نحوه قفل کردن Text Box در مایکروسافت Word

مایکروسافت Word

قفل کردن تکست باکس ها راه خوبی برای محافظت از محتوای خاص در سند های فایل Word در برابر تغییرات، یا به طور تصادفی یا عمدا می باشد. در این بخش نحوه ی قفل کردن Text Box در فایل Word را برای شما شرح خواهیم داد. در ادامه ی این مقاله ی آموزشی با ما همراه باشید.

قفل کردن Text Boxها در فایل Word

تصور کنید شما بر روی یک سند فعالیت دارید که سایر افراد نیز به همان شبکه دسترسی دارند و شما می خواهید Text Boxهای مربوط به خود را قفل کنید، تا اینکه به اشتباه مورد ویرایش قرار نگیرند. اکنون به منظور انجام این کار، باید از ابزارهای ارائه شده در تب Developer استفاده کنید. زبانه ی توسعه دهنده در این بخش به طور پیش فرض مخفی می باشد، بنابراین ادامه دهید و زبانه را بر روی Ribbon فعال کنید، البته اگر قبلا این کار را انجام نداده اید.

پس از فعال شدن زبانه ی توسعه دهنده، ادامه داده و سند خود را باز کنید تا Text Boxهایی را که می خواهید، قفل کنید و دوباره به تب «Developer» سوئیچ کنید. در این بخش، گزینه ی “Restrict Editing” را در بخش “Protect” انتخاب نمایید.

مایکروسافت Word

توجه: گزینه ی Restrict Editing نیز در تب Review قابل مشاهده می باشد، اما فقط در صورتی که تب Developer را فعال کرده باشید، ظاهر می شود.

یک بخش Restrict Edit در سمت راست نشان داده می شود که می توانید مجوزهای ویرایش را برای همه یا قسمتی از سندهای خاص محدود نمایید. در این بخش کادر «Allow only this type of editing in the document» را در قسمت «Editing restrictions» انتخاب کنید و سپس گزینه ی «No changes (Read only)» را در منوی کشویی در همان بخش انتخاب نمایید.

مایکروسافت Word

سپس، شما باید تمامی محتویات موجود در سند خود را انتخاب کنید، به غیر از Text Boxها که می خواهید قفل شوند. ساده ترین راه این است که کلیدهای ترکیبی Ctrl + A را بزنید تا همه ی موارد را در سند انتخاب کنید و سپس کلید Ctrl را در حین کلیک بر روی هر چک باکس نگه دارید، تا گزینه های انتخاب شده را حذف کنید.

بیشتر بخوانید  3 راه برای مشاهده تعداد کلمات در مایکروسافت ورد

هنگامی که محتوا را انتخاب کرده اید، کادر «Everyone» را در زیر گزینه ی «Exceptions» تیک بزنید. این کار سبب می شود تا تمامی افراد بتوانند محتوای انتخاب شده را ویرایش نمایند.

مایکروسافت Word

در نهایت، گزینه ی “Yes, Start Enforcing Protection” را در قسمت پایینی گزینه ی “Restrict Editing” انتخاب نمایید.

مایکروسافت Word

پس از انتخاب گزینه ها، از شما درخواست می شود تا یک رمز عبور به منظور حفاظت بیشتر از مطالب وارد کنید. یک رمز عبور مشخص را تایپ کنید و سپس بر روی گزینه ی “OK” کلیک کنید.

مایکروسافت Word

شما تمامی محتواها را می توانید ویرایش کنید، به غیر از Text Boxها که هم اکنون برجسته شده اند، به این معنی که Text Boxهای شما دیگر قابل ویرایش نمی باشند در حالی که محتواهای هایلایت شده می توانند مورد ویرایش قرار بگیرند.

برای حذف محدودیت های حفاظتی در سند، بر روی گزینه ی “Stop Protection” در پایین پنجره “Restrict Editing” کلیک کنید.

مایکروسافت Word

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه قفل کردن Text Box در مایکروسافت Word

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *