آنتی ویروس پادویش

دسترسی طولانی مدت هکر ها به بانک اطلاعات کارمندان دولت آمریکا

هکرهایی که به دیتابیس شامل بانک اطلاعات فوق محرمانه کارمندان دولت رخنه کردند ، از حدود یک سال قبل از پرده برداری از این فاجعه به این این سیستم ها دسترسی پیدا کرده بودند.

هکر ها بانک اطلاعات کارمندان دولت ایالات متحده را بدست آورده اند

زمان این رخنه به حدود June یا July (خرداد – تیر) سال گذشته بر می گردد که به تازگی در ماه جاری میلادی کشف شده است.

این دیتابیس  شامل فرم هایی برای گواهی عدم سوء پیشینه امنیتی بود که درباره اطلاعاتی که دربرگیرنده تمامی اطلاعات زندگی شخصی افراد،شامل شماره های کاربری در مکان های مختلف،شماره های پاسپورت،نام همسایه های پیشین و همچنین تمامی اطلاعات افراد خانواده سوال می نمود.این فرم همچنین درباره ی مسائل خاص پیش آمده طی هفت سال اخیر،شامل هرگونه ارتباط با افراد خارجی از دیگر ملیت ها،هرگونه مصرف مواد مخدر یا نوشیدنی های الکی،بدهی های بانکی،سابقه زندانی شدن به دلایل مختلف و یا هرگونه محکومیت کیفری سوال می کرد . می بینیم که این دیتابیس شامل تمامی اطلاعات ریز ودرشت امنیتی در خصوصی کارمندان دولت آمریکا بوده است.

مسئولین هنوز درباره میزان اطلاعات سرقت شده اظهار نظری نکرده اند ، اما طی یک برآورد ساده مشخص می شود که هرچه زمان دسترسی به یک منبع بیشتر بوده باشد ، میزان استفاده و بهره برداری از آن هم به مراتب بالاتر می رود ، و همه ی نگرانی و ترس ها از این است که طی این یک سال ممکن است اطلاعات اساسی ای به سرقت رفته باشد.

این دومین رخنه توسط هکرها بود که از آن پرده برداری شد و دولت آن را به صورت عمومی ، طی هفته های اخیر اعلام کرد . اولین که در اوایل ماه میلادی جاری کشف شد ، شامل دزدی عظیم درباره اطلاعات میلیون ها کارگر دولت آمریکا بود.

از آنجایی که حتی یک نام درباره ی مرتکبین این جرم توسط دولت آمریکا به دست نیامده است ، آن ها انگشت اتهام را به  سوی دولت چین برده اند و آن ها را مظنونین و بازیکنان احتمالی این بازی می دانند . هرچند دولت چین بلافاصله بعد از عمومی شدن این سخنان آن ها را به شدت رد کرده است.

بیشتر بخوانید  روش هایی برای جلوگیری از هک شدن شبکه های وایرلس

بخش مدیریت منابع انسانی دولت آمریکا مسئولیت گزینش و استخدام و همچنین بررسی سوابق و پیش زمینه های کارمندان دولت را دارد ، از این رو دیتابیس های آن مملو از اطلاعات شخصی کارمندان بی شمار دولت است که از مهمترین آن ها می توان بانک اطلاعات ساختمان ، اطلاعات مالی و خانوادگی آن ها را نام برد . این رخنه همچنین نگرانی ها را از این بابت که  ممکن است اطلاعات به صورت عمومی نیز پخش شوند افزایش داده است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دسترسی طولانی مدت هکر ها به بانک اطلاعات کارمندان دولت آمریکا

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *