پهپاد پلیس هم به دنیا تکنولوژی پای نهاد / تعقیب سایه به سایه مجرمان

uav police

تعقیب خودروهای سارقان حتی در سخت ترین مسیرها دیگر کاری پیچیده نخواهد بود،چون پلیس ها از این پس به کمک محصول جدید دنیای تکنولوژی خواهند توانست سارقان را چه پای پیاده و چه به همراه خودرو تا آخرین نقطه مقصدشان دنبال کرده و محل اختفاء آن ها را شناسایی کنند.

پهپادها روز به روز در صنایع و زمینه های مختلف وارد می شوند و جای خود را به خوبی پیدا می کنند.آن ها هم اکنون در کشاورزی،تعمیر شهرها و جابجایی کالاها مورد استفاده قرار می گیرند و دیگر فقط به مقاصد نظامی و جاسوسی ختم نمی شوند.استفاده از این تکنولوژی تا جایی زیاد شده که یکی از محصولات جالب تولیدی در سال 2015 میلادی،ساخت خودروی دارای باند فرود پهپاد بود.
همچنین در هفته گذشته بهترین و زیباترین تصاویر گرفته شده توسط پهپادها در سرتاسر جهان منتشر شد که گویای کاربرد دیگر این تکنولوژی است.

به عنوان یکی از آخرین محصولات تولید شده در این زمینه می توان به پهپاد جدید با قابلیت مشاهده و تعقیب سارقان اشاره کرد که توسط یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه تولید تجهیزات ایمنی ساخته شده است.پهپاد ساخته شده طبق ادعای شرکت سازنده می تواند با حداکثر سرعت 10 کیلومتر در ساعت از طریق سیستم کنترل رایانه‌ای در تعقیب و گریز سارقان و خودروهای مشکوک به کمک پلیس بیاید.

یکی از مدیران شرکت Secom ادعا کرده این پهپاد در نوع خود و با این کاربری اولین نمونه موجود در جهان به شمار می رود.این مدیر دلیل ادعای خود را ترکیب و پردازش تصاویر و اطلاعات دریافتی از حسگرهای پهپاد عنوان کرده که می‌ تواند در تشخیص چهره مظنونان یا جستجو و تعقیب خودروهای مشکوک در کمترین زمان کمک زیادی کند.علاوه بر آن به کمک پهپادها که عملکرد بسیار قویتری در مقایسه با دوربین های مداربسته برای شناسایی سارقان دارند می‌توان حداکثر با سرعت 10 کیلومتر در ساعت تمامی زوایا را جستجو کرده و با قابلیت مانورپذیری بسیار بالا مظنونان را پیدا کرد.

گفتنی است برای استفاده از این محصول دریافت مجوزهای لازم از سازمان‌های امنیتی محلی ضروری اعلام شده است. همچنین قیمت هر مجموعه پهپاد با تجهیزات شناسایی جدید حدود 6620 دلار است.

بیشتر بخوانید  انقلاب در صنعت ساخت پهپاد / بزرگترین پهپاد قادر به حمل سرنشین

منبع : iflscience

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پهپاد پلیس هم به دنیا تکنولوژی پای نهاد / تعقیب سایه به سایه مجرمان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *