آنتی ویروس پادویش

نحوه ساخت یک نمودار در پاورپوینت

نمودار در پاورپوینت

رسم نمودار در پاورپوینت | مایکروسافت پاورپوینت یکی از ابزارهای طراحی شده برای ایجاد و تنظیم انواع مختلف نمودار و فلوچارت می باشد و امکانات آن را در اختیار کاربران قرار می دهد. در این بخش تصمیم داریم تا نحوه ی ایجاد نمودار و فلوچارت را برای شما شرح دهیم.

ساخت یک نمودار در پاورپوینت

از آنجایی که شما در پاورپوینت با شکل های هندسی مختلف کار می کنید، ممکن است مفید باشد که پاورپوینت یک شبکه را برای شما نشان دهد و در این شرایط بتوانید از آن ها برای اندازه گیری و ترسیم اشیا استفاده نمایید.

برای نشان دادن حال شبکه ای، کادر کناری “Gridlines” را در قسمت “Show” در تب “View” علامت بزنید.

نمودار در پاورپوینت

شبکه خطوط هم اکنون بر روی اسلایدهای شما ظاهر می شود.

نمودار در پاورپوینت

سپس، “Shapes” را در قسمت “Illustrations” در برگه “Insert” انتخاب کنید.

نمودار در پاورپوینت

اکنون یک منو با تعداد زیادی از اشکال مختلف برای شما نمایان می گردد که باید هر یک را انتخاب کنید. ما در درجه اول بر روی اشکال بخش “Flowchart” در نزدیکی قسمت های پایینی و کانکتورهای گروه “Lines” در بالای صفحه تمرکز می کنیم.

نمودار در پاورپوینت

پیش از اینکه ادامه دهیم مهم است که هدف مورد نظر خود را از شکل ها درک کنیم. ممکن است بخواهید این لیست جامع را مطالعه کنید که معنای اشکال فلوچارت را دقیق تر بیان می کند، اما در اینجا یک بررسی سریع از اصول اساسی برای شما ارائه داده ایم:

  • مستطیل: این شکل به منظور ارائه ی مراحل فرآیند استفاده می شود.
  • الماس: الماس برای نشان دادن نقاط تصمیم گیری استفاده می شود.
  • بیضی: بیضی به عنوان شکل ترمیناتور استفاده می شود که نشان دهنده نقاط شروع و پایان فرآیند است.

علاوه بر این، می توانید بر روی هر یک از شکل ها حرکت کنید تا یک جعبه اطلاعاتی از هدف شکل برای شما نمایش داده شود.

نمودار در پاورپوینت

بیایید جلوتر برویم و اولین شکلمان را وارد کنیم. به منوی شکل ها بازگردید و شکل مورد نظر خود را در فلوچارت وارد نمایید. از آنجا که این اولین شکل ما برای قرار دادن در نمودار و فلوچارت می باشد، ما از شکل بیضی برای نشان دادن نقطه شروع استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید  چگونه فونت پیش فرض را در پاورپوینت تغییر دهید

نمودار در پاورپوینت

هنگامی که شکل را انتخاب می کنید، متوجه خواهید شد که ماوس را به یک crosshair تبدیل می کنید. برای رسم شکل خود، تنها کافیست بر روی آن کلیک کنید و آن را بکشید.

نمودار در پاورپوینت

پس از آن، متوجه خواهید شد که یک تب جدید «Format» برای شما ظاهر می گردد که در آن می توانید شکل، طرح، رنگ و غیره را نیز تغییر دهید.

نمودار در پاورپوینت

به منظور قرار دادن متن در داخل شکل، روی شکل کلیک کنید و شروع به تایپ نمایید.

نمودار در پاورپوینت

شکل دیگری را وارد کنید و سپس دو شکل را به هم وصل کنید. ما یک مستطیل برای نمایش دادن بخشی از فرآیند وارد می کنیم. مراحل فوق را برای قرار دادن شکل تکرار کنید.

نمودار در پاورپوینت

به منظور اتصال دو شکل، به منوی شکل ها باز گردید و اتصالات مورد نظر را انتخاب کنید. ما برای این مثال از یک فلش – خط ساده استفاده خواهیم کرد.

نمودار در پاورپوینت

هنگامی که پیکان را انتخاب کردید، روی دسته ی مرکزی شکل نخست کلیک کنید و سپس، در حالی که هنوز دکمه موس را نگه داشته اید، به شکل دسته بعدی رفته و دسته مرکزی را بکشید.

نمودار در پاورپوینت

مانند سایر شکل ها، همچنین می توانید پیکان را با عرض های مختلف از خط، رنگ ها و … قالب بندی کنید.

نمودار در پاورپوینت

به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید، اگر در استفاده از فرمت فلش – خط برای کل جریان رسم نمودار استفاده می کنید، پس از آن که فرمت آن را صاف کردید، بر روی شکل راست کلیک کنید و گزینه “Set as Default Line” را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای هر شکلی که وارد می کنید این کار را انجام دهید.

نمودار در پاورپوینت

زیبایی استفاده از فلش های اتصال این است که به دسته ی روی اشکال گره خورده است. هنگامی که شکل را در اطراف اسلاید خود حرکت می دهید، فلش ها مطابق با آن تنظیم خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه ساخت یک نمودار در پاورپوینت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *