آنتی ویروس پادویش

گوگل شکست پروژه Ara را تایید کرد

شکست پروژه ara گوگل

این روزها اخبار مهمی از شرکت گوگل منتشر می شود مانند: گوگل کست با کیفیت 4k، اولین هدست VR گوگل و سری جدید نکسوس با نام Pixel. اما گزارشی که به تازگی ار گوگل منتشر شده نشان می دهد که محصولی که گوگل در قالب پروژه Ara سه سال را صرف گسترش و تحقیق بر روی آن کرده، وارد بازار نمی شود و شکست خورده است.

این گزارش در ابتدا توسط دو فرد که از این موضوع آگاهی کامل داشتند منتشر شده بود، ابتدا به نظر می رسید که این خبر تنها یک شایعه است، پس از مدت کوتاهی گوگل بطور رسمی این خبر را تایید کرد و از لغو شدن پروژه Ara و نیامدن محصول این پروژه به بازارهای جهانی خبر داد. سخنگوی گوگل هنوز هیچ گونه جزئیاتی درباره اینکه چرا این اتفاق افتاد، نگفته است.

کسانی هستند که با پروژه Ara گوگل آشنایی ندارند، در این پروژه در واقع انتظار می رفت که تعامل کاربر با گوشی های هوشمند از ریشه تغییر کند. هدف این پروژه این بود که به جای عوض کردن گوشی هوشمند به طور کامل، به کاربران این امکان را بدهد تا با استفاده از ماژول ها دستگاه خود را ارتقا بدهند و بهبود ببخشند. رویکردی که به کمک آن می توان گوشی هوشمند خود را بر اساس نیاز خود ارتقا داد و نوعی گوشی منحصر به فرد به وجود آورد. ویژگی مهمی که این پروژه داشت، مقرون به صرفه بودن ارتقا گوشی هوشمند می باشد زیرا از ماژول ها برای ارتقا دستگاه استفاده می شود و تنها قسمت های مورد نیاز تعویض می شود. اما با این وجود هیچ راهی برای پروژه Ara وجود ندارد که البته این مورد تنها برای شرکت گوگل صدق می کند، تکنولوژی هر روز پیشرفت می کند و این پروژه می تواند با تکیه بر فناوری از طریق شرکت های توسعه یافته زیر نظر گوگل و یا غیره دوباره از سر گرفته شود و محصول آن وارد بازارهای جهانی شود.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  گوشی Huawei Honor 6 معرفی شد

نظرات در مورد : گوگل شکست پروژه Ara را تایید کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *