پادویش

فعال ‌سازی حالت مطالعه‌ مخفی گوگل کروم

فعال ‌سازی حالت مطالعه‌ مخفی گوگل کروم

گوگل کروم، یکی از معروف ترین و محبوب ترین مرورگرهای دنیا بوده که ویژگی های فوق العاده ای دارد. به تازگی نسخه 75 این مرورگر ویژگی جدیدی به اسم حالت مطالعه “Reader mode” بوده که صفحات را تا جایی که می شود ساده می کند و خواندن متن ها را بسیار راحت تر. همینطور این ویژگی به صورت پیش فرض فعال نیست. به همین خاطر ما امروز برای شما نحوه فعال ‌سازی حالت مطالعه‌ مخفی گوگل کروم را آموزش می دهید. گوگل سالیان سال است که روی این ویژگی خاص کار کرده و بارها در نسخه دسکتاپ کروم آن را فعال و غیر فعال کرده اما هم اکنون میتوان به جای وارد کردن دستورات فرمان اضافه و تنها با استفاده از یک پرچم مخفی، آن را فعال کرد. گوگل به زودی این ویژگی را بدون نیز به پرچم در نسخه های پایدار به کاربران ارائه میدهد.

فرادرس

فعال ‌سازی حالت مطالعه‌ مخفی گوگل کروم

نحوه فعال سازی حالت مطالعه

برای فعال کردن این حالت اول باید نسخه مرورگر کروم خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نسخه 75 را نصب دارید. برای شروع روی منوی سمت راست کروم که به شکل سه نقطه رو هم می باشد کلیک کرده و ماوس را روی گزینه Help برده و گزینه About Chome را انتخاب کنید. در منوی About Chrome به صورت خودکار جستجو برای بروز رسانی جدید شروع می شود. اگر بروز رسانی باشد، آن را دریافت و نصل می کند. بعد از نصب کردن، روی گزینه Relaunch کلیک کنید تا مرورگر کروم دوباره باز شود. اگر همچنان نسخه 74 را دارید و بروز رسانی برای آن نیست، باید صبر کنید که نسخه 75 برای تمام کاربران انتشار یابد. این نسخه در چهاردهم ژوئن انتشار یافته اما نسخه های پایدار در چهار مرحله در اختیار کاربران قرار میگیرند. حالا بعد از اینکه از نسخه 75 کروم مطمئن شدید، یک تب جدید باز کرده و عبارت زیر را در آن تایپ کنید تا وارد حالت مطالعه شوید.

chrome://flags/#enable-reader-mode

حالا منوی کشویی را باز کرده و روی گزینه Enabled کلیک کنید. دکمه پایین صفحه را فشار داده تا مرورگر دوباره باز شود. زمانی که مرورگر دوباره باز شد، حالت مطالعه برای شما فعال است.

نحوه فعال سازی حالت مطالعه

چطور از حالت مطالعه استفاده کنیم؟

استفاده کردن از حالت مطالعه بسیار راحت است. هر وقتی که خواستید صفحه ای را روی حالت مطالعه ببرید، روی منوی سمت راست که شبیه به سه نقطه روی هم دارد کلیک کرده و سپس گزینه Distill page را انتخاب کنید. احتمال دارد مکان قرارگیری این گزینه بعد از تبدیل کردن آن از یک پرچم به ویژگی پایدار تغییر کند. اما هم اکنون با انجام مراحلی که پیش تر آموزش داده شود میتوانید به آن دسترسی داشته باشید. همینطور پیش بینی می شود که کلیدی میانبر برای آن در نظر گرفته شود. بعد از اینکه این گزینه را انتخاب کردید، صفحه شما در عرض چند ثانیه ساده شده و تنها متن ها و تصاویر نمایش داده می شوند. در ادامه این قابلیت دیگر تبلیغ و ستون اضافی یا مورد مزاحمی نخواهید دید.

چطور از حالت مطالعه استفاده کنیم؟

منبع : howtogeek

2/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : فعال ‌سازی حالت مطالعه‌ مخفی گوگل کروم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *