اتصال کاربران آیفون به فیس بوک در روز جمعه همراه با اخلال بود

اتصال کاربران آیفون به فیس بوک در روز جمعه همراه با اختلال بود
اتصال کاربران آیفون به فیس بوک در روز جمعه همراه با اخلال بود. فیسبوک به دلایلی نامعلوم مانع از وارد شدن کاربران آیفون به حساب فیسبوکی شد!

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت Phone Arena، به نظر می رسد که فیسبوک عمدا اتصال کاربران آیفون را شبکه فیس بوک در روز جمعه برای 3 ساعت مخدوش کرد.

اگر صاحب یکی از آیفون های اپل هستید؛ احتمالا در روز جمعه نمی توانستید که به شبکه فیس بوک متصل شوید. اخلال در فیسبوک به نظر می رسد که برای تمام کاربران آیفون در سراسر نقاط دنیا اتفاق افتاد و محدود به جغرافیای خاصی نبود. با توجه به چیزی که فیس بوک آن را تغییر پیکر بندی [ Configuration change] می نامد برای دلایلی نامعلوم موجب اخلال در اتصال کاربران آیفون به این شبکه برای چند ساعت شد. اگر شما می خواهید از دستگاه هوشمند آیفون تان برای اتصال به این شبکه استفاده کنید؛ شما باید دوباره در حساب خود Sign-in کنید. با توجه به Engadget، برخی از کسانی که مجبور بودند از احراز هویت دو عاملی پیامکی ( 2FA) استفاده کنند؛ نمی توانستند این کار را در ابتدا انجام بدهند.

احراز هویت 2 عاملی موجب به وجود آمدن یک لایه حفاظتی امنیتی است که وقتی کاربران می خواهند وارد حساب شخصی خود شوند فعال می شود. کاربران با استفاده از نام کاربری و پسورد خود به حساب خود وارد می شوند. اگر اطلاعات صحیح توسط کاربر وارد شود، کاربر کدی را که از طریق پیامک به گوشی هوشمندش ارسال می شود را دریافت می کند که باید برای دسترسی پیدا کردن به حسابش آن را تایپ کند.
حساب توئیتری متعلق به فیس بوک اپ در توئیتی این چنین اعلام کرد که این شبکه مجازی از گزارش هایی که در خصوص اخلال فیس بوک و  خارج شدن کاربرانش صورت گرفته است اطلاع کامل دارد. کاربران پس از خارج شدن می بایستی دوباره به حساب کاربری خود وارد می شدند. فیس بوک از تلاش این شبکه مجازی برای برطرف کردن هر چه سریع تر این اخلال خبر داد. هم چنین این کمپانی از صبر کاربرانش در خصوص این مشکل قدردانی کرد. اطلاعیه دیگر فیس بوک که در Engadget منتشر پیدا کرد از آگاه بودن این شبکه مجازی از اخلال به وجود آمده برای این کاربرانش خبر می دهد. به گفته ی فیس بوک مشکل به وجود آمده به دلیل آن چه که فیس بوک آن را تغییر پیکر بندی می خواند صورت گرفته و فیس بوک از تلاشش برای حل این مشکل در کمترین زمان ممکن گفت.
فیس بوک آیفون
همان طور که در تصویر ذیل مشخص است؛اتصال کاربران آیفون به فیس بوک در روز جمعه همراه با اخلال بود. فیس بوک اخلال به وجود آمده را به خاطر تغییر پیکر بندی دانسته و از مهندسان این کمپانی برای برطرف کردن این مشکل تشکر کرده است.
این اخلال در روز جمعه به وجود آمد و هم اکنون این اخلال برطرف شده است و از آن جایی که هیچ گزارشی در روز شنبه در خصوص این اخلال گزارش نشدؤ ما می  توانیم این طور فرض کنیم که دیگر کاربران آیفون امروز در وارد شدن به حساب فیس بوکی  خود مشکلی ندارند.
منبع: Phone Arena
بیشتر بخوانید:

ایلون ماسک: بجای فیسبوک، از اپلیکشین پیام رسان سیگنال استفاده کنید

بیشتر بخوانید  مشکلی جدید در حریم خصوصی کاربران فیسبوک

گوگل استرالیا را تهدید به حذف از موتور جست و جوگرش کرد!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اتصال کاربران آیفون به فیس بوک در روز جمعه همراه با اخلال بود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *