پادویش

بررسی و معرفی اپلیکیشن ایزی پی (Ez Pay)؛ پرداخت عوارض آزاد راهی، خرید بلیط مترو و …

بررسی و معرفی اپلیکیشن ایزی پی (Ez Pay)؛ پرداخت عوارض آزاد راهی، خرید بلیط مترو و ...

ایزی پی یکی از اپ‌های مفیدی که با ارائه خدمات مختلفی هم چون شارژ کارت بلیط، پرداخت عوارض، … موجب رفاه حال شهروندان کشورمان شده است.شاید اگر گذرتان به ایستگاه های مترو خورده باشد، تابلو هایی را دیده باشید که در آن استفاده از اپ ایزی پی را به شما پیشنهاد می کنند. استفاده از اپ ایزی پی هم سریع است و هم بهتر؛ چرا که دیگر نیازی نیست در صف های طولانی شارژ کارت مترو بایستاید یا نگران نیاوردن کارت بلیط خود باشید!

فرادرس

اپلیکینش ایزی پی (Ez Pay)، یکی از اپ های خوبی است که برای رفاه حال هر چه بیشتر شهروندان کشورمان ایران طراحی و عرضه شده است. هدف از طراحی این اپ تنها فراهم کردن شرایط آنلاین خرید کارت بلیط تک سفره مترو یا شارژ کارت بلیط نبوده است، بلکه خدمات بسیاری در این اپ ،به منظور هر چه بیشتر کردن رفاه حال شهروندان، فراهم شده است.

ایزی پی

اپ ایزی پی ارائه دهنده خدماتی هم چون: شارژ کارت مترو، خرید کارت بلیط تک سفره مترو/BRT، شارژ سیم کارت موبایل، خرید بسته های اینترنتی دیتا، پرداخت عوارض آزاد راهی، طرح ترافیک، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت جریمه موتور و یا خودرو، خرید بلیط قطار حومه ایی و قابلیت جدید پارک حاشیه ایی است.

ایزی پی

در قسمت کیف پول می توانید، اعتبار حساب خود را افزایش دهید، وجه برداشت کنید، استعلام برداشته وجه انجام دهید، شارژ کیف پول خود را به صورت خودکار انجام بدهید و برای حساب دیگران شارژ انتقال دهید.

اپ ایزی پی اولین و تنها اپ موجودی است که خدمات حمل‌ و نقل عمومی شامل شارژ کارت بلیط، خرید بلیط مترو، و  … را به‌ طور هم‌ زمان پوشش با سایر خدمات انجام می‌ دهد.

اپ ایزی پی در بخش خدمات حمل و نقل تا به امروز، بی رقیب مانده است، اما در بخش ارائه سایر خدمات رقیب های شناخته شده ایی هم چون آپ، تاپ، سکه، فون پی،۷۲۴، ایوا، … را دارد.

ایزی پی

 

هدف از ساخت و عرضه اپ ایزی پی بسیار است؛ مهم ترین آن ها، هر چه آسان تر کردن پرداخت از طریق گوشی هوشمند است. خرید بدون نیاز به همراه داشتن کارت بانکی، همکاری مشترک با سایر کسب‌ و کارها یا استارت آپ ها و ارائه سرویس‌ به سایر اپ های مشابه، از مهم ترین هدف های بلند مدت شرکت سامانه‌ های هوشمند اطلاعاتی توسن البرز ( ابداع کننده ایزی پی) بوده است.

در شرایط فعلی کرونایی، استفاده از اپ های ارائه دهنده خدمات آنلاین ، نسبت به هر زمان دیگری، بیشتر شده است. استفاده از اپ ایزی می تواند تماس شهروندان با وسایل آلوده کننده را به مقدار قابل توجه ایی کاهش دهد و در کاهش همه گیری کرونا تاثیر به سزایی داشته باشد. به همین منظور بهتر است چند نکته درباره ی استفاده از اپ ایزی پی  را بدانید.

  • یادتان  باشد که کارت بلیط های مترو آفلاین هستند. بخاطر همین، تا وقتی که از کارت بلیت مترو ایی که به صورت آنلاین آن را از طریق اپ ایزی پی شارژ کرده‌اید، برای عبور از گیت‌ های مخصوص  استفاده نکنید، پروسه شارژ خریداری شده، به موجود کارت بلیط مترو تان اضافه نمی شود.
  •   این گیت‌ها هستند که پروسه نهایی شارژ شدن کارت بلیط مترو و سپس کسر شارژ از کارت بلیط مترو تان را انجام می‌ دهند. و دیگر اینکه در صورت عبور از گیت، پروسه انتقال شارژ خریداری شده از طریف اپ ایزی پی و انتقال اطلاعات خرید به کارت بلیط مترو تان، کمی ممکن است طول بکشد، پس کمی صبور باشید.
  • بخاطر همین موضوع، حداقل برای بار اول، چند دقیقه قبل از عبور از گیت مترو، کارت بلیط مترو تان را از طریق اپ ایزی پی شارژ کنید؛ زیرا تا اطلاعات به گیت های مترو منتقل شود کمی طول می کشد. در این صورت هنگام عبور از گیت مترو دچار مشکل نمی شوید.
  • اینطور که اپ ایزی پی می گوید، فعلا امکان منتقل شدن اطلاعات خرید آنلاین شارژ کارت بلیط و انتقال آن ها به گیت های ایستگاه های BRT  اتوبوس ها وجود ندارد، پس یادتان باشد که در صورت تکمیل آنلاین شارژ کارت بلیط ،فعلا، می توانید تنها از گیت های مترو عبور کنید. ( برگرفته از اطلاعات اپ ایزی پی)
  • برای شارژ کردن کارت بلیط تان از اپ ایزی پی، تنها نیاز به کد چند رقمی پشت کارت بلیط تان دارید.

ایزی پی

مطعمنا برای شارژ کردن کارت بلیط مترو تان، نیاز به اینترنت دارید، پس بخاطر احتمال دیر منتقل شدن اطلاعات به گیت های مترو و همین طور احتمال عدم آنتن داشتن در ایستگاه های مترو، بهتر است حداقل چند دقیقه قبل از عبور از گیت مترو، پروسه شارژ کردن کارت بلیط مترو تان را انجام بدهید. ناگفته نماند که تنها با یک بار شناساندن کد کارت بلیط مترو تان به اپ ایزی پی، می توانید  هر بار که خواستید اعتبار کارت بلیت خود را افزایش بدهید. پرداخت قبوض تلفن، آب، برق، گاز، عوارض شهرداری، سازمان مالیات و … از دیگر خدمات هایی هستند که پرداخت آن ها به سادگی در اپ ایزی پی وجود دارد.

 

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از سرویس های ارائه شده ایزی پی به سایت ایزی پی؛ ezpay.ir، مراجعه کنید.

دانلود از بازار

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بررسی و معرفی اپلیکیشن ایزی پی (Ez Pay)؛ پرداخت عوارض آزاد راهی، خرید بلیط مترو و …

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *