iOS 12 کمپانی اپل نیز جیلبریک شد!

iOS 12

مدتی بود که خبری از جیلبریک کردن سیستم عامل کمپانی اپل نبود و جیلبریکر ها بی سر و صدا اقدام به انجام این کار می کردند ولی گویا این بار قصد داشتند که این مسئله را به صورت گسترده در میان افراد جای بیندازند و نشان دهند که هنوز هم این کمپانی ضعف هایی در زمینه ی ارائه ی سیستم عامل خود دارد. این عمل نشان دهنده ی این است که هنوز هیچ چیزی نتوانسته است که هکرها را از اکسپلویت کردن باگ ها باز دارد.

این بار در جدید ترین فعالیت خود توانسته اند سیستم عامل iOS 12 را بر روی آیفون 10 اپل جیلبریک نمایند. علاوه بر اینکه بسیار بعید به نظر می‌ رسد شاهد انتشار روش جیلبریک کردن iOS 11.4 باشیم ولی یکی از پژوهشگران Tencent Keen Lab به نام لیانگ چن توانسته است برخی از آسیب پذیری های موجود در نسخه آزمایشی iOS 12 را اکسپلویت کند و با موفقیت این سیستم عامل را جیلبریک نماید. به طورکلی برای اولین بار شاهد اثبات جیلبریک شدن iOS 12 هستیم.

iOS 12

جیلبریک iOS 12 بر روی گوشی آیفون 10 اپل اجرایی شده است. گویا برای این کار از یک اکپسلویت هسته در اولین نسخه ی بتای iOS 12 استفاده شده است و در هر صورت موفق به اجرای Cydia شده‌ اند که قابلیت نصب برنامه‌ ها و بازی‌ ها را بر روی گوشی های اپل فراهم می نماید. قطعا می دانید اصلا عجیب نیست در نسخه‌ های بتای سیستم عامل‌ ها شاهد آسیب پذیری و اکسپلیوت کردن آن ها همانند جیلبریک باشیم ولی به احتمال بسیار بالا، کمپانی اپل در نسخه‌ های بتای پیش رو آن ها را شناسایی کرده و برطرف می‌ نماید، بنابراین بسیار بعید می باشد که روزی شاهد جیلبریک نسخه اصلی iOS 12 باشیم. و همچنین به نظر نمی‌ رسد لیانگ چن قصد داشته است که یافته‌ های خود را در دسترس عموم قرار دهد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  اپل در WWDC دمویی از عملکرد هدست را به نمایش درمی آورد

نظرات در مورد : iOS 12 کمپانی اپل نیز جیلبریک شد!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *