پادویش

چگونه جای جوش و آکنه را ازبین ببریم ؟

چگونه جای جوش و آکنه را ازبین ببریم ؟

چگونه جای جوش و آکنه را ازبین ببریم ؟ جای جوش و آکنه از جمله مواردی هستند که می تواند در زیبایی پوست ما تاثیر فراوانی داشته باشند حتی ممکن است این عارضه به گونه ی باشد که سبب شود ما نتوانیم در محافل جمعی شرکت داشته باشیم یا اعتماد به نفسمان را کم کند. معمولا افرادی که در صورتشان جوش یا آکنه دارند سعی می کنند با لوازم آرایشی آنها را بپوشانند ولی گاهی نمیدانند این لوازم علاوه بر اینکه نمی تواند به صورت دائمی آنها بپوشاند بلکه مصرفشان عوارض جدی را برای آنها به  وجود خواهد اورد.

فرادرس

از بین بردن جای جوش و آکنه با آب لیموی تازه

آب لیموی تازه یکی از بهترین گزینه ها در درمان جای جوش و آکنه است. شما می توانید از این تمیز کننده طبیعی استفاده نمایید و البته موجب شادابی و طراوت پوستتان شوید.

اگر می خواهید نتایج خوبی از آب لیموی تازه بدست بیاورید سعی کنید به صورت مداوم و همیشه از آن استفاده نمایید. دستور استفاده بدین صورت است که مقداری از آب لیمو را با آب ترکیب کنید و قسمت های از صورتتان را که دارای زخم از جوش و آکنه است، با آن بشویید البته بعد از آن اجازه دهید این ترکیب 15 الی20 دقیقه بر روی صورت شما باقی بماند.

هر شب نیازی نیست از این ترکیب استفاده کنید و اینکار را اصلا نباید انجام بدهید به دلیل اینکه ترکیباتی که در آبلیموه وجود دارد می تواند سبب شود که پوست شما آسیب ببیند یا سوزش ایجاد شود.(برای اینکه محلول شما پر خاصیت تر و معطر باشد می توانید از گلاب در آن استفاده نمایید).

برای اینکه پوست خود را به این ترکیب آغشته نمایید می توانید از توپ پنبه استفاده نمایید.

چگونه ماسک آبلیمو تهیه کنیم؟

  • یک قاشق چای خوری آبلیمو
  • یک قاشق چای خوری عسل
  • یک قاشق چای خوری روغن بادام
  • دو قاشق چای خوری شیر

این مواد را با یکدیگر ترکیب نمایید و برای هفت تا ده روز امتحان نمایید.

نکته) بعد از اینکه از این ترکیب استفاده کردید حتما از مرطوب کننده استفاده نمایید.

نکته) اصلا در زمان آفتاب گرفتن از این ترکیب استفاده نکنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه جای جوش و آکنه را ازبین ببریم ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *