هر آنچه که باید در مورد Google Play Protect بدانید

Google Play Protect

سیستم عامل اندرویدی یک سیستم عامل Open Source، انعطاف پذیر می باشد که در آن تمامی موارد از قبل انتخاب شده است. متأسفانه این میزان از انعطاف پذیری، مسائل امنیتی بالقوه ی بیشتری را برای کاربران ایجاد می کند، خبر خوب این است که کمپانی گوگل دارای یک سیستم به نام Google Play Protect می باشد که وظیفه ی حفظ امنیت سیستم عامل را بر عهده دارد. در ادامه تصمیم داریم تا هر آنچه که لازم است در مورد این سیستم بدانید، برای شما شرح دهیم.

Google Play Protect فلسفه امنیت کل Google را تحت نظارت یک نام نشان می دهد. Google Play Protect یک سیستم چند بخشی است که به منظور حفظ امنیت گوشی شما از جلو و عقب طراحی شده است – این بخشی از نرم افزار اسکنر مخرب، بخش Find My Phone است و بخشی از مرور ایمن می باشد. با این حال، قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، در اینجا نحوه ی نمایش وضعیت Play Protect خود را در دستگاه قرار می دهیم.

چگونه اطلاعات Play Protect را در دستگاه خود پیدا کنید

در صورتی که کنجکاو باشید که چه Play Protect در دستگاهتان انجام می دهد، کار بسیار آسانی است. جلوتر بروید و از Play Store برای شروع استفاده کنید. منوی Play Store را باز کنید و سپس تنظیمات “My Apps & Games” را انتخاب کنید. گزینه ی برتر در صفحه ی My Apps & Games خلاصه وضعیت Play Protect است. برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر ضربه بزنید.

Google Play Protect

صفحه Play Protect نشان می دهد که کدام برنامه ها به تازگی اسکن شده اند و همچنین به شما این امکان را می دهد تا در صورت بروز هرگونه سوال و مشکلی، بتوانید راه حل آن را پیدا کنید و چند گزینه ای به منظور حل آن ارائه می دهد.

در حال حاضر، این اتفاقی است که واقعا برای شما و تلفن شما می افتد.

اسکنر تروجان Play Protect دستگاه شما را از ویروس شدن در امان نگاه می دارد

Google Play Protect

دلیل اصلی بوجود آمدن Play Protect، همین اسکن تروجان می باشد. این دستگاه با استفاده از یادگیری ماشینی به منظور اسکن و بررسی بیش از 50 میلیارد برنامه در طول روز می باشد – هم در داخل Play Store و هم در خارج از آن.

بیشتر بخوانید  چگونه عکس های پاک شده را در گوشی اندروید بازگردانیم؟!

اساسا، در پشت صحنه ی فعالیت ها، اسکنر تروجان Play Protect هر نرم افزاری را که وارد فروشگاه Google Play می شود، بررسی می کند تا مطمئن شود که یک برنامه ی قانونی است. اگر موردی را تشخیص دهد (یا حذف می شود) و یا به طورکلی در Play Store وارد نمی شود.

اما Play Protect سعی دارد که از شما یک گام جلوتر باشد و زمانی که اپلیکیشن ها را بارگذاری می کنید، خیالتان از این بابت راحت باشد. نه تنها اپلیکیشن ها را در Play Store اسکن می کند، بلکه تمامی اپلیکیشن ها را بر روی گوشی شما به منظور پیدا کردن فعالیت های مخرب اسکن می کند، مهم نیست که این نرم افزارها از کجا آمده باشند. در صورتی که فعالیتی مشکوک پیدا کند، به شما اطلاع خواهد داد.

البته، درست مانند هر اسکنر تروجانی که وجود دارد، این اسکنر نیز کامل نیست. برخی از موارد ممکن است در اثر کرک کردن ایجاد شوند، بنابراین شما زمانی که یک اپلیکیشن را در گوشی خود نصب می کنید، این سیستم نیز قدرتمندتر می شود و به نوعی خودش را بروزرسانی می کند.

قابلیت Find My Phone نرم افزار Play Protect گوشی شما را در برابر سرقت رفتن محافظت می کند

Google Play Protect

در صورتی که به طور ناگهانی حس کردید گوشی خود را گم کرده اید و نمی دانید آن را کجا گذاشته اید، می توانید از «Play Protect»، بخش «Find My Phone» برای ردیابی دستگاه خود استفاده کنید. با صرف نظر از اینکه دستگاه شما گمشده یا دزدیده شده است، می توانید با استفاده از مکان فعلی (یا آخرین اطلاعات بدست آمده) گوشی خود را ردیابی کنید.

و اگر فکر می کنید که هیچگاه نمی توانید گوشی خود را پیدا کنید، می توانید از Find My Phone برای قفل کردن و پاک کردن اطلاعات دستگاه خود استفاده نمایید. بر همین اساس، حداقل می توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شخصی شما از دید افراد مختلف در امان خواهد ماند.

Play Protect شما را در فضای اینترنت ایمن نگاه می دارد

Google Play Protect

Play Protect همچنین به صورت یکپارچه با گوگل کروم همگام سازی می شود تا شما دستگاه شما را در برابر نرم افزارهای مخرب موجود در وب محافظت نماید. در صورتی که کد مخرب را در یک وب سایت شناسایی کند، به شما هشدار داده خواهد شد و به سمت حالت ایمن هدایت خواهید شد.

این قابلیت باید برای کاربرانی که از مرورگر گوگل کروم در رایانه استفاده می کنند نیز آشنا باشد، زیرا این موضوع یک مفهوم بسیار اساسی است. گوگل کروم بر تمامی شاخص های مشکوک و فایل های مختلف نظارت دارد و اگر موردی مشکوک باشد، آن را مسدود می نماید.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : هر آنچه که باید در مورد Google Play Protect بدانید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *