آنتی ویروس پادویش

جایگزینی واقعیت مجازی با داروهای مسکن و آرام بخش

واقعیت مجازی

مدت زیادی است که دانشمندان سعی دارند برای درمان بیماری های مختلف از تکنولوژی استفاده کرده و روش های غیر تهاجمی را جایگزین روش های تهاجمی درمان نمایند. تحقیقات در این باره در زمینه سرطان آشکار بود اما این بار تیم فعال Healthy Mind موضوعی جدید را هدف خود قرار داده است. بر اساس سخنان این دانشمندان , می توان از برنامه ای که مبتنی بر پایه ی واقعیت مجازی است , برای آرام سازی و تسکین درد استفاده کرد. کشور فرانسه این برنامه را روی تعدادی از بیماران امتحان کرده است و ذهن آن ها را با سفر به مکان های جذاب و آرامش بخش , از درد منحرف ساخته است.

واقعیت مجازی

افراد بسیاری از بیمارستان و محیط پر از درد و رنج آلود خوششان نمی آید , عده ای نیز از دارو و درمان بیزارند و اصلا تمایلی به همکاری ندارند , این برنامه واقعیت مجازی , با ایجاد تصورات ذهنی مطلوب , حافظه و درک افراد را فریب می دهد , به طوری که بیماران فراموش می کنند در بیمارستان بوده و درمان را با رقبت بیشتری و در نهایت آرامش می پذیرند , علاوه بر این که بدون مسکن یا با دوز بسیار پایینی از آن. , درد ها از بین می رود و دیگر نیازی به استفاده از دارو های سنگین و آرامش بخش ها با عوارض جانبی زیاد نیست. محیط این برنامه طوری طراحی شده که بیمار در یک فضای خیالی قرار می گیرد و قادر به تفریح , گوش دادن به موسیقی و نقاشی یا سایر کار های آرامش بخش می باشد. حضور در این فضای سه بعدی کاملا بیمار را از پروسه درمان دور کرده و امکان تحمل آزمایش ها و اقدامات درمانی دردناک تری را ایجاد می کند.

واقعیت مجازی

بیمارستان سنت جوزف فرانسه , این تکنولوژی هدست واقعیت مجازی را آزمایش کرده است. سرپرست بخش اورژانس آن را بسیار مفید دانسته و ادعا کرده است استفاده از این تکنولوژی برای درمان و پانسمان سوختگی , عمل های سرپایی , در رفتگی ها و بخیه زدن بسیار موفقیت آمیز بوده و استرس بیماران را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد. وی بیان کرد امیدوار است در طی چند سال آینده تمامی بیمارستان ها به این تکنولوژی تجهیز شوند.

بیشتر بخوانید  اثر پلاسبو واقعیست و باعث بهبود سلامتی میشود! واقعا پلاسبو چیست؟!

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جایگزینی واقعیت مجازی با داروهای مسکن و آرام بخش

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *