چگونگی تشخیص و درمان اوتیسم

اوتیسم

چگونگی تشخیص و درمان اوتیسم : اوتیسم به عنوان یک اختلال رفتاری عصبی به شمار می رود که متاسفانه افراد زیادی به آن مبتلا شده اند. اوتیسم علائم زیادی داشته است و نمی توان اینگونه گفت که هر کودکی که ناتوان و گوشه گیر پس اوتیسم داشته است.

متاسفانه هیچ آزمایش پزشکی برای اینگونه شناسایی اوتیسم وجود نداشته است اما برای رد مبتلا به اوتیسم ازمایشگاهی مثل شنوایی ، گفتاری و … وجود داشته است.

تشخیص : یکی از مهم ترین مشکلاتی که این کودکان داشته اند ، توانایی کم روابط اجتماعی است. این کودکان به چشم های دیگران حتی والدین شان نگاه نمی کنند.

تشخیص : مشکلات گفتاری یکی دیگر از روش های تشخیص اوتیسم در کودکان است.بیشتر این کودکان در اخر صحبت می کنند ولی دیرتر به حرف می آیند.

چگونه اوتیسم درمان می شود؟

چگونگی تشخیص و درمان اوتیسم : اول از هر چیزی شما برای درمان باید به پزشک مراجعه نمایید. تا او بتوانند به صورت دقیق و بدون به وجود آمدن مشکلی درمان را شروع کند.

یکی از درمان های که در اوتیسم می تواند موثر باشد رفتار درمانی است که به بیماران اوتیسمی در جهت برقراری ارتباط ، چگونگی حرف زدن ، رشد جسمی و … می تواند کمک کند.

این برنامه ها که با ارزیابی کاربرد رفتار شناخته می شود، سبب می شوند که فعالیت های مثبت در فرد مبتلا تشویق شود و رفتارهای منفی کاسته شوند.

آموزش : مدرسه نیز می تواند به افراد اوتیسم کمک کند که این سیستم گفتار درمانی و کار درمانی را شامل می شود.این نوع مدرسه ها برای هر فردی نیاز به یک برنامه آموزشی منحصر به فرد داشته اند. البته کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است برای وارد شدن به مدرسه محدودیت های را داشته باشند.

دارو : هنوز هیچ دارویی برای این گونه بیماران وجود نداشته است.برای اینکه علائم را کم کند می توانند از داروهای موثری استفاده نمایند. زمانی که پزشک ، بیماران مبتلا را معاینه می کند می تواند دارو تجویز نماید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونگی تشخیص و درمان اوتیسم

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *