آنتی ویروس پادویش

آموزش کامل پابجی موبایل PUBG MOBILE

اموزش سنسیویتی پابجی موبایل
بازی پابجی یک بازی ویدئویی است که بر روی گوشی موبایل قابل نصب است. این بازی اکشن و بسیار مهیج است و مخاطبان بسیاری دارد. شاید در نگاه اول ورود و ثبت نام در این بازی بسیار سخت به نظر برسد اما چندان هم سخت نیست. شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که نحوه تنظیمات و ورود به بازی پابجی چگونه است؟ در اینجا می‌خواهیم تنظیمات و راهنمای کامل این بازی را در اختیارتان قرار دهیم

نحوه نصب بازی پابجی بر روی گوشی موبایل

برای ثبت نام و ورود به بازی پابجی باید چند مرحله را پشت سر گذاشت این مراحل شامل موارد زیر می باشند.

● اولین قدم این است که این بازی مهیج را از گوگل پلی یا برنامه بازار دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید.

● دومین قدم یا دومین مرحله این است که بعد از نصب بازی، فایل دیتای نصب بازی را هم دانلود و نصب کنید.

● در این مرحله بهتر است که یک مرور بر دانلود بازی بر روی گوشی خود داشته باشید. بهتر است که این بازی را از پلی استور دانلود کنید. وقتی این کار را انجام دهید هم سرعت بازی بیشتر می شود و هم وقتی دکمه play را کلیک می کنید همزمان م آن را نیز Record کرده اید.

● چهارمین مرحله نصب داشتن یک فیلتر شکن پر سرعت است. به این دلیل که این بازی ویدئویی برای مخاطبانش فیلتر شده است.

● در هنگام بازی حتما سرعت اینترنت خود را چک کنید. چون هرچه سرعت اینترنت بالاتر باشد. بازی نیز با سرعت و کیفیت بالاتری ارائه می شود.

ورود و راه اندازی بازی پابجی بر روی گوشی موبایل

تنظیمات مهم پابجی

زمانی که از نصب کامل بازی مطمئن شدید باید روی دکمه (آی تب) کلیک کنید تا وارد بازی شوید. بعد از وارد شدن به برنامه باید یک حساب کاربری برای خود بسازید برای ساخت این حساب سه روش وجود دارد. این سه روش شامل موارد زیر می باشند.

1- ساخت حسابی که به صورت مهمان است

2- ساخت حسابی به وسیله توییتر

3- ساخت حسابی به وسیله فیسبوک

در میان این سه روش ساخت حساب، معمولا ساخت حساب با توییتر پیشنهاد می شود. زیرا روش ساخت حساب با توییتر بسیار سهل و آسان است. در صورت نصب این بازی و اطمینان داشتن از حضور در بازی، دیگر یکی از بازیکنان به حساب می آیید. در بازی پابجی می توانید هم به صورت گروهی و هم به صورت تکی بازی کنید. این بازی به گونه ای است که شما در میان صد نفر برای زنده ماندن و بقا تلاش‌ می کنید. اگر در بازی همه چیز خوب پیش برود ممکن است زمان بازی نیم ساعت به طول بيانجامد. اما اگر بد شانس باشید امکان دارد در همان ثانیه های اول حذف شوید.

روش ها و تاکتیک های بسیار زیادی برای بقا در این بازی وجود دارد. در ادامه به بررسی چند مورد از این روش ها و تاکتيک ها می پردازیم.

 باید یک مکان را با دقت برای فرود انتخاب کرد

 انتخاب یک مکان و نقطه نامناسب برای فرود آمدن امکان حذف شدن بازیکن را بیشتر می کند. در ابتدا بازی، بازیکن باید زیرک و دقیق باشد. یک نقطه را برای فرود انتخاب کند که اول از همه دور باشد و دوم اینکه محل خوبی برای غارت کردن باشد. در نقشه اصلی این بازی چند نقطه وجود دارد که محل های مناسبی برای غارت و فرود است. این نقاط طلایی مانند نیروگاه‌ها، شهر های مهم و پایگاه های نظامی.

اما یک نکته مهم این است که تمام بازیکنان در این نقاط وجود دارند. پس در اینجا باید زیرک بود و اولین فرود باید در مناطق خلوت و دور از بازیکن باشد. چون برای فرود اول، مناطق خطرناکی هستند. توصیه این است که بازیکن باید اول به مناطق خلوت برود غارت کند و بعد از حذف چند بازیکن خود را به مناطق طلایی برساند.

 اولین حرکت قبل از شلیک کردن غارت کردن مهمات است

 بازیکن وقتی به زمین رسید باید در اولویت به فکر غارت کردن مهمات، کوله پشتی و زره باشد. در بازی پابجی اگر بازیکن تکی باشد به محض کشته شدن باید از مسابقه خارج شود. اگر هم گروهی بازی کند گرچه می توان به وسیله همگروهی ها زنده شد اما شانس کشته شدن بقیه اعضای گروه را هم بالا می برد. پس در نتیجه اول از همه بازیکن باید به فکر شلیک کردن نباشد بلکه باید سلاح های خود را افزایش دهد و همچنین از خود در برابر شلیک کردن محافظت کند.

یک بازیکن در ابتدای بازی باید اول تلاش کند یک کوله پشتی را غارت کند. زیرا با غارت کردن کوله پشتی، بازیکن مهمات خود را بیشتر می کند و در نتیجه شانس پیروزی اش هم بیشتر می شود. کوله پشتی ها دارای سطح 1 تا 3 هستند و هرچه سطح بالاتر باشد بهتر است.

پیدا کردن هر سلاحی برای بازیکن برابر با یک شانس بیشتر برای پیروزی است. بعد از غارت کوله پشتی، غارت یک ذره هم برای بازیکن در حال بازی شانس بیشتری می آورد. زره ها هم مانند کوله پشتی ها دارای سطح 1 تا 3 هستند و هرچه سطح بالاتر باشد بهتر است.

در ابتدای بازی غارت کردن زره سطح 3 کار بسیار دشواری است پس بهتر است که در ابتدا زره سطح 1 و 2 را غارت کنید. غارت کردن وسایلی هم که به سلامتی کمک می کنند بسیار مهم هستند. مانند کیت های کمک های اولیه، بانداژ ها، مسکن ها و… این وسایل کمک بسیاری در زمان زخمی شدن بازیکن می کنند.

در آخر هم غارت نارنجک ها مهم است. اما در ابتدای بازی نیازی نیست بازیکن به دنبال نارنجک بگردد.

شلیک کردن در زمان و فاصله مناسب در پابجی موبایل

تنظیمات اولیه پابجی موبایل

برای یک بازیکن تازه کار سخت است تشخیص دهد که چه زمان شلیک کند و چه زمانی مخفی شود. اما بازیکن تازه کار باید بداند که هیچ وقت در فاصله دور نباید شلیک کند. تجهیزات سلاح ها می توانند تمام سلاح ها را برای موقعیت های مناسب و مختلف آماده کنند. همیشه توصیه می شود که بازیکن از سلاح های مکمل استفاده کند تا مجبور نشود دو سلاح با برد های متفاوت را با خود حمل کند. با این کار بازیکن همیشه و در هر شرایطی آماده درگیری و شلیک است.

توجه کردن به نقشه اصلی بازی پابجی

در داخل این بازی وقتی که بازیکن با مناطق مختلف آشنا می شود باید به یک دایره که در کنار صفحه وجود دارد توجه کند. هرچه به پایان بازی نزدیک شود آن دایره نیز کوچکتر می شود. در واقع بازیکن تا مدت زمانی می تواند خارج از این دایره بماند. تا زمانی که در خارج از این دایره است می تواند غارت کند یا با تجهیزات خود را زنده نگه دارد. اما در نهایت هر چه به پایان بازی نزدیک شود آن دایره نیز کوچکتر می شود و در آخر خارج ماندن از این دایره تقریبا غیر ممکن می شود.

دایره روی نقشه به رنگ سفید نمایش داده می شود. این دایره بازیکن را راهنمایی می کند که کجا باید برود. در ابتدای بازی اصلا نیازی به عجله کردن نیست اما در اواخر باید سرعت را بیشتر کرد. در واقع بازیکن، همان طور که به دایره سفید توجه می‌کند باید به بازیکنانی که به آن دایره نزدیک می شوند نیز توجه کند. بهترین کار این است که کشتن آنها را به بعدا موکول کند و فقط به فکر غارت کردن و زنده ماندن باشد.

 استفاده از چرخ کارایی بیشتری دارد تا پا

 آموزش دیگری که در مورد بازی پابجی باید به آن توجه کرد استفاده از وسایل نقلیه است. این وسایل نقلیه شامل موتور، جیپ و کنترل های لمسی هستند. این وسایل نقلیه در زمانی هایی که بازیکن نیاز دارد با عجله به مکانی منتقل شود مورد استفاده قرار می گیرند. این وسایل نقلیه هم مزیت دارند هم ضرر. در ادامه به بررسی مزیت ها و ضرر های وسایل نقلیه می پردازیم

● موتور سیکلت: یکی از مزیت های موتور سیکلت این است که سرعت زیادی دارد و برای رسیدن به مکان مورد نظر بسیار کارآمد است. اما ضرر موتورسیکلت این است که بدون محافظ است و بازیکن را در معرض خطر قرار می دهد.

● جیپ: جیپ از موتور سیکلت کندتر است اما به دلیل داشتن حفاظ گزینه مناسبی برای جابه جایی است. اما ضرر ماشین جیپ چیست؟ ضررش سر و صدای زیاد آن است که باعث می شود محل بازیکن لو برود.

● کنترل های لمسی: این کنترل ها قطعا به نفع بازیکنی است که برای جابجایی وسیله نقلیه را انتخاب کرده است. زیرا بازیکنی که پیاده است امکان جاخالی یا کنترل از راه دور را ندارد.

 پنهان شدن و منتظر زمان مناسب بودن پابجی

 در انتهای بازی پابجی، بازیکنان بازمانده به صورت دراز کش اند و منتظر بازیکنان دیگر هستند. در حالت دراز کشیده بازیکن قدرت شلیک بالاتری دارد. اما این را هم باید در نظر گرفت که قرار گرفتن در این حالت تحرک را کم می کند. پس بنابراین اگر در حالت درازکش کسی به بازیکن نزدیک شود احتمال نجاتش صفر می شود.

یک بازیکن ماهر و دقیق حتی در حالت درازکش هم به مینی مپ کنار صفحه توجه می کند تا غافلگیر نشود.

ارتباط برقرار کردن با دیگر اعضا های تیم پابجی

همانطور که گفته شد بازی پابجی هم حالت تک نفره دارد و هم گروهی. در حالت تک نفره اگر بازیکن در منطقه ای گیر کند باید منتظر بماند تا موقعیت امن شود اما در حالت گروهی کاملا فرق می کند. وقتی حالت بازی به گروهی تغییر کند تنها یک بازیکن تصمیم گیرنده نیست در نتیجه تمام مراحل بازی با حالت تک نفره آن متفاوت می شود.

در حالت گروهی هرچه بازیکنان هم گروه با هم حمله کنند یا در نزدیکی هم باشند شانس پیروزی آنها بیشتر می شود. این بخش گروهی از طریق تنظیمات و قسمت Audio تنظیم می شود. البته در این قسمت هم می‌توان زبان مورد نظر خود را انتخاب کرد. به طور مثال بازی پابجی به زبان فارسی باشد.

تنظیمات سرعت بازی پابجی با استفاده از نقشه

تنظیمات پابجی موبایل به فارسی

 در ابتدای بازی، بازیکن باید بداند که سلاح ها در کجا هستند، چه نقاطی مناسب تر هستند و باید به کجاها برود. این اطلاعات را نقشه روی صفحه بازی در اختیار بازیکن قرار می دهد. آنالیز کردن نقشه برای بازیکن بسیار مهم است چون سرعت بازی را بالا می برد. اگر بازیکن در ابتدا مکان هایی که در آن سلاح و تجهیزات وجود دارد را پیدا کند هم سرعت بازی بیشتر می شود هم شانس پیروزی برای بازیکن بالا می‌رود.

یادگیری کد های تقلب در بازی پابجی

اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم باید گفت که کد های تقلب در بازی پابجی وجود ندارند. این کد ها تقریبا ترفند هایی هستند که سازنده بازی آن ها را روی بازی کار گذاشته است. همچنین باید گفت که این کد ها را فقط بازیکنان حرفه ای می دانند که چیست. برای بیان دقیق این کد ها یک مثال را بیان می کنیم.

به طور مثال هنگامی که یک بازیکن در صحنه بازی قرار دارد و همه چیز خوب پیش می رود ناگهان یک گلوله به بازیکن اصابت می شود. اصلا معلوم نمی کند که آن گلوله از کجا آمده است اما در نهایت به حذف بازیکن منجر می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که بازیکن، قربانی یکی از کد های مخفی بازی شده باشد.

 بهترین تنظیمات پابجی موبایل (2022)

 می توان بهترین تنظیمات پابجی موبایل را در سال 2022 به صورت موارد زیر اعمال کرد.

● قرمز: Damage effect

● فعال: Death replay

● فعال: Healing prompt

● پرش و بالا رفتن: Combine

● غیر فعال: Slide

● غیر فعال: Play emote

● باز شدن خودکار در: فعال

● حالت محدوده (Tap scope model

● حالت تکیه: Tap lean mode

● گزینه: Peek and fire فعال

● حالت شلیک ساچمه ای: Tap shot goan

● حالت شلیک Tap

تنظیمات پابجی اسکوپ

پابجی موبایل برای تنظیمات حساسیت، گزینه های زیادی را در اختیار دارد. میزان حساسیت برای مهار کردن هر چه بیشتر لگد اسلحه ها است. تنظیمات پابجی موبایل اسکوپ شامل موارد زیر می باشد.

● تنظیمات دوربین با Camera sensitivity

● دوربین با Camera

● ای دی اس سنسیتیویتی

● ژیروسکوپ

 قسمت اصلی تنظیمات این بخش مربوط به دوربین موبایل است. حساسیت دوربین با نمای اطراف بازی ارتباط قوی دارد. برای اینکه لگد ها و اسکوپ اسلحه ها را در بازی کم کنیم باید بازیکن انگشت شست خود را روی صفحه بازی به پایین بکشد تا با این کار ضربه اسلحه ها را کنترل کند. ناگفته نماند که میزان ضربه تمام اسلحه ها در بازی یکسان نیستند و باید تنظیمات مورد نظر برای پابجی به نحو احسن انجام شود.

بهترین تنظیمات پابجی موبایل در بخش گرافیک

در این قسمت از تنظیمات، تمام کاربران معمولا یک تنطیمات را انجام می دهند. به توصیه کاربران فعال بازی پابجی، تنظیم پیش فرض برای این بازی بهترین گزینه است. چون باعث می شود که کیفیت بازی بهتر باشد.

بهترین تنظیمات پابجی در بخش صدا

برای تنظیم این قسمت بهتر است که گزینه sfx را در بالاترین میزان خود قرار دهید. چون در برخی مواقع اولترا ممکن است باعث مختل شدن دستگاه های ضعیف شود. باید میکروفون بازی را در حالت زیاد قرار داد تا هم بازیکنان صدای یکدیگر را واضح بشنوند.

تنظیمات سنسیتیویتی

این گزینه بر روی صفحه بازی به صورت یک چشم نشان داده می شود. که تکان خوردن دوربین را با استفاده از چندم شخص بودن انتخاب می کند. برای تنظیمات این قسمت باید حساسیت زیادی به خرج داد. به طوری که با حرکت دادن یک انگشت دوربین به عقب برگردد.

هدف از تنظیمات این قسمت این است که حساسیت شلیک گلوله به فاصله دور را بسنجیم و بهترین نقطه را پیدا کنیم.

مهم ترین تنظیمات پابجی موبایل در بخش بیسیک

تنظیمات این بخش مانند تنظیمات دوربین عمومی است. گزینه های این بخش شامل موارد زیر می باشد.

1- شخص اول و سوم بدون اسکوپ: برای تنظیمات این قسمت باید به بخش تمرین مراجعه کرد و هدف را مورد اصابت گلوله قرار داد. در این قسمت باید سعی کرد چند بار به وسط هدف شلیک شود. اگر سخت بود تنظیمات را باید تغییر داد.

2- نقطه قرمز (لیزر): در این قسمت باید شلیک کردن در فاصله 20 متری را شروع کرد و انگشت را به سمت پایین نگه داشت. اگر نقطه دوربین بالاتر از هدف قرار بگیرد باید تنظیمات دوربین را تغییر داد.

نحوه ریست کردن پابجی موبایل

 در بعضی مواقع ممکن است پس از مدتی که از نصب پابجی می‌گذرد با مشکلاتی چون: برنداشتن اسلحه، باگ دادن و سوار نشدن به خودرو روبرو شوید. در هنگام رخ دادن این اتفاق حذف نصب و دوباره نصب کردن برنامه نمی تواند کارساز باشد. بنابراین باید به گزینه ریست کردن پابجی موبایل مراجعه کنید. مراحل ریست کردن پابجی موبایل را مرحله به مرحله نام می بریم.

1- از صفحه اصلی بازی خارج شده و روی گزینه تنظیمات ریست کلیک کنید. همچنین گزینه بیسیک را انتخاب کنید.

2- در قسمت پایینی یک گزینه به اسم Log out وجود دارد. روی آن کلیک کنید و گزینه OK را انتخاب کنید.

3- در این هنگام یک صفحه باز می‌شود. در این صفحه گزینه Repair را انتخاب کنید.

4- تمام گزینه های موجود را تیک بزنید و کلمه Ok را فشار دهید.

به همین راحتی تنظیمات پابجی موبایل شما با موفقیت ریست شد.

 سخن آخر

در این مقاله به بررسی یکی از بهترین بازی های جهان پرداختیم. مردم از سراسر دنیا با استفاده از اینترنت با هم به انجام این بازی مشغول می شوند. بنا به گزارش های رسمی گوگل پلی تا به حال 100 میلیون نفر این بازی را از گوگل دانلود کرده اند و در هر رده سنی مشغول به بازی می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : آموزش کامل پابجی موبایل PUBG MOBILE

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *