پادویش

روش های جلوگیری از پرخاشگری

پرخاشگری

پرخاشگری و درگیرهای لفظی یکی از مشکلات ناهنجاری است که بیشتر مواقع در خیابان ها شاهد آن هستیم. با به کار گیری چند روش می توان از این پرخاشگری ها جلوگیری کرده و خشم خود را کنترل کنیم.

1) خودتان را محترم بدانید

گاهی در حین رانندگی یا قدم زدن در خیابان درگیری های لفظی پیش می آید, زمانی که در چنین شرایطی قرار می گیرید اولین حسی که به سراغ شما می آید، حس عصبانیت است. بهترین کار سکوت است چرا که با این کار هم از دعوا و نزاع جلوگیری کرده اید و هم به شخصیت خودتان احترام گذاشته اید.

2) سعی کنید همیشه لبخند بزنید

تا به حال با خودتان فکر کرده اید که اگر در هنگام بحث و دعوا به جای فحاشی به طرف مقابلتان لبخند زده و از او بگذرید؟ با این کار علاوه بر این که در خیابان دعوا نمی کنید اعصاب خودتان نیز آرام بوده و دیگر مجبور نیستید با دیگران دهان به دهان شوید.

3) به نتیجه کار فکر کنید

کنترل خشم و دور شدن از محل بحث یکی از بهترین کار هایی است که می توانید انجام دهید. عصبانیت خود را کنترل کنید و به عاقبت کارتان بیاندیشید , فکر کردن به نتیجه شما را از انجام کار های غیر ارادی و تحت تاثیر خشم منصرف کرده و مانع از رخ دادن اتفاق های ناگوار می شود.

4) سعی کنید محل را ترک کنید

گاهی باید به فردی که به شما توهین می کند بی اهمیت باشید و برای حفظ آرامش خود از محل بحث دوری کنید. اگر به جای این کار با عصبانیت وارد بحث شوید دقیقا کاری که او از شما می خواهد را انجام داده اید و باعث ایجاد درگیری بزرگ تری می‌ شود.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در مورد : روش های جلوگیری از پرخاشگری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *