پادویش

تصمیم اپل برای ارائه نسخه های 256 گیگابایتی آیفون ، بازار فلش مموری را نشانه خواهد رفت

اپل

از زمانی که اولین گوشی های با قابلیت پخش موزیک و همچنین ویدئو عرضه شدند، بازاری تازه و پررونق به نام کارت حافظه جانبی شکل گرفت که بسیاری از تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی بدان روی آوردند.اگرچه در آن زمان نیازهای اطلاعاتی کاربران به اندازه امروز نبود، با این وجود به دلیل تکنولوژی پایین در ساخت گوشی های موبایل و پایین بودن حافظه داخلی آن ها تنها در حد نصب چند برنامه معمولی، استفاده از کارت حافظه برای پخش فایل های چندرسانه ای رفته رفته باب شد.

اما امروز با وجود افزایش ظرفیت حافظه داخلی گوشی های همراه تا چندین گیگ، با دلیل افزایش بیشتر نیازهای اطلاعاتی کاربران نیاز به کارت حافظه جانبی برای نگهداری فایل های چندرسانه ای بیشتر شده است، به طوریکه طبق آخرین آمار این بازار جزء بازارهای بسیار پرفروش لوازم الکترونیکی بوده و تولیدکنندگان و فروشندگان هر میزانی که بر روی محصولات قیمت گذاری کنند، باز هم به سمت خود مشتری جذب خواهند نمود.
اما این بازار همواره از محصولات تولیدی شرکت اپل بیزار بوده است.

flash-memory-chipsمحصولات اپل از همان ابتدا بدون قابلیت نصب کارت حافظه جانبی عرضه میشدند و این روال هم اکنون نیز به دلیل اعتقاد اپل نسبت به کاهش دهندگی سرعت سیستم توسط آن ها ادامه دارد.
اما دشمنی اپل به همینجا ختم نمی شود! اگر محصولات اپل تاکنون بازار کارت های حافظه خارجی را نشانه رفته اند، اکنون تصمیم دارند تا بازار فروش فلش مموری را نیز کساد کنند!

طبق شایعاتی با منبع محکم، درست همانند چیزی که وجود اسکنر عنبیه چشم در گلکسی نوت 7 را از مدت ها قبل حدس می زد، اپل تصمیم دارد تا از این پس گوشی های هوشمند و شاید حتی تبلت های خود را با حافظه داخلی بسیار بالا ارائه کند، بطوریکه نسخه هایی با حافظه داخلی 256 گیگابایت نیز در بین آن ها دیده خواهد شد.با این کار، بازار فلش مموری نیز نشانه خواهد رفت، چرا که کاربران با داشتن چنین فضایی در گوشی هوشمند خود، کمتر و کمتر به خرید فلش مموری هایی با حافظه های نهایت 32 گیگابایت روی آورده و نقل و انتقالات خود را از طریق گوشی هوشمند انجام می دهند، حال آنکه سرعت جابجایی بین دو گوشی و حتی گوشی با یک لپتاپ یا کامپیوتر بسیار بیشتر از فلش مموری است.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تصمیم اپل برای ارائه نسخه های 256 گیگابایتی آیفون ، بازار فلش مموری را نشانه خواهد رفت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *