چرا اینستاگرام در کشورهای مختلف دنیا از دسترس خارج شد ؟

اینستاگرام

روز گذشته دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک برای کاربران نقاط مختلف جهان دچار مشکل شد و به طورکلی از دسترس افراد خارج شدند. تعدادی از کاربران حتی نمی توانستند وارد حساب کاربری خود شوند، برخی نیز گزارش دادند که در عین ورود به حساب کاربری حتی نمی توانستند پستی را ارسال کنند یا پیامی را در بخش دایرکت دریافت نمایند. در خصوص مسئله ی پیش آمده، صفحه ی رسمی فیسبوک در توییتر خود روز قبل با انتشار یک توییت اعلام کرد که از مشکل پیش آمده آگاه بوده و به زودی این مسئله را رفع و رجوع خواهد کرد:

اینستاگرام

این مسئله ی پیش آمده برای شبکه های اجتماعی تحت نظارت فیسبوک، شامل خود شبکه اجتماعی فیسبوک، اینستاگرام و پیام رسان واتس اپ به اندازه ای گسترده بود که سبب شد کاربران سراسر دنیا را تحت تأثیر قرار قرار بدهد. بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی سایت های مطلع که وضعیت سرور اپلیکیشن‌ ها و شبکه های اجتماعی مختلف در جهان را بررسی می‌ کند، هم اکنون شبکه اجتماعی فیسبوک برای افراد ساکن آمریکای شمالی، قسنت هایی از شمال اروپا، آمریکای مرکزی و قسمت هایی از آمریکای جنوبی از دسترس کاربران خارج گردیده است.

همچنین برخی از کاربران این شبکه اجتماعی در کشورهای هندوستان، پاراگوئه، آرژانتین و بنگلادش از اختلالات عمده در زمان ارسال پیام در پیام رسان واتس اپ مشکلاتی را گزارش دادند. این موضوع در شرایطی است که اینستاگرام هم با مشکلات عمده‌ ای روبرو شده و بسیاری از کاربران نمی توانستند وارد حساب کاربری خود بشوند. تاکنون هنوز علت اصلی بروز این مسئله ی گسترده معلوم نشده است. به محض اینکه دلیل اصلی این اتفاق منتشر گردد، قطعا در طی خبرهای بعدی به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

حساب کاربری رسمی شبکه اجتماعی فیسبوک در توییتر با انتشار یک توییت جدید اعلام نمود که مسئله ی اتفاق افتاده به دلیل حملات DDoS نیست و هنوز مهندسان فیسبوک در حال برطرف کردن این موضوع هستند.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: downdetector

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  نحوه حذف موقتی پست ها اینستاگرام

نظرات در مورد : چرا اینستاگرام در کشورهای مختلف دنیا از دسترس خارج شد ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *