آنتی ویروس پادویش

کاربرد کاغذ برای دانش آموزان

کاربرد کاغذ برای دانش آموزان

کاربرد کاغذ برای دانش آموزان : می توان اینگونه گفت که یکی از اصلی ترین وسایلی که برای مدرسه و درس دانش آموزان مهم است، کاغذ است. اگر دانش آموزان کاغذ در اختیار نداشته باشند با مشکلات متعددی روبرو می شوند. جالب است بدانید که سالیانه حدود چهل هزارتن کاغذ در قسمت های مختلفی در مدارس مصرف می شود.

مصرف کاغذ

همانطور که اشاره کرده ایم در سال تقریبا حدود چهل هزار تن کاغذ برای درس و مدرسه دانش آموزان مصرف می شود شاید اصلا این رقم سال به سال افزایش پیدا کند. از کاغذ برای مواردی مختلفی در مدرسه استفاده می شود که می توان به کتاب های درسی، دفترها، برگه های امتحانی اشاره کرد.

در پایان هر سال تحصیلی مقدار زیادی از کاغذهای باطله در مدارس وجود داشته است که متاسفانه به دلیل نبود کارخانه های بازیافت در برخی از استان های کشور و هزینه ی زیادی که حمل آن ها به کارخانه های بازیافت داشته است، به صورت صحیحی فرآیند بازیافت کاغذ باطله صورت نمی گیرد.

کاربردهای کاغذ

کاربردهای کاغذ

کاغذ یکی از گسترده ترین اقلامی است که این روزها مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر اینکه در مدارس از کاغذ استفاده می شود بلکه در بانک ها، عکاسی ها، قنادی ها و… نیز کاغذ کاربرد داشته است. به صورت کلی می توان گفت در سال در سراسر کشور حدود 250 هزار تن کاغذ برای قسمت های مختلف مانند روزنامه، کتاب، مجله و… مصرف می گردد که از این میزان یک پنجم به اموزش و پرورش اختصاص داشته است.

اصلی ترین کاربرد کاغذ برای دانش آموزان خواندن و نوشتن است. به این صورت که آن ها برای خواندن از کتاب هایشان استفاده می کنند که از کاغذ تولید شده اند و برای نوشتن از دفترهایشان استفاده می کنند. البته اقلام دیگری مثل مقوا نیز در مدارس کاربردهای زیادی دارند.

کاغذ در همه جا ما را محاصره کرده است از کاغذ توالت تا کارنامه های که مسبب اصلی بسیاری از استرس های ما بودند. این را بدانید که هیچ دانش اموزی دلش نمیخواهد که برای تهیه کارنامه جان یک درخت بی زبان گرفته شود. بهتر است گام های اصلی انجام شود تا زندگی بدون کاغذ شروع گردد. البته این موضوع کاملا قابل درک است که هیچ لذتی برای دانش آموزان بالاتر از مشاهده و مطالعه کتاب های نو چاپ شده در شروع سال تحصیلی نیست….

4.1/5 - (242 امتیاز)

نظرات در مورد : کاربرد کاغذ برای دانش آموزان

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *