پادویش

فعال کردن مجوز دسترسی به موقعیت مکانی برای برنامه های آیفون

وقت آن است که نگاهی دیگر به مجوزهای لوکیشن آیفون خود بیندازید. اکنون، لازم نیست به برنامه های خود دسترسی دائمی به مکان بدهید : شما فقط میتوانید دسترسی داشته باشید و هر بار که برنامه از شما موقعیت مکان را بخواهد، موافقت کنید. با انجام اینکار لازم نیست دوباره به مجوزهای دسترسی موقعیت مکان آیفون نگاه کنید. در ادامه به شما نحوه فعال کردن مجوز دسترسی به موقعیت مکانی برای برنامه های آیفون را آموزش خواهیم داد.

فعال کردن مجوز دسترسی به موقعیت مکانی برای برنامه های آیفون

گزینه جدید حفظ حریم خصوصی برای موقعیت مکانی شما

قبل از iOS 13 برای آیفون ها و iPadOS جدید برای آیپدها، فقط به سه گزینه در صورت درخواست موقعیت مکانی برنامه داشتید : هرگز، هنگام استفاده و همیشه. گزینه “While Using” گزینه بسیار خوبی بوده که تضمین می کند برنامه ها میتوانند نقشه ها را تهیه کرده و در حالی که از آن ها استفاده می کنید، از مکان شما استفاده کنند. برخلاف برنامه های دارای مجوز “Always”، آن ها نمیتوانند به مکان شما در پس زمینه دسترسی پیدا کنند.

هنوز یک مشکل در اینجا وجود دارد : اگر یک بار به یک برنامه مجوز دسترسی به موقعیت مکانی خود را بدهید، این برنامه بارها میتواند به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد. بنابراین چطور می شود که فقط یک بار به برنامه ای مجوز دسترسی بدهید بدون اینکه به صورت دائم به مکان شما دسترسی داشته باشد؟

گزینه جدید حفظ حریم خصوصی برای موقعیت مکانی شما

اکنون می توانید از گزینه “Ask Next Time” استفاده کنید

اکنون گزینه دیگری به عنوان مجوز دسترسی به موقعیت مکانی وجود داشته که  “Ask Next Time” یا “Allow Once”  نام دارد. هر زمان برنامه ای بخواهد به مکان شما دسترسی داشته باشد، می توانید یک بار به آن دسترسی بدهید تا در زمان ها دیگر نیز دوباره از ما درخواست مجوز کند. این تغییر بخشی از iOS 13 برای آیفون ها و iPadOS جدید برای آیپدها است. مانند درخواست مجوز بلوتوث در آی‌پد و آی‌فون‌های جدید، این تغییر می تواند به محافظت از حریم خصوصی مکان فیزیکی شما کمک کند. به شما بستگی دارد که آیا می خواهید آن را در برنامه ها نشان دهید.

اکنون می توانید از گزینه “Ask Next Time” استفاده کنید

چه زمانی نیاز به فعال کردن مجوز دسترسی به موقعیت مکانی برای برنامه های آیفون دارید؟

بسیاری از برنامه ها درخواست دسترسی به موقعیت مکانی شما را دارند، اما لزوما همیشه به آن احتیاج ندارند. به عنوان مثال یک برنامه فروشگاهی درخواست دسترسی به موقعیت مکانی شما را دارد. در گذشته برای اعطای این دسترسی، شما مجبور بودید از گزینه “در حین استفاده” استفاده کنید، اما هم اکنون میتوانید از گزینه “Ask Next Time” یا “Allow Once” استفاده کنید.

چه زمانی نیاز به فعال کردن مجوز دسترسی به موقعیت مکانی برای برنامه های آیفون دارید؟

منبع : howtogeek.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فعال کردن مجوز دسترسی به موقعیت مکانی برای برنامه های آیفون

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *