پادویش

در گوشی های اندرویدی به هیچ وجه نگران ویروسی شدن نباشید!

گوشی های اندرویدی

یکی از مسائلی که این روزها در میان متخصصان نرم افزاری گوشی های هوشمند مطرح می گردد مسئله ی ویروسی شدن دستگاه های اندرویدی است و بسیاری از تعمیرکاران دلیل برخی از مشکلات گوشی های اندرویدی را ویروس می دانند اما باید در این خصوص بگوییم که درست است پای ویروس ها به گوشی های هوشمند اندرویدی وارد شده است ولی دیگر نیازی به نگرانی نیست!

فرادرس

افزایش امنیت با گوگل پلی پروتکت

مدتی قبل کمپانی گوگل از سیستم تازه‌ ای به نام گوگل‌ پلی پروتکت رونمایی کرد و به گفته کمپانی گوگل این سیستم قرار است به جستجوی همیشگی اپلیکیشن های موجود در گوگل‌ پلی استور و همچنین اپلیکیشن‌ های نصب شده بر روی گوشی های هوشمند بپردازد تا احتمال ورود هر بدافزار به گوشی کاربران را به مرز صفر درصد برساند. با تمامی این تفاسیر همانند هر اسکنر بدافزاری، گوگل‌ پلی پروتکت نیز کامل و بی عیب نیست. برخی از اپلیکیشن‌ های مخرب نیز از همین بی‌ نقص نبودن گوگل‌ پلی پروتکت سو استفاده کرده و تا گوگل‌‌ بخواهد آن‌ ها را شناسایی کند، این اپلیکیشن ها ده‌ ها هزار بار از پلی استور دانلود شده‌ اند.

گوشی های اندرویدی

این مسئله نیز دست مایه‌ ای شده است تا مخالفان امروز بتوانند با آن سیستم عامل اندروید را بکوبند و از این سیستم عامل با عناوینی نظیر نا‌امنی و آلوده بودن به بدافزار آن را یاد کنند. اما با تمام این تفاسیر، نسبت دادن چنین صفت هایی به گوشی های اندروید کمی نادرست و غیرمنصفانه می باشد. زیرا اگر تمام کاربران اندروید حواسشان را جمع کنند، در مورد توسعه‌ دهندگان اپ‌ ها کمی اطلاعات داشته باشند و همچنین کامنت‌ های سایر کاربران را نیز بخوانند، غیر ممکن است که اپلیکیشن‌ های مخرب بتوانند به این راحتی‌ ها پا به گوشی های هوشمند افراد بگذارد.

امنیت بالای ذاتی در دستگاه های اندرویدی

به طور کلی اکنون بوت‌ لودر تمام گوشی های اندرویدی از ابتدا قفل می باشند تا از دسترسی افراد به پارتیشن‌ های این سیستم عامل جلوگیری شود. در سری جدید اندروید‌ جلوی ساید لودینگ‌ های اپلیکیشن های تایید نشده از سوی گوگل نیز به صورت پیش‌ فرض گرفته شده است. هر دو مسئله ی مذکور جزو عواملی بودند که در گذشته مسیرهای هموارشان، سبب رخنه ویروس‌ ها به سیستم عامل اندروید میشد.

گوشی های اندرویدی

در واقع می‌ توان بیان کرد که گوشی های اندرویدی در گذشته به این دلیل ویروسی می شدند که بیشتر درهای امنیتی این سیستم عامل بر روی هر نوع بد افزاری باز بود. همین امر نیز سبب شد که سیستم عامل اندروید تا مدتی از رقابت با iOS عقب بماند و گوشی‌ هایی که به کاربرانشان آزادی عمل زیادی برای انجام امور مختلف می‌دادند به دلیل امنیت ضعیفشان نتوانند در رقابت با آیفون‌ های کمپانی اپل پیروز شوند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : در گوشی های اندرویدی به هیچ وجه نگران ویروسی شدن نباشید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *