آنتی ویروس پادویش

سلاح جدیدی برای کاهش مرگهای تصادفی ابداع شد

تپانچه بادی Salt (نمک) که یک تفنگ بادی با نیروی دی‌اکسیدکربن است که گلوله‌های پلاستیک توخالی مشابه گلوله‌های رنگی را شلیک می‌کند،برای متوقف کردن مزاحمان با استفاده از یک پودر ناتوان‌کننده طراحی شده است که آن‌ها را بطور موقت کور کرده و بطور چشمگیری احتمال کشته شدن تصادفی اعضای خانواده را کاهش می‌دهد.این سلاح در نتیجه تلاش های محققان یک شرکت مستقر در شیکاگو برای ساخت سلاح کمتر مرگبار به دست آمده که جایگزینی برای سلاح‌های گرم شخصی و خانگی خواهد شد.

بنیانگذاران این شرکت از یک تیراندازی در سال 2014 در نزدیکی خانه‌شان الهام گرفتند. آن‌ها با نگرانی در مورد تعداد بالای مرگهای تصادفی و خودکشی ناشی از اسحه‌های خریداری شده برای دفاع از خانه تصمیم گرفتند که یک جایگزین کمتر مرگبار تولید کنند.

تفاوت Salt با سایرین این است که بجای رنگ، از پودر اختصاصی ساخته شده از فلفل و مواد دیگر پر شده‌اند. این گلوله‌ها به محض برخورد، ترکیده و افشانه ریزی از پودر بر روی هدف پاشیده می‌شود. این پودر بشدت آزاردهنده بوده و باعث احساس سوختگی شدید می‌شود که فرد را دچار کوری موقت و تنگی نفس می‌کند.این پودر از بسیاری از نمونه‌های مورد استفاده پلیس قویتر بوده و برای حداکثر قدرت متوقف‌سازی طراحی شده است. تاثیر این گلوله‌ها تا 50 دقیقه باقی می‌ماند، اگرچه پس از 15 تا 30 دقیقه اثر آن‌ها کمرنگ می‌شود.

از آنجایی که این گلوله‌ها پودری هستند، نمی‌توان آن را بطور مستقیم به مهاجم شلیک کرد، اما می‌تواند یک ابر با قطر حدود 1.5 متری ایجاد کند که مانند سدی در برابر حمله عمل خواهد کرد.اسلحه Salt علاوه بر ویژگی کمتر مرگبار بودنش، همچنین کاربر پسند بوده و هیچ صدا یا پس زدنی مانند یک سلاح معمولی ایجاد نمی‌کند. همچنین می‌توان آن را از فاصله دور استفاده کرد که اسپری فلفل یا تیزر این قابلیت را ندارند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : ایسنا

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سلاح جدیدی برای کاهش مرگهای تصادفی ابداع شد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *