آنتی ویروس پادویش

کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

برنامه های از قبل نصب شده در تلفن های اندرویدی ارزان قیمت، پر از حفره های امنیتی و باگ هستند. بیشتر از 146 برنامه از 29 تولید کننده پیدا شده است که کاربران را در معرض خطر قرار میدهد. شرکت تحقیقاتی امنیتی Kryptowire اخیراً گزارش سال 2019 خود را در مورد وضعیت نرم افزار و سیستم عامل نصب شده توسط سازنده برای دستگاه های اندرویدی منتشر کرد و در کمال تعجب، آنها به کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی که می توانند برای اهداف مخرب مورد سوء استفاده قرار بگیرند موفق شدند. در گزارش بودجه DHS ،146 برنامه کشف شده است که از قبل روی گوشی های اندرویدی ارزان قیمت نصب شده اند، می توانند shenanigans مانند استراق سمع را از طریق میکروفون انجام دهند، به طور یک جانبه مجوزهای خود را تغییر دهند یا به طور ناگهانی داده ها را به سازنده منتقل کنند و هیچگاه به کاربر اطلاع ندهند.

کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

شرکت تحقیقاتی امنیتی Kryptowire این باگ ها را در تلفن های 29 سازنده مختلف از محصولات نسبتاً ناشناخته مانند Cubot و Doogee پیدا کرده است، از جمله شرکت های ببرند مثل سونی. و با توجه به اینکه در اندروید به طور میانگین بین 100 تا 400 برنامه از پیش نصب شده وجود دارد و این آسیب پذیری ها تهدید فزاینده ای برای کاربران ایجاد می کند.

کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

توجه داشته باشید که مشکل غیر قابل حل نیست. Angelos Stavrou، مدیر عامل Kryptowire در CNET گفت : ” ممکن است گوگل به تجزیه و تحلیل عمیق تری از کد و مسئولیت تهیه کننده برای محصولات نرم افزاری خود که وارد اکوسیستم های اندرویدی می شوند نیاز داشته باشد. قانونگذاران و سیاستگذاران باید کاری کنند تا شرکتها پاسخگو باشند که امنیت و اطلاعات شخصی کاربران نهایی را در معرض خطر قرار دهند.”

سؤال این است که آیا گوگل و سیاست گذاران اراده سیاسی دارند که قدم های لازم را برای اصلاح مسئله بردارند یا خیر.

منبع : engadget.com

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آیفون 5S یا گلکسی اس 4؟ کدام بهتر است؟

نظرات در مورد : کشف 140 باگ مختلف در اپ های پیش فرض گوشی های ارزان اندرویدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *