پادویش

جلوگیری از بد افزار ها

جلوگیری از بد افزار ها

چگونه جلوی بد افزار ها را بگیریم

بد افزار اصطلاحیست که برای گستره ای از نرم افزار هایی استفاده میشود که به سیستم عامل آسیب میزنند و شامل ویروس ها،تبلیغات و ویژگی هایی از جمله عبور از سیستم امنیتی سیستم عامل شما و یا استفاده از اطلاعات شخصیتان بدون اطلاعاتان میباشند.تاثیرات بد افزار ها میتواند شامل ایجاد شدن مشکلات و ممانعت اندک و کوچک در کامپیوتر شما و یا دزدی از اطلاعات شخصی شما باشد.جلوگیری از حضور یک بد افزار آسان تر از پاک کردن کامل آن است.جلوگیری و پیشگیری از حضور بد افزار ها شامل دو قدم استراتژیک میشود.برای ایمن ماندن سیستم عاملتان به راهنمایی های زیر توجه کنید.

فرادرس

 

با استفاده از عملکرد آنلاین هوشمند جلوی بد افزار ها را بگیرید.

تنها عامل بزرگی که از دچار شدن سیستمان به بد افزار میتواند به طور جدی جلوگیری کند خود شما هستید.

نیازی نیست که شما تحصیلات عالیه داشته باشید و یا برای این کار آموزش های خاصی را گذرانده باشید.تنها کاری که لازم است انجام دهید مراقبت از سیستم عاملتان و عدم دانلود فایل ها و نرم افزار هایی است که چیزی در باره ی آن ها نمیدانید و یا اینکه به آن ها اعتماد ندارید.(صرف نظر از این که چقدر وسوسه کننده هستند).

در ادامه به دو نمونه از مراجع که در ارتباط با همین موضوع بحث کرده اند میپردازیم:

یک وبسیات: اگر مطمئن نیستید،سایت را ترک کرده و نرم افزاری که از شما در خواست نصب شدن آن شده است را جست و جو کنید.اگر مشکلی در ارتباط با آن نرم افزار وجود نداشته باشد،میتوانید به همان سایت برگشته و نرم افزار درخواست شده را دانلود و نصب کنید، اما اگر مشکلی در ارتباط با آن نرم افزار وجود داشته باشد شما عملا جلوی یک بد افزار دردسر ساز را خواهید گرفت.
سایت ایمیل: به هیچ عنوان به هیچ یک از موضوعاتی که در ارتباط با نامه ی هرز(spam) میباشند اعتماد نکنید.

1جلوگیری از بد افزار ها

علاوه بر این،هنگامی که نامه از جانب کاربرانی که میشناسید حاوی لینک یا محتویات خاص نظیر آن باشد،باید با احتیاط عمل کنید.اگر نسبت به نرم افزاری که درخواست نصب آن از شما شده است مشکوکید به هیچ عنوان آن را نصب نکنید.

 

به کمک نرم افزار مناسب از شر بد افزار ها خلاص شوید

فرقی نمیکند که شما چقدر محتاط هستید،به هر صورت احتمال اینکه سیستم عامل شما آلوده به بد افزار ها شود وجود دارد.چرا؟جواب این سوال ساده است، زیرا بد افزار ها ساخته شده اند تا به طور کاملا پنهان وارد سیستم عامل کامپیوتر شما شوند و از راه هایی که شما نمیتوانید پیش بینی کنید سیستم شما را آلوده کنند.

با هم به چند نمونه از کمک نرم افزار ها در این زمینه میپردازیم:

سیستم عامل به روز رسانی شده:

از به روز رسانی سیستم عاملتان استفاده کنید.از مزیت های سیستم عاملتان استفاده کنید تا به طور کاملا خودکار شما را از بروزرسانی برنامه ها اگاه سازد یا در شرایط بهتر به طور کاملا خودکار به روز رسانی های مطمئنی را دانلود کند.

2جلوگیری از بد افزار ها

نرم افزار ضد ویروس(Anti-Virus Software):

برای حفظ امنیت سیستم عامل کامپیوترتان باید یک نرم افزار ضد ویروس نصب کرده باشید.این نرم افزار را همواره به روز رسانی و فعال کنید و به آن برنامه ی زمانی اسکن سیستم (حداقل هر ماه یک بار) بدهید.(ترجیحا دو نرم افزار Anti-Virus را باهم فعال نکنید زیرا سبب اختلال در کار یکدیگر میشوند).

 

آیا مطالب زوم تک برای شما مفید بودند?

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جلوگیری از بد افزار ها

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *