آنتی ویروس پادویش

قدرتمند ترین دوربین سلفی متعلق به کدام گوشی هوشمند است ؟

HUAWEI nova2Plus

در این مقاله به بررسی دوربین یکی از گوشی های هوشمند شرکت هواوی خواهیم پرداخت. گوشی نوا 2 پلاس با قابلیت های ویژه خود مدتی است به بازار ایران عرضه شده است. این گوشی با بهره مندی از برخی ویژگی ها که حتی در حال حاضر در گوشی های پرچم دار بازار هم دیده نمی شود، توانسته توجه کاربران به خود جلب کند. یکی از ویژگی های این مدل که تا کنون در هیچ گوشی در بازار ایران وجود نداشته است دوربین سلفی آن است.

بر مبنای رویه رایج تولید کنندگان تلفن همراه، همواره کیفیت دوربین سلفی گوشی ها از کیفیت دوربین اصلی آنها کمتر است. بر همین مبنا هم معمولاً انتظار کاربران هم به همین صورت شکل گرفته است ولی کاربرانی که علاقمند به گرفتن عکس های سلفی هستند از این امر رنج می برند. هواوی با عرضه گوشی نوا 2 پلاس این قاعده را به نفع کاربران نقض کرده است!
عکس های گرفته شده با دوربین سلفی نوا2پلاس از تراکم پیکسل 20 مگاپیکسل بهره می برند که این رقم برای دوربین سلفی تاکنون در هیچ گوشی در بازار وجود نداشته است. در دوربین سلفی نوا2پلاس علاوه بر کیفیت 20 مگاپیکسلی، زاویه لنز هم 85 درجه می باشد و این به این معناست که شما می توانید با در دست گرفتن گوشی در دستانتان، سوژه های بیشتری را در کادر عکس خود در مقایسه با گوشی هایی که زاویه کمتری دارند جای دهید که این امر به شما این امکان را می دهد که برای گرفتن سلفی هایی که افراد زیادی در آن قرار دارند لزوماً به منوپاد نیاز نداشته باشید.
اندازه پیکسل های این دوربین هم 1.0 µm است که امکان جذب نور مناسبی را برای عکاسی در محیط های کم نور به شما می دهد. به علاوه برای محیط های کم نور هم امکان دیگری برای این دوربین سلفی در نظر گرفتن شده است و آن نور سفید رنگ مانیتور در هنگام عکاسی سلفی است که موجب می شود صورت سوژه ها شفاف تر به نظر برسند.
علاوه بر امکانات سخت افزاری این دوربین، هوآوی امکانات نرم افزاری قابل توجهی هم برای زیباتر کردن و بهینه سازی کیفیت سلفی ها در nova 2 plus پیش بینی کرده است که از آن جمله می توان به Beauty Mode اشاره نمود. با فعال کردن این امکان، صورت سوژه های حاضر در عکس های سلفی به شکل قابل توجهی واقعاً زیبا می شوند. این امکان تا 10 درجه قابلیت تنظیم دارد. علاوه بر حالت زیبایی، امکان عکاسی با نشان دادن کف دست، با لبخند سوژه و حتی با صدای سوژه ها هم در این دوربین پیش بینی شده است.
از قابلیت های دیگر این دوربین سلفی می توانیم به امکان عکاسی پاناروما و عکاسی در حالت فیلم برداری با آن اشاره کرد.
علاوه بر دوربین سلفی، هواوی در نوا2پلاس برای دوربین اصلی از لنز دوگانه بهره گرفته که در آن بخش هم قابلیت های این گوشی برای کاربران در سطح قابل قبولی باشد.
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قابلیت های دوربین سلفی این گوشی می توانید به صفحه رسمی گوشی nova2Plus در سایت هوآوی مراجعه کنید: http://consumer.huawei.com/fa/phones/nova2-plus/

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  گوشی تاشو هواوی در راه است

نظرات در مورد : قدرتمند ترین دوربین سلفی متعلق به کدام گوشی هوشمند است ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *