پادویش

احتمال استفاده سامسونگ از پردازنده های گرافیکی AMD یا Nvidia

احتمال استفاده سامسونگ از پردازنده های گرافیکی AMD یا Nvidia

به تازگی شایعه ای منتشر شده است و از همکاری بزرگترین شرکت تولیده کننده گوشی های هوشمند اندرویدی یعنی سامسونگ با دو شرکت موفق Nvidia و AMD برای قرار گرفتن پردازنده های گرافیکی جدیدی در پردازشگر اکزینوس (Exynos) خبر می دهد. اگر سامسونگ بتواند با یکی از این شرکت ها قراردادی ببندد، تغییرات بزرگی را در گرافیک گوشی های هوشمندش ایجاد می کند.

هنوز تایید رسمی از شرکت سامسونگ منتشر نشده است اما با این احتمالات می تواند پیشرفت خوبی را با پردازنده های Nvidia یا AMD به معماری های پاسکال و پلاریز نسبت به معماری ARM پردازنده گرافیکی Mali داشته باشد. با توجه به این که ماه گذشته سامسونگ از بستن قراردادی با Nvidia خبر داد، همکاری سامسونگ با شرکت Nvidia منطقی تر بنظر می رسد.

استفاده از این تغییرات در پردازنده های گرافیکی سامسونگ می تواند تاثیراتی بر روی پردازنده گرافیکی استفاده شده قبلی داشته باشد، احتمال دارد تا سامسونگ از چیپست های Nvidia در مدل های به خصوصی استفاده کند و بخشی را هم به Mali واگذار کند.

با توجه به اینکه سامسونگ قصد دارد تا در سال آینده تغییراتی در پردازنده های گرافیکی خود انجام دهد، انتظار می رود تا این قرارداد سامسونگ موقتی باشد اما همین هم برای شرکت سامسونگ سود زیادی را در پی خواهد داشت، همچنین شرکت Nvidia نیز از طریق همکاری با بزرگترین شرکت تولیده کننده گوشی های هوشمند اندرویدی می تواند تجربه های زیادی به دست آورد و بر اعتبار خود بیافزاید.

این همکاری شرکت Nvidia، فراخوانی مجدد برای ساخت پردازنده های گرافیکی می باشد. این شرکت مدتی است که در حوزه گوشی های هوشمند فعالیت انجام نداده است و آخرین پردازنده های گرافیکی Nvidia به نام4i  Tegra در گوشی اندرویدی Blackphone می باشد، البته Nvidia تنها برای گوشی های هوشمند پردازنده گرافیکی نساخته است و در تبلت ها و تلویزیون های اندرویدی هم کارهایی انجام داده است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : احتمال استفاده سامسونگ از پردازنده های گرافیکی AMD یا Nvidia

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *