پادویش

درمان سریع تبخال

درمان تبخال

درمان سریع تبخال : تبخال جز بیماری ویروسی است که ممکن است در هر شرایطی به سراغ ما بیاید. حالا تصور کنید صبح از خواب بیدار شده اید و مشاهده می کنید که تبخال زده اید با اینکه فردا آن روز جلسه ی مهمی دارید. قطعا این موضوع سبب آزار و ناراحتی شما خواهد شد تا جایی که به دنبال درمان سریع تبخال باشید و حاضر باشید روش های متعددی را امتحان کنید تا تبخال از بین برود. در ادامه این مطلب به چندین راهکار خانگی اشاره شده است که می توانند به شما کمک کنند درمان سریع تبخال را انجام بدهید.

فرادرس

راهکاری درمان خانگی تبخال

  • روغن چای : لازم است بدانید که تبخال از دسته مواردی است که می تواند به دیگر قسمت ها مثل لب و داخل منتقل شود و اگر می خواهید از اینکار پیش گیری کنید از روغن چای استفاده نمایید. برای اینکار روزی دو بار پنبه را به روغن چای اغشته نمایید و روی تبخالتان قرار بدهید. با اینکار حداقل تعداد تبخال های شما زیاد نمی شود. این روغن می تواند توان سیستم ایمنی بدن را بالا ببرد و یا ویروس تبخال مقابله کند و در نهایت به حذف تبخال کمک کند.
  • سیر : یکی دیگر از مواردی که شما میتوانید از آن استفاده کنید سیر است. سیر را نصف کنید و آن را روی تبخال خود بگذارید و اجازه دهید ده دقیقه بماند و چند بار اینکار را تکرار کنید.شما می توانید بعد از 2 تا 3 روز تاثیر سیر را بروی تبخال مشاهده کنید.
  • روغن اسطوخودوس : این روغن را بیشتر با نام آرامش بخش می شناسند ولی لازم است بدانید که این روغن در صورتی که یک هفته بر روی تبخال باشد می تواند درمان آن را انجام بدهد و همچنین ضدعفونی کننده برای آن به شمار می رود.
  • لبنیات :  در این زمان از لبنیات و سیب زمینی استفاده کنید ولی ادام زمینی ، شکلات و موارد این چنینی مصرف نکنید.

 

آیا مقاله درمان سریع تبخال برای شما مفید بود؟

3.9/5 - (15 امتیاز)

نظرات در مورد : درمان سریع تبخال

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *