پادویش

فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

ویژگی Swipe Typing به تازگی به سیستم عامل iOS راه پیدا کرده است. کاربران سیستم عامل اندروید مدت هاست که میتوانند از طریق کشیدن انگشت روی صفحه نمایش تایپ کنند. به تازگی نیز اپل با انتشار رسمی iOS 13 ا توانسته این قابلیت را برای کاربران اپل نیز ارائه دهد. اپل هرگز برای تغییر شیوه عملکرد صفحه کلید خود کاری انجام نداده، حتی این شرکت تا iOS 8 همچنان اجازه نصب صفحه کلیدهای شخص ثالث را نمیداد. البته بسیاری از کاربران ترجیح می دادند که از صفحه کلید اصلی iOS استفاده کنند چرا که سیستم زیبا و یکپارچه ای دارد. در iOS 13، اپل عملکرد به اصطلاح “Slide to Type” را معرفی کرده است. این ویژگی که همان Swype می باشد، با نام جدید Slide to Type شناخته می شود. این قابلیت جدید عملکردی مشابه با صفحه ‌کلیدهای قدیمی Swype در سال 2013 دارد. شما انگشت خود را روی صفحه کلید و حروف مورد نظر خود می کشید تا به راحتی و سریع ترین زمان ممکن انتخاب شوند. هوش مصنوعی AI به طرز جادویی مشخص می کند که چه کلماتی را می خواهید تایپ کنید. این کار تایپ کردن یک دست را بسیار ساده تر می کند، به همین دلیل این روش طرفداران زیادی دارد. در ادامه همراه زوم تک باشید تا با نحوه فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13 آشنا شوید.

فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

نحوه فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

این ویژگی اپل که آن را “Slide to Type” می نامد، به طور پیش فرض فعال شده است. اگر به دنبال غیرفعال کردن یا فعال کردن مجدد آن هستید، در اینجا می توانید مراحل را پیدا کنید :

  • وارد تنظیمات شده و منوی General را انتخاب کنید.
  • با وارد شدن به منوی General، گزینه Keyboard را انتخاب کنید.
  • سپس تنظیمات Slide to Type را پیدا کرده و با توجه به نیاز خود آن را فعال یا غیرفعال کنید.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

شایان ذکر است که Slide to Type همه زبانها را پشتیبانی نمی کند، حداقل هنوز. بنابراین ، اگر زبان مادرزادی شما انگلیسی نیست، ممکن است در هنگام برقراری ارتباط با زبان خود نتوانید از این ویژگی جدید لذت ببرید.

منبع : phonearena.com

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فعال یا غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *