راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت

راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت : پیش از اینکه بخواهیم اطلاعاتی در این خصوص به شما ارائه بدهیم اگر در لاتاری برنده شده اید به شما تبریک می گوییم. متن زیر را به دقت مطالعه نمایید و سپس با توجه به شرایطی که داشته اید اقدامات لازم را انجام بدهید. قبلا مقالات زیادی در زوم تک بابت راهنمایی لاتاری ارائه شده است.

چگونه جواب لاتاری را چک کنیم

راهنمای کامل چک کردن نتایج لاتاری آمریکا  : لاتاری آمریکا فرصتی برای مهاجرت به این کشور به صورت قانونی و تصادفی است. ثبت نام در این قرعه کشی هر ساله یکبار و به مدت حدود یک ماه در بازه زمانی اوایل مهرماه تا اواسط آبان ماه انجام می‌شود.

پس از ثبت نام، باید منتظر اعلام نتایج لاتاری بمانید. نتایج لاتاری معمولاً در ماه مه سال بعد اعلام می‌شود. برای چک کردن نتایج لاتاری، باید به وب سایت رسمی لاتاری آمریکا (https://dvprogram.state.gov/) مراجعه کنید.

در ادامه، مراحل چک کردن نتایج لاتاری را به صورت گام به گام شرح می‌دهیم:

1. به وب سایت DVPROGRAM.STATE.GOV مراجعه کنید.

2. در قسمت “Entrant Status Check” کلیک کنید.

3. اطلاعات درخواسته شده را به دقت وارد کنید:

Confirmation Number: شماره تأییدیه که در زمان ثبت نام به شما داده شده است.
Last Name: نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کنید.
Year of Birth: سال تولد خود را به میلادی وارد کنید.

4. بر روی دکمه “Submit” کلیک کنید.

5. نتیجه لاتاری شما نمایش داده خواهد شد.

اگر در لاتاری برنده شده باشید، پیامی مبنی بر “Selected” مشاهده خواهید کرد. در این صورت، باید برای ادامه مراحل مهاجرت خود با سفارت آمریکا در کشور خود تماس بگیرید.

اگر در لاتاری برنده نشده باشید، پیامی مبنی بر “Not Selected” مشاهده خواهید کرد. در این صورت، می‌توانید در سال بعد مجدداً برای لاتاری ثبت نام کنید.

نکات مهم:

برای چک کردن نتایج لاتاری، حتماً از شماره تأییدیه و اطلاعات دقیقی که در زمان ثبت نام وارد کرده‌اید استفاده کنید.
نتایج لاتاری فقط در وب سایت رسمی لاتاری آمریکا قابل مشاهده است. به هیچ منبع دیگری اعتماد نکنید.
اگر در لاتاری برنده شده‌اید، حتماً با سفارت آمریکا در کشور خود تماس بگیرید و مراحل مهاجرت خود را دنبال کنید.

راهنمای برندگان لاتاری

بعد از اینکه فرد شرکت کننده در وب سایت http://www.dvlottery.state.gov/ESC نامه قبولی خود را مشاهده کرد و بعد از مطلع شدن از کیس نامبر و مکان مصاحبه ، حالا زمان احراز هویت و بعد از آن تکمیل فرم های مرتبط به برندگان لاتاری تا دریافت گرین کارت امریکا می باشد.

تکمیل فرم DS-260 برندگان لاتاری

برندگان لاتاری گرین کارت بعد از اینکه نامه قبولی خود را مشاهده کردند باید هر چه سریع تر فرم DS-260 را تکمیل نمایند. در این فرم اطلاعات کاملی از شرایطی کنونی فرد و همچنین اطلاعات شغلی و سابقه تحصیلی فرد مورد نظر می باشد. اگر شخص این فرم را تکمیل نکند یعنی دیگر تمایلی ندارد که ادامه مراحل را پشت سر بگذارد و همچنین به معنی عدم دریافت گرین کارت و تعیین وقت سفارت خواهد بود.

تهیه و ترجمه مدارک برای سفارت

افرادی که لاتاری را برنده می شوند باید اقدام به تهیه و ترجمه مدارک Civil Document نمایند و این مدارک در زمان مصاحبه به سفارت تحویل داده شوند. لازم است بدانید که حتما باید این مدارک تهیه گردند و اگر هر گونه نقضی در آن ها باشد سبب می شود که پروسه کار در سفارت به تعویق بیوفتد و این امکان نیز وجود دارد چون برای تهیه مجدد مدارک زمان کافی ندارید موفق به دریافت ویزا نشوید.

چطور بفهمیم لاتاری برنده شدیم

مدیکال و واکسیناسیون

سفارت برای همه ی افرادی که برای انجام مصاحبه حاضر می شوند نیاز به مدارک پزشکی داشته است که البته این مدارک باید به تایید پزشکی باشد که معتمد سفارت است. در صورتی مدارک پزشکیتان کامل است که توسط پزشک سفارت معاینات تکمیلی صورت گرفته باشد و تایید کارت واکسیناسیون ایران نیز انجام گردیده باشد.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

از مهم ترین مدارکی که حتما باید توسط برندگان لاتاری به سفارت داده شود، گواهی تمکن مالی می باشد. اثبات تمکن مالی می تواند به واسطه حساب بانکی ، ارزش گذاری ملک ،پیشنهاد شغلی یا پذیرفتن اسپانسر شود. هدف از اینکار این است که شخص اثبات کند که برای زندگی در امریکا توان مالی داشته و همچنین از سربار شدن دولت نیز پیشگیری می شود.

مصاحبه سفارت برندگان لاتاری

بعد از اینکه پرونده شخص برنده شده به مرحله اداری یا اصطلاح کارنت وارد گردید، از مکان مصاحبه و تاریخ دقیق آن اگاهی پیدا می کند. در نظر داشته باشید که حتما شخص مورد نظر باید در وقت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کند.

حتما پیش از زمان تعیین شده حدود یک ساعت قبل در سفارت باشید.

دریافت ویزای آمریکا

برندگان لاتاری گرین کارت باید بدانند که معمولا ویزای امریکا شش ماه اعتبار داشته است ولی برای اعتبار مدیکال و معاینات پزشکی این امکان وجود دارد که از شش ماه کم تر باشد. پیش از اینکه اعتبار ویزا تمام شود باید به آمریکا وارد گردد. هم اکنون هزینه صدور گرین کارت 220 دلار است و می توانید پس از سفر به آمریکا یا پس از ورود به آمریکا به شکل آنلاین برای پرداخت هزینه اقدام نمایید.

سوال و جواب برندگان لاتاری

آیا واقعا من در لاتاری برنده شده ام؟ اگر شما به وب سایت http://www.dvlottery.state.gov/ESC مراجعه کرده باشید و اطلاعات ثبت نامی خودتان مثل Confirmation Number و نام خانوادگی و تاریخ تولد را وارد کرده باشید و سپس می توانید مشاهده کنید که برنده شده اید یا خیر.

مرحله پس از قبول شدن در لاتاری چیست؟ بعد از اینکه مطمئن شده اید که قبول شده اید باید برای تکمیل فرم مهاجرتی DS-260 اقدام نمایید و سپس آن را ارسال کنید و منتظر بمانید تا به شما زمان مصاحبه اعلام گردد. بعد از آن باید مدارک لازم را اماده کنید تا به سفارت تحویل بدهید و بعد در زمان مشخص حتما در سفارت حاضر شوید. اگر مدارک شما کامل باشد و صلاحیتتان نیز به واسطه سفارت تایید شود برایتان ویزا صادر می گردد.

برای دریافت گرین کارت همراهان من چه افرادی می باشند؟ همه ی افرادی که در وقت ثبت نام شما مجاز بوده اید که نامشان را وارد کنید مثل همسر و فرزندان.

آیا امتیاز قبولی در لاتاری را میتوان واگذار کرد؟ خیر اصلا چنین امکانی وجود ندارد. هیچ فردی نمی تواند امتیاز قبولی خود را به کسی دیگر واگذار نماید.

کیس نامبر چیست؟ کیس نامبر شماره ی می باشد که به فرد برنده شده ارائه میگردد که در اصل شماره پرونده فرد است. در همه ی این مرحله ها این شماره مرجع بررسی اطلاعات و استعلام تان از KCC است.

منظور از کارنت شدن چه می باشد؟ کارنت شدن کیس به این معنی است که زمان رسیدگی به پرونده مشخص گردیده و همچنین حضور افراد ذینفع آن در سفارت برای بررسی مدارک و انجام مصاحبه نیز تعیین گردیده است. در هر ماه افرادی که به واسطه هر نوع ویزا کارنت میگردند، در ویزا بولین های وزارت امورخارجه انتشار پیدا میکنند.

ویزا بولتن چیست؟ ویزا بولتن اطلاعیه می باشد که به واسطه وزارت امور خارجه یا اداره مهاجرت در اواسط هر ماه میلادی انتشار پیدا می کند و با توجه به  این اطلاعیه شرایط و اطلاعات مرتبط به پروندههای در دست بررسی یا کارنت شده در هر دوره اعلام می شود.

کلیرنس به چه معناست؟

کلیرنس یا Administrative Processing فرآیندی است که بعد از مصاحبه طی آن شما باید برای بررسی سابقه یا تایید صلاحیت برای دریافت ویزای مهاجرتی امریکا منتظر بمانید. عموما این دوره از شش هفته به بالا است و بعد از اینکه صلاحیت تایید گردید به واسطه سایت از نتایج آن مطلع می شوید.

بعد از اینکه ویزا دریافت کردید برای رفتن به آمریکا چه مدت زمان هست؟ اگر صلاحیت شما تایید گردد برایتان ویزا صادر خواهد شد. عموما این ویزا شش ماهه است و شما در طول مدت زمانی که ویزا اعتبار دارد و پس از اینکه انقضای آن به پایان برسد یکبار به آمریکا مسافرت میکنید و برای دریافت گرین کارت خود اقدام مینمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *