تکنولوژی هایی که ممکن است آینده دنیا را تغییر دهد …

google driverless car

ما در 5 سال گذشته ، جهش های بزرگی را در فن آوری دیجیتال مشاهده کرده ایم . گوشی های هوشمند و تبلت های مالتی تاچ از نوآوری هایی هستند که انقلابی در روش زندگی و کار ما ایجاد کرده اند . با این حال ، باور کنید یا نه ، ما تازه در شروع مسیر تکنولوژی قدم گذاشته ایم . در آینده ، ما می توانیم همانند انسانهای موجود در فیلم های علمی تخیلی زندگی کنیم .
در این پست ، ما دو مورد از تولیدات زندگی واقعی را که باعث انقلابی دیگر در دنیا خواهد شد ، معرفی خواهیم کرد . آماده ی برش میوه ها در Fruit Ninja  بوسیله ی چشمهایتان باشید و آماده باشید تا مسافر یک اتومبیل بدون راننده شوید .

 همراه ما باشید تا آینده را ببینیم …

  •   کمپانی The Eye Trible
Eye tracking technology
Eye tracking technology

ردیابی چشم در این سال ها ، به طور عمده توسط علاقه مندان به تکنولوژی مورد بحث قرار گرفته است ، اما پیاده سازی آن با چالش های متعددی روبروست . سرانجام شرکت Eye Trible توانست از این چالش ها عبور کند . آنها توانستند با موفقیت این تکنولوژی را تولید کنند تا شما بتوانید تنها با حرکت چشمهایتان تبلت خود را کنترل کنید ، با شبیه ساز پرواز بازی کنید و حتی میوه ها را در Fruit Ninja  برش بزنید !
اساسا در این فناوری ، از تکنولوژی ردیابی چشمی و ترکیب آن با یک دوربین در جلو ، برخی الگوریتم های کامپیوتری و برنامه نویسی ، برای برش میوه ها توسط چشم استفاده شده است . در حال حاضر این شرکت هنوز به دنبال شراکت جهت عرضه ی این فناوری پیشرفته علمی تخیلی به بازا مصرف می گردد ، ولی من و شما می دانیم که این محصول آنقدر جذاب است که رو به شکست نمی رود .

google driverless car
google driverless car
  •   اتومبیل بدون راننده ی گوگل

همه ی ما روزی را به یاد داریم که حرکت روبات ها را دیدیم . پس اتومبیل بدون راننده هم به واقعیت خواهد پیوست . و در حال حاضر امکان تولید آن توسط شرکت موتور جستجوی گوگل فراهم شده است . در حالی که دستورالعمل و منبع اطلاعات آن هنوز هم منتشر نشده است ، اتومبیل بدون راننده ی گوگل ، کارایی خود را از یک هوش مصنوعی می گیرد که از دوربین هایی در درون اتومبیل و یک سنسور در سقف ماشین ، و از تعدادی رادار و سنسورهای موقعیت یاب که در مکان های مختلف اتومبیل متصل شده اند ، استفاده می کند .
به نظر می رسد تلاش بسیاری برای تقلید هوش انسان در این اتومبیل صورت گرفته است ، اما تا کنون این سیستم 1609 کیلومتر را بدون دستور گرفتن از انسان ، رانندگی کرده است .

سرگی برین ، موسس شرکت گوگل :
شما می توانید تنها با یک دست ، سالهایی را که برای تجربه ی استفاده ی مردم عادی از این اتومبیل نیاز است را بشمارید .

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  معرفی اپلیکیشن Android Auto

نظرات در مورد : تکنولوژی هایی که ممکن است آینده دنیا را تغییر دهد …

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. واسه ماشین گوگل تکنولوژی پیشرفته ای داره . خدا میدونه چند تا سنسور گذاشتن و چند تا میکرو استفاده کردن . بیشتر واسه نقشه گوگل از ماشین استفاده می کنن