محمدجواد شکوری مقدم موسس آپارات و صبا ایده

محمدجواد شکوری مقدم

محمدجواد شکوری مقدم : برخی از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی از جمله مواردی هستند که طرفداران بسیاری دارند.یکی از افرادی که توانسته است در این زمینه موفق باشد محمدجواد شکوری مقدم است.وی متولد 1361 می باشد و بعد از اینکه در سال1381 از دانشگاه امیرکبیر برای تحصیل در رشته مهندسی برق منصرف شد پا به عرصه فناوری اطلاعات گذاشت. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شکوری مقدم مثل خیلی از کارآفرینان اینترنتی بزرگ دنیا ، تحصلیش را به پایان نرسانده ولی پیش از آن  در کنار کارهای دیگرش به برنامه نویسی پرداخته است. آقای شکوری دو فرزند دارد که سال ها پیش کلوب را با فروختن پرایدش با برادرش آغاز نمود.محمدجواد شکوری مقدم گفته است که سال ها پیش مشغول برنامه نویسی در شرکتی بوده است که به این نتیجه می رسد فضای آنلاین یکی از فضاهای قدرتمند است و می تواند راهی باشد تا او ایده هایش را عملی سازد.

موسس کلوپ،میهن بلاگ و آپارات

شبکه اجتماعی کلوپ،میهن بلاگ و آپارات را قطعا می شناسید و می دانید که در ایران ،میلیون ها کاربر وجود دارد که آنها را دنبال می کنند.سایت های که نام بیانگذارشان را باید در لیست کارآفرین های موفق دانست. بنیانگذار گروه صبا ایده ،آقای شکوری مقدم است وی در حال فعلی مدیرعامل صبا ایده می باشد که با تیم خود ، وب سایت های موفق و پرطرفداری را اداره می کنند که می توان به میهن بلاگ،کلوب،آپارات، لنزور و فیلیمو اشاره کرد.

طبق گفته های محمدجواد شکوری مقدم برخی از فرصت ها مثل مسدود بودن یوتیوب در ایران سبب شده تا فرصتی برای توسعه آپارات پدید آید و هم اکنون در ماه حدود پانزده میلیون کاربر داشته است و هر روز حدود پنج هزار ویدئو در آن آپلود می شود.ارزش این شرکت در مجله اقتصادی اکونومیست ، بیشتر از سی میلیون دلار اعلام شده است.

محمد جواد شکوری مقدم گفته است که ایده اولیه کلوب از آقای اورکات بوده و در آن زمان نیاز شدید به این بوده که وب سایتی با ایده های جدیدی ایجاد شود و بعد از ظهور اورکات مداوم در این فکر بوده ام که این وب سایت واقعا جالب است که نیازی به تبلیغ نیست و مردم خودشان ترافیک را ایجاد می کنند.

بیشتر بخوانید  آپارات از دسترس خارج شد ؟

در سال1383 محمدجواد شکوری مقدم با بهره گیری از اورکات ، شبکه اجتماعی کلوپ را راه اندازی نمود و به دلیل فعالیت وبلاگ فارسی کلوپ توانست بین طرفداران محبوبیت خوبی بدست بیاورد.بعد از آن در سال 86 سامانه پرشین بلاگ را از دو نفر که پیش تر آن را ایجاد کرده بودند خریداری نمود و سپس به توسعه آن پرداخت.بعد از گذشت زمان و به وجود شرایطی سبب شد تا ایده های اولیه برای راه اندازی اپارات شکل گیرد و هم اکنون شاید آن هستیم که روزانه میلیون ها صفحه و بازدید در آپارات اتفاق می افتد.

از نظر آقای محمدجواد شکوری مقدم انتخاب درست تیم می توانید یکی از گزینه های باشد که سبب موفقیت آنها شده است ولی ایشان گفته است که نبود سرویس ویدئو نیز از دلایلی محکمی بوده که سبب رسیدن به موفقیتشان شده است.او همچنان معتقد است که آپارات یکی از پرثمرترین پروژه هایشان است با وجودی که سعی دارند در پروژه های جدید موفق تر باشند.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : محمدجواد شکوری مقدم موسس آپارات و صبا ایده

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *