تست باتری گوشی های مختلف چه طور انجام می شود؟

تست باتری موبایل

تست باتری گوشی های مختلف چه طور انجام می شود؟ : شاید برای شما هم جالب باشد بدانید رتبه بندی باتری گوشی های مختلف چه طور به دست می آید. در تست یک باتری حداقل چند هفته وقت نیاز است تا بتوانیم معیاری برای سناریوهای متفاوت استفاده ی کاربر از گوشی ارائه دهیم. ممکن است صفحه نمایش ، کیفیت صدا یا دوربین تغییر کند ، هدف نهایی ارائه ی یک تحلیل شفاف و جامع از دیوایس است اما این نتایج باید در زمانی مناسب ارائه شود.

در هر تست باتری شما 4 عدد متفاوت مشاهده می کنید که هر کدام کاربرد خاصی از باتری را بیان می کند. آزمایش حول 3 کاربرد متداول تر گوشی های هوشمند می چرخد: تماس تلفنی ، مرور صفحات وب و پخش فیلم.

چه مواردی در تست باتری موبایل مورد توجه قرار می گیرد.

اولین تست مدت زمان مکالمه است که طولانی ترین زمانی که طول می کشد تا باتری گوشی خالی شود را اندازه می گیرد. به خاطر داشته باشید که بیشتر صفحه ها حین مکالمه تلفنی به طور خودکار خاموش می شوند و آزمون گر باید حواسش به این قضیه باشد. هم چنین برنامه های دیگری که باعث کاهش باتری می شوند باید بسته شود تا باتری فقط برای تماس تلفنی استفاده شود و آزمایش تا حد امکان واقعی تر شود.

مرور صفحات وب

مرور صفحات وب با استفاده از یک اسکریپت برنامه ریزی شده انجام می شود که هر 10 ثانیه یک بار صفحه را بارگذاری مجدد می کند. در این صفحه محتوای فلش وجود ندارد تا آزمایش استاندارد باشد. نور صفحه گوشی به اندازه 50% تنظیم می شود و مودم وایرلس در فاصله ی چند متری از دیوایس قرار داده می شود تا بیشترین استفاده از اتصال به اینترنت شود.

بخش ویدئو

در پخش ویدئو یک فیلم آن قدر پخش می شود تا باتری دیوایس به میزان 10% برسد. 10% به این خاطر است که در اکثر دیوایس ها وقتی باتری به 10% شارژ می رسد video player خاموش می شود. در این آزمایش تمام گیرنده های رادیویی دستگاه خاموش می شود و دیوایس در حالت flight mode قرار می گیرد.

در نهایت رتبه بندی اعلام می شود و شما چشم انداز کلی از میزان استفاده از باتری با یک بار شارژ به دست می آورید. برای مثال یک امتیاز 40 ساعت به معنای این است که اگر استفاده ی معمول روزی یک ساعت مکالمه تلفنی ، یک ساعت وبگردی و یک ساعت پخش فیلم را داشته باشید هر 40 ساعت یک بار به شارژ مجدد نیاز پیدا می کنید.

بیشتر بخوانید  تست باتری Gionee Elife S5.1

برای آَشنایی بیشتر با تست باتری گوشی های مختلف پیشنهاد میکنم مقالات مرتبط با تست باتری را در این لینک مشاهده نمایید.

منبع : gsmarena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تست باتری گوشی های مختلف چه طور انجام می شود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *