوایس های موجود در بازار باشیم . تحقیقات به این نتیجه رسیدند که استفاده از سیلیکون در نسل بعدی باطری ها به دلیل وجود الکتریسیته زیاد میتواند حجم زیادی را از الکتریسیته را نیز در خود جمع آوری کند که البته این را هم لازم است بگوییم که برخی از دیوایس های الان هم از آندهای سیلیکونی استفاده میکنند.
یک مشکل

مشکل اینجاست که آندهای سیلیکونی در طول زمان هر مقدار که شارژ میشوند حجیم تر میشوند به طوری که سایز آنها میتواند 4 برابر بیشتر شود و این بدان معناست که مهندسان قطعا میبایست فضایی کافی را برای آندها در نظر بگیرند . شاید دلیل این اتفاق انقباض و انبساط بیش از حد آند در فضای باطری است . مهندسان درصدد هستند که با استفاده از گرافین و جایگزین آن با آند های سیلیکونی انعطاف پذیر این مشکل را حل کنند . هنوز اخبار کامل تری نسبت به این باطری ها نرسیده ولی تا آنجا میشود دانست که نسل جدید گوشی های سامسونگ انقلابی خواهد بود در صنعت باطری .

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نسل جدید باطری های سامسونگ و دو برابر شدن عمر باطری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *