پادویش

QLED سامسونگ تلویزیونی با حجم رنگ 100%

حس فراگیری بیشتر با تلویزیون‌های UHD

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی اعلام کرد سری تلویزیون‌های QLED 2017 این شرکت که اولین بار در نمایشگاه CES 2017 رونمایی شدند، توانسته‌اند تاییدیه اتحادیه معتبر بین المللی ورباند دوچر الکترونیکر (VDE) را برای توانایی تولید ۱۰۰ درصد حجم رنگ دریافت کنند. اتحادیه VDE با اتکا به تخصص خود در حوزه آزمایش حجم رنگ، این گواهی را برای تلویزیون‌های QLED سامسونگ صادر کرده است. این گواهی نشان دهنده توانایی تلویزیون‌های QLED در ارائه تصویری با کیفیت بالا و پایدار به بینندگان است.
حجم رنگ در واقع استانداردی برای نمایش رنگ است که در آن دو عنصر از تلویزیون در فضای سه بعدی اندازه گیری می‌شوند، گاموت رنگ و سطح روشنایی. گاموت رنگ به معنی حداکثر تعداد رنگ‌های قابل نمایش به صورت فیزیکی و پیک روشنایی نیز حداکثر میزان روشنایی در نمایشگر است. هرچه مقدار گاموت رنگ و سطح روشنایی بیشتر باشد، حجم رنگ در تلویزیون بالاتر خواهد بود. بیشتر شدن حجم رنگ تلویزیون نیز به واقعی‌تر و دقیق‌تر شدن تصویر HDR در هر دوی‌ صحنه‌های تاریک و روشن می‌شود.
به صورت کلی توانایی تلویزیون در رندر کردن رنگ با بیشتر شدن سطح نور، کاهش پیدا می‌کند که در نتیجه منجر به اختلال رنگی در تصویر می‌شود. تلویزیون‌های QLED سامسونگ این توازن میان رنگ و نور را حل کرده‌اند. این تلویزیون‌ها با داشتن حداکثر نور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت می‌توانند ۱۰۰ درصد حجم رنگ را نمایش دهد. چنین اتفاقی برای اولین بار در صنعت تلویزیون انجام شده است.
تولید رنگ در تلویزیون‌های QLED سامسونگ با استفاده از یک ماده جامد کوانتوم دات جدید انجام می‌شود که به این ترتیب تلویزیون می‌تواند بازه‌ای بسیار گسترده‌تر از رنگ‌ها و حداکثر روشنایی را با جزئیاتی‌ بیشتر در مقایسه با تلویزیون‌های معمولی نمایش دهد. این کوانتوم‌دات‌های جدید همچنین به تلویزیون‌های QLED سامسونگ امکان می‌دهند تا فارغ از تاریکی صحنه یا تاریک و روشن بودن محل نمایش تصویر، رنگ سیاه را کاملا غنی نمایش دهد. از همه بهتر آنکه QLED این سطح از عملکرد را برای تمامی زوایای دید فراهم کرده و در نتیجه زاویه دید بیننده تاثیری در کیفیت تصویر و رنگ ندارد.
معاون مدیر بخش نمایشگرهای تجاری سامسونگ الکترونیکس می‌گوید «گواهی رنگ ۱۰۰ درصدی اعطا شده به تلویزیون‌های QLED سامسونگ نشان دهنده تکامل این محصول و انقلابی بودن کیفیت تصویر آن است. سامسونگ در مقام رهبر بازار جهانی تلویزیون در ۱۱ سال گذشته، بسیار مشتاق است که صنعت تلویزیون را به دنیای نمایشگر‌های کوانتوم داتی هدایت کند که بهترین کیفیت تصویر موجود در بازار را ارائه می‌دهند»

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : QLED سامسونگ تلویزیونی با حجم رنگ 100%

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *