اخطار رئیس پلیس فتا / شبکه اجتماعی تلگرام را رها کنید

تلگرام فیلتر می شود ؟

آموزش تلگرام  :‌وابستگی ارتباطی بیش از حدکاربران ایرانی به پیامرسان، و به عقیده عده ای، شبکه اجتماعی تلگرام، مسئولین کشور را با گذر زمان با ترس و اضطراب بیشتری روبه رو می سازد، چون امروز سهم 12 درصدی تلگرام از کل پهنای باند کشور که آماری شگرف و عجیب بنظر می رسد، با در نظر گرفتن اینکه سرورهای پیامرسان یاد شده در داخل کشور نیست، می تواند با کمی شیطنت بیگانگان مورد آزار و سوئ استفاده قرار بگیرد.
از طرفی این تنها تهدید خارجی نیست که مسئولین را نگران ساخته است.روزانه تعداد بسیار زیاد و قابل توجهی ثیت شکایت در مورد سوء استفاده و تهدیدهای صورت گرفته در این شبکه اجتماعی گزارش می شود که در نوع خود قابل تامل است.

با در نظر گرفتن تمامی این موارد و واقف بودن بر حواشی قضیه، سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا ناجا، هشدار به کاربران را الزامی دانست. وی طی سخنان خود دلیل اصلی نگرانی را خارجی بودن سرورهای این پیامرسان دانست، پس تمامی اطلاعات رد و بدل شده شامل کوچکترین متن ارسالی تا فیلم های شخصی منتقل شده از این طریق می تواند به راحتی مورد استفاده افراد بیگانه قرار بگیرد.
وی در ادامه سخنانش افزود :  حجم بیشتر اطلاعات بارگذاری شده در این سرور توسط بیگانگان مورد سوء استفاده قرار می گیرد، بدین معنی که ادمین و گرداننده اصلی این شبکه اجتماعی حس وطنی نداشته و اصرار و پافشاری خاصی در برخورد با پدیده جرم در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی و اخلاقی ندارد، پس طبیعی است که این پیامرسان به گسترش موارد یاد شده دامن بزند.

13901110140229383_PhotoLبد نیست بدانید که سخنان سردار کمال هادیانفر متعلق به زمانی است که وی به همراه چند نفر از معاونان و مدیران، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و در راستای پاسخگویی به نظرات، انتقادات، دیدگاه ها و مشکلات مردمی در دفتر نظارت همگانی حضور بهم رسانیده بود تا بررسی ابعاد مختلف پرونده های ارسالی و همچنین به صدور دستوراتی در راستای شکایات مطروحه در فضای سایبر با موضوعات هتک حیثیت در تلگرام ، توهین به مقدسات و ترویج بی بند و باری بپردازد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اخطار رئیس پلیس فتا / شبکه اجتماعی تلگرام را رها کنید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *