آنتی ویروس پادویش

چگونه تصاویر قدیمی را در گوشی موبایل ذخیره کنیم؟

how-to-save-your-old-film-photos-with-your-phone

اگر تعدادی تصویر چاپ شده‌ی قدیمی دارید، و می‌خواهید آن را به تصاویر دیجیتال تبدیل کنید، راه‌های زیادی هست؛ می‌توانید خود نگاتیوها را اسکن کرده که خب طبیعتاً نیاز به یک اسکنر و همینطور زمان زیادی دارد. از آنطرف، چرا به سادگی از گوشی خود استفاده نکنید؟

اگر می‌خواهید کیفیت خیلی خوب را در حین دیجیتالایز کردن تصاویر قدیمی حفظ کنید، استفاده از یک اپلیکیشن خوب، بهترین گزینه است؛ Heirloom گزینه‌ی خوبی است که برای هردو سیستم عامل اندروید و iOS فعال است و ارزش امتحان کردن را دارد. Pic Scanner هم نرم‌افزار بسیار خوبی است که قابلیت اسکن همزمان چند عکس قدیمی باهم را دارد اما صرفاً برای iOS قابل دسترسی است.

how-to-save-your-old-film-photos-with-your-phoneبهتر است چند گزینه‌ی مختلف را پیش از انتخاب قطعی یک اپلیکیشن انتخاب کنید تا آنکه بهترین نتایج را برای شما دارد، انتخاب کنید. انتخاب قطعی ما اما، Photomyne است. یک اَپ رایگان iOS که نسخه‌ی اندروید آن بزودی منتشر خواهد شد. این اَپ دردسرهای عادی دیجیتالایز کردن تصاویر قدیمی را به حداقل می‌رساند؛ می‌تواند همزمان چندین تصویر را اسکن کند، آن‌هایی که نیاز به ادیت دارند و در حال محو شدن هستند را ادیت کند و همینطور تصاویر را آنا در شبکه‌های ااجتماعی به اشتراک بگذارد.

وقتی درون Camera این اپلیکیشن هستید، 3 ثانیه نگه داشتن دکمه‌ی شاتر برای اسکن تمامی تصاویر کافی است؛ مهم نیست، چندتا هستند و کجا؛ این اَپ می‌تواند با دقت و قدرتی فوق‌العاده تصاویری پخش بر روی میز و یا دسته‌ای تصویر در یک آلبوم را اسکن کند. آن‌ها اسکن شده و کراپ می‌شوند و به صورت تصاویر جدا از هم در آلبوم گوشی ذخیره می‌شوند.

how-to-save-your-old-film-photos-with-your-phoneاین اَپ حقیقتاً در حین اسکن چند تصویر همزمان و درست و صاف کردن آن‌ها می‌درخشد. auto-enhance یا بهبود دادن تصاویر به صورت خودکار (که می‌توان به صورت دستی هم انجام داد) واقعاً خوب و دقیق کار می‌کند. البته انتظار معجزه بر روی همه تصاویر نداشته باشید، کار این اَپ در بسیاری از مواقع عملاً شبیه به معجزه است اما به طور کلی اگر با صرفِ زمان و یا استفاده از یک متخصص، ادیت این تصاویر دیجیتال شده را دستی انجام دهید نتیجه‌ی بسیار بهتری بگیرید.

تصاویر می‌توانند به گروه تبدیل شوند؛ این قابلیت هم بسیار خوب است. مثلاً می‌توان با استفاده از فیسبوک، افراد موجود در تصویر را تگ کرد و همینطور برای آن زمان مشخص کرد. (اَپ به شما اجازه قرار دادن سال و فصل را می‌دهد که بسیار منطقی تر از به یادآوردن تاریخ دقیق عکسی مربوط به سالهای سال پیش است.)

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه تصاویر قدیمی را در گوشی موبایل ذخیره کنیم؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *