پادویش

آموزش تشخیص گوشی اصل از تقلبی اپل و سامسونگ

اپل و سامسونگ

آموزش تشخیص گوشی اصل از تقلبی اپل و سامسونگ : یکی از اصلی ترین دغدغه های که بیشتر کاربران در زمان خرید گوشی دارند این است که گوشی خریداری شده اصل است یا تقلبی.

قطعا تشخیص این مورد نمی تواند برای عده ی ساده باشد ولی اگر از حرفه ها در زمینه گوشی ها باشید به سادگی می توانید متوجه شوید که گوشی که می خرید از اصلی ها بوده یا تقلبی می باشد که به جای اصل به شما فروخته شده است. در ادامه پست سعی کرده ایم تا آموزش تشخیص گوشی اصل از تقلبی اپل و سامسونگ را برای شما تشریح نماییم. با ما همراه شوید…

تشخیص گوشی اصلی از تقلبی در سامسونگ

اگر از کاربرانی باشید که به گوشی های سامسونگ علاقه داشته باشید بهتر است برای اینکه بتوانید گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص بدهید آن را با مدل اصلی مقایسه نمایید. مثلا اگر از اطرافیان شما شخصی همان گوشی را دارد و مطمئن است که اصلی می باشد می توانید برای مقایسه استفاده کنید ولی فراموش نکنید که گوشی های گران قیمت چون با مواد با کیفیت ساخته می شوند این تشخیص را سخت تر می کند و تقریبا برای ساخت گوشی های تقلبی تمامی تلاش به کار برده می شود تا ظاهری دقیقا شبیه به نسخه اصلی داشته باشند.

از دیگر مواردی که می تواند در تشخیص اصلی بودن و غیر اصلی بودن گوشی به شما کمک کند، وب سایت سامسونگ است. در این وب سایت شما می توانید مشخصاتی که در رابطه با مدل گوشی تان ذکر شده است را با گوشی خود مقایسه نمایید. مثلا اگر گفته شده که حتما صفحه نمایش از جنس شیشه است ولی صفحه نمایش گوشیتان از پلاستیک بوده شک نکنید که گوشیتان تقلبی می باشد.

گوشی سامسونگ

پیشنهاد ما در چنین شرایطی این است که از متخصصین بپرسید که در حرفه ی تعمیر و فروش گوشی فعالیت داشته اند آنها معمولا به محض دیدن گوشی می توانند به شما بگویند گوشی اصلی است یا تقلبی.

البته مقایسه مشخصات گوشی که بر روی کارتون آن وجود دارد با مشخصاتی که در قسمت تنظیمات گوشی موجود است نیز می تواند به شما در تقلبی یا اصل بودن گوشی کمک کند.

تشخیص گوشی اصلی از تقلبی آیفون

یکی از ساده ترین روشهای که شما می توانید آیفون اصلی را از تقلبی تشخیص بدهید دقت به پیچ امنیتی می باشد که در آیفون های اصلی به صورت 5ستاره است ولی در گوشی نسخه های تقلبی از پیچهای عادی استفاده می گردد. کاربران ایفونی به سادگی می توانند با این نشانه از اصلی ترین گوشی شان مطمئن شوند. این شکل 5 ستاره یعنی پنج خمش در پیچ مشاهده می گردد.

در گوشی های ایفونی که تقلبی هستند معمولا کلیدهای زنگ و سوئیچ در پوشه بالا سمت چپ هستند این در حالی است که در آیفون های اصلی گوشی سمت راست دکمه Sleep/Wake قرار داشته است.

بهتر است به مکان قرارگیری دکمه ها در گوشی های ایفون دقت کنید. البته دیده شده در برخی از گوشی های تقلبی ایفون دکمه ها دقیقا در سرجای خود هستند ولی کیفیت خوبی ندارند و زمانی که شما آن ها فشار میدهید احساس شل بودن یا بی کیفیت بودن آنها را حس خواهید کرد.

لوگوی ایفون یکی دیگر از نشانه های بارز تشخیص اصلی از تقلبی است. با لمس لوگوی آیفون و مقایسه با نسخه اصلی می توانید متوجه شوید که آیا گوشی ایفون اصلی است یا خیر.

گوشی های ایفون

اگر گوشی خود را خاموش و روشن کردید و با پیغام خوشآمد گویی روبرو شدید شک نکنید که گوشی تان تقلبی می باشد چون در ایفون های اصلی اصلا پیغامی دیده نمی شود و شما لوگوی ایفون را مشاهده خواهید کرد.

دیگر مواردی که می توان برای ایفون استفاده کرد ، تک سیم بودن گوشی است. اگر گوشی دو سیم کارت باشد شما می توانید به این موضوع پی ببرید که گوشی تان تقلبی می باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش تشخیص گوشی اصل از تقلبی اپل و سامسونگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *