پادویش

بهترین کوتاه کننده لینک برای کوتاه کردن لینک برای شبکه های اجتماعی

بیتلی

کوتاه کننده لینک چیست ؟ کوتاه کننده لینک یک ابزار بسیار کاربردی برای اشتراک گذاری لینک های مفید و شخص در دنیای اینترنت و شبکه های اجتماعی است ، در این پست ما می خواهیم ، بهترین کوتاه کننده لینک را برای شما عزیزان معرفی کنیم .

بهترین کوتاه کننده لینک کدام سایت است ؟

قبلا اگر بهترین کوتاه کننده لینک را از جویا می شدید همه کوتاه کننده لینک گوگل را به شما پیشنهاد می کردند اما پس از این که گوگل این سرویس خود را از دسترس خارج کرد و سرور های مختص کوتاه کننده لینک را از دسترس خارج کرد ، همه به دنبال یک جایگزین مطمئن ببرای کوتاه کردن لینک های خود برای کوتاه کردن لینک های خود برای استفاده در شبکه های اجتماعی و ابزار های مختلف بودند در این مقاله سعی میکنیم یکی از بهترین کوتاه کننده های لینک را به شما معرفی کنیم .

کوتاه کننده لینک ایرانی

کوتاه کننده لینک آیوو

سایت iwo.ir یکی از کوتاه کننده های لینک ایرانی است که می تواند برای کوتاه کردن لینک سایت های شما کمک کند. شما به عضویت در سیستم کوتاه کننده لینک ایوو می توانید لینک های کوتاه شده در اکانتتان را رصد کنید ، از این رو برای کوتاه کردن لینک سایت تان می توانید از وب سایت www.iwo.ir استفاده کنید. استفاده کنید.

برای کوتاه کردن لینک تان کلیک کنید

کوتاه کننده لینک خارجی معتبر

 

یکی از کوتاه کننده های معتبر خارجی که می تواند برای کوتاه کردن لینک به شما کمک کند کوتاه کننده بیتلی است ، بیتلی هم برای کوتاه کردن لینک گزینه مناسبی است اما متاسفانه این وب سایت در ایران قابل استفاده نمی باشد چرا که این کوتاه کننده لینک در ایران فیلتر شده است. آدرس اینترنتی سایت بیتلی https://bitly.com به این صورت می باشد اما به دلیل فیلتر بودن شما نمی توانید از این کوتاه کننده لینک استفاده کنید ، البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بسیاری از کوتاه کننده های لینک خارجی هم اکنون در دسترس نمی باشد و در ایران فیلتر شده است بهترین راه کار برای کوتاه کردن لینک های شما امروزه استفاده از کوتاه کننده لینک ایرانی است.

 

 

چرا از کوتاه کننده لینک استفاده کنیم؟

یکی از سوالاتی که همواره می‌تواند در ذهن بسیاری از کاربران شکل بگیرد دلایل استفاده از کوتاه کننده لینک می باشد. به دلایل مختلف توصیه می کنیم که لینک ها را کوتاه کنید که در ادامه به آنها اشاره شده است:
۱) معمولاً لینک های غیر منظم این امکان را دارند که از نظر زیبایی چندان جالب به نظر نیاید. اکثر توسعه دهندگان خصوصیت های توصیفی مدنظرشان را در قالب URLانتقال می دهند تا به این شکل ترتیب داده ها، ساختار فرمان یا موضوعات شبیه به این را نشان بدهند؛ این کار می‌تواند لینک های را ایجاد کند که دارای کاراکترهای های زیادی هستند و الگوهای پیچیده ای را شامل می‌شوند.
2)استفاده نمودن از لینک های که کوتاه نشده اند دشوار می باشد ولی شما با کوتاه کردن لینک ها علاوه بر اینکه زیبایی را خواهید داشت بلکه ساده تر می توانید از آنها استفاده کنید.
3)زیبایی نقش مهمی دارد اما محدود شدن کاراکترها از جمله مواردی است که ما نباید از آن غافل شویم.
4)برای پیگیری کلیک ها ساده تر انجام می‌شود.
5) در بارکدهای دو بعدی مثل QR از URL استفاده شده است. با این وجود برای اینکه پرینت گرفته شود به سطح کوچکتری نیاز خواهد بود و همچنین افزایش کیفیت پرینت را در بر خواهد داشت.
با کوتاه شدن لینک چه مزیت های را در اختیار داریم؟
زمانی که شما لینکهای خود را کوتاه کنید مزیت هایی را می توانید داشته باشید که این مزیت ها شامل موارد زیر است:
1)مدیریت بهتر لینک ها صورت می گیرد. شما به این واسطه دقیقاً می دانید که چند لینک دارید و یا روی هرکدام از آنها چقدر کلیک شده پس قطعاً بازخورد بهتری را خواهید داشت و می توانید راحت تر تصمیم بگیرد و تصمیم بگیرید آیا لینک‌ها را داشته باشید و آنها تغییر بدهد یا اگر نیاز هست لینک ها را حذف کنید البته وب‌سایت‌های نیز وجود دارند که علاوه بر کوتاه کردن لینک بلکه می‌توانند آمار کلیک و آمارهایی که برایتان مفید است را نیز در اختیارتان بگذارند تا شما بتوانید بهتر از گذشته کسب و کارهای خود را مدیریت نمایید و آمار های مفید را نیز در اختیار داشته باشید.
2)به سئو کمک می شود.
3)برند سازی و شخصی سازی نیز صورت می گیرد. ( در ادامه این پست شما می توانید لینک های را مطالعه کنید که در آن با استفاده از سرویس های معرفی شده میتوانید لینک ها را برندسازی کنید و هر جا که لینکهایتان مشاهده می شود همه سریعا متوجه شما شوند و لینک برایشان آشنا باشد).
4)حس خوبی در مخاطب ایجاد می کند
5) مخاطب از این طریق می تواند تحریک شود تا این مطلب را به اشتراک بگذارند زمانی که یک لینک به میزان کافی کوتاه گردیده باشد خواننده بیشتر ترغیب می‌شود تا لینک را به اشتراک بگذارد. البته به بیانی دیگر می‌توانیم بگوییم زمانی که کاربر سادگی و راحتی را در لینک مشاهده کند آنرا سریعاً برای افرادی که می‌خواهند ارسال نماید.
6) افزایش احتمال کلیک بر روی لینک ها بیشتر می شود چون یک لینک وقتی کوتاه و مختصر باشد بیشتر جلب توجه می کند تا این که ظاهر نامناسبی داشته باشد تا یک لینک طولانی باشد.
7) در ابتدای متن اشاره کرده ایم که محدودیت هایی وجود دارد که در خصوص حفظ کاراکترها کوتاه کردن لینک هم موثر می باشد مثلاً در اینستاگرام شما میتوانید تعداد معین از کاراکتر ها را استفاده کنید اما اینجا مجبورید که از کوتاه کننده لینک استفاده کنید و در استفاده از کاراکترها صرفه جویی نمایید و به جای آن از کلمات مفیدتر استفاده نمایید
8) مردم عادت دارند که لینکهای کوتاه را مشاهده کنند این خود موجب می‌شود تا لینک های کوتاه را در نظر بگیریم.
9) زیبایی از دیگر علل هایی است که می توان آن را به عنوان مزیت استفاده از کوتاه کننده لینک نام برد و چندین بار در این مطلب با آن اشاره نموده ایم.
با یک مثال ساده می توانیم راحت تر به موضوع زیبایی پی ببریم؛ تصور کنید که یک لینک بلند و طولانی دارید که نیاز به چندین تا خط داشته است ولی می خواهید آن را در یک پست اینستاگرام بگذاریم موجب می شود که از زیبایی آن کاسته شود و نرخ تبدیل های شما هم کم شود البته باید به خاطر بسپارید که برای جذب مخاطب زیبایی از نکته های است که اهمیت بسیار بالایی دارد..
10) زمانی که شما در شبکه های اجتماعی از لینک های طولانی استفاده می کنید همانند یک هرزنامه اسپرم دیده می‌شود و می‌تواند مخاطب را ترغیب کنند که از این مطلب گذر کند و بر روی آن کلیک نماید ولی وقتی که شما بتوانید لینک های کوتاه را بسازید تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد شما دارند و البته آمار را نیز می توانید پیگیری نمایید.
11) به عنوان یک روش رایگان مطرح می شوند و برای رشد کسب و کار بسیار کم هزینه محسوب می شود و تمامی موارد می تواند سبب شود تا کاربران پیش از اینکه بخواهند مطلبی را به اشتراک بگذارند آن را کوتاه کنند.
تعریفی از کوتاه کننده لینک گوگل:
کوتاه کننده لینک گوگل که با عنوان Goo.gl شناخته می شود به عنوان یک سرویس می باشد که به واسطه آن لینک ها کوتاه می شوند و این کلیپ های کوتاه شده توسط گوگل ارائه می گردند.
راه اندازی این سرویس به دسامبر ۲۰۰۹ می‌رسد و در شروع برای گوگل google Toolbar و Feedburner مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن طی مدت و با سپری شدن زمان گوگل اقدام به جداسازی جداگانه وب سایت Goo.gl نمود و در سپتامبر ۲۰۱۰ آن را برای همه در دسترس قرار داد.
کاربر قادر بود پس از این که به حساب گوگل خود وارد می‌شد لیستی را در اختیار داشته باشد که در گذشته لینکهای را کوتاه کرده در آن قرار داشت و کاربرد می توانست با استفاده کردن از لینکهای details در کناره لینک کوتاه شده جزئیات زیادتری را ببیند.

برای اینکه امنیت بیشتر شود گوگل با استفاده از نوع فناوری فیلتری که در سرویس جیمیل استفاده می شد تشخیص اسپرم خودکار را نیز ارائه داد که کاربران جدید دیگر از ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ پذیرفته نمی‌شدند و گوگل در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۹ برای کاربران موجود سرویس را قطع کرد. در گذشته لینک هایی که کوتاه شده بودند کار خود را انجام می دادند و به مسیر خودشان هدایت می شدند و مشکلی در این باره وجود نداشته است.
استفاده از لینک کوتاه چه مزیتی داشته است؟
1)می توان از لینک کوتاه شده در ایمیل استفاده نمود. زمانی که ایمیلی برای شما آمده‌اند و لینکهای طولانی را داشته باشد می‌تواند در زمان خواندن سبب ایجاد مشکل شود هدفی که ایمیل دارد کوتاه است و تنها پیغام را به مخاطب عنوان می‌کند که این موضوع کاملا روشن خواهد بود.
2)برای بازاریابی آفلاین از لینک های کوتاه شده می توان استفاده کرد که از دیگر مزیت های لینکهای کوتاه است مثلاً اگر شما یه پوستر یا روزنامه را به عنوان یک آگهی چاپ کرده اید بهتر است که از لینک های کوتاه شده در آن استفاده کنید و دیگر با لینک های بلند زیبایی را از آن نگیرید.
3) در رسانه های اجتماعی نیز کاربردهای بسیار زیادی داشته است و شما می توانید در پست های خودتان به جای استفاده از لینک های بلند از لینک های کوتاه استفاده کنید چون کمک می کند تا جزئیات بیشتری را برای سرویسی که در حال بازیابی آن می باشید و فضای بیشتری را نیز در اختیار بگیرید البته منظور پستی است که دارای محتواست نه اینکه URL باشد.
4) افرادی که وبلاگ نویسی می کند و همیشه پست های متفاوتی را در وبلاگ خود قرار می دهند و اگر تمام پست های شما که در وب سایت تان یا در وبلاگ تان می گذارید کسب و کار شما می باشد به همین جهت عملکردتان بسیار ضروری و حائز اهمیت می‌باشد و باید از افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند آمار دقیقی داشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی بهتری برای مراحل بعدی کنید.

اگر می خواهید بدانید که پست های شما چگونه عمل کرده می توانید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید اما اگر دوست ندارید که به هر دلیلی این ابزار را به کار بگیرید ابزار کوتاه کننده لینک گوگل مناسب شماست و می تواند تحلیل منابع ورودی را برای شما انجام بدهد و ارزیابی را به وسیله آن در نظر بگیرید که آیا همه چیز با روند خوبی پیش می‌رود یا از آن راضی نیستید وقتی که شما از ابزار کوتاه کننده لینک در گوگل استفاده کنید همه چیز در اختیار شماست چه آمار مناسب و چه بسیاری از اطلاعات که برای شما ضروری هستند و در کسب و کار شما تاثیر بسزایی داشته و همچنین پیشگیری از ایجاد لینک های شکسته در وب سایتتان نیز صورت می‌گیرد.

چند کوتاه کننده لینک مشهور در جهان که متاسافنه فیلتر هستند

– Rebrandly
rebrandly.com
– Bitly
bitly.com
– TinyURL
tinyurl.com
– LiveChat URL
livechatinc.com/utm-builder
– is.gd
is.gd
– soo.gd
soo.gd
– clicky.me
clicky.me

 


goo.gl گوگل

گوگل در سال های گذشته با توجه به اینکه کوتاه کننده لینکش دیگر هیچ درامدی را در اختیار این شرکت قرار نمیداد این سرویس خود را از دسترس تمامی کاربرانش خارج کرد البته لینک های قبلی که در گوگل کوتاه شده بودند هم اکنون در دسترس است.

گوگل یکی از بزرگترین وب سایت های خدمات وحور در دنیای اینرتنت است ، گوگل برای راحتی کاربران در دنیای اینترنت ابزار های بسیار جالبی را برای کاربران اینترنتی ارائه کرده است ، یکی از جالب ترین ابزار های کاربردی گوگل که موضوع بحث این پست است . کوتاه کننده لینک گوگل است . کوتاه کننده لینک گوگل می تواند تمامی لینک هایی را که شما در دنیای شبکه های اجتماعی شیر میکنید را بصورت بایگانی برای شما نگهداری کند . اما این موضوع چه زمانی اهمیت خود را نشان می دهد . بسیاری از شبکه های اجتماعی لینک های طول و دراز سایت های مختلف را نمی شناسند . از این رو وب سایت های خدمات محور به دنبال حل این مشکل هستند و کوتاه کننده لینک گوگل این مشکل را برای شما حل میکند .

همچنین از دیگر ویژگی هایی که موتور جستجوی گوگل در این ابزار کاربردی خود یعنی کوتاه کننده لینک گوگل این قابلیت را قرار داده است که شما بتوانید لینک ها را بایگانی کنید و تعداد کلیک و بازدید های آنرا مشاهده نمایید.

تمامی این امکانات زمانی برای شما قابل استفاده خواهد بود که با جیمیل خود وارد این ابزار گوگل شوید و برای همیشه این لینک ها در اکانت شما قرار خواهد گرفت.

اما چطور از این ابزار کاربردی کوتاه کننده لینک گوگل استفاده کنیم ؟

روند کار با سایت قدیمی گوگل :

۱- ورود به اکانت گوگل (جیمیل)

۲- وارد شدن به آدرس اینترنتی http://goo.gl

3- لینک خود را به قسمت مشخص شده در این وب سایت بندازید و گزینه Shorten URL را بزنید .

۴- در سمت راست این وب سایت لینک کوتاه شده شما بدین صورت نشان داده میشود :‌http://goo.gl/OFK5WV

۵- با کلیک روی Details می توانید امار کامل کلیک های لینک های کوتاه شده را ببینید .

مفید بود ؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بهترین کوتاه کننده لینک برای کوتاه کردن لینک برای شبکه های اجتماعی

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. این همه سرویس خوب ایرانی داریم مثل … واقعا جای تاسف داره که فقط از وبسایت های خارجی معرفی می کنید.

  2. سلام
    منم با چنتایی سایت ایرانی کار کردم و به نظرم استفاده از سرویس های ایرانی به رونق و افزایش امکانات اینجور سایت ها کمک میکنه، iranurl و opizo رو من کار کردم امکانات خوبی دارن

  3. سلام

    سایت های ایرانی کوتاه کننده لینک هم کم نیستن و فکر کنم بعضی هاش واسه استفاده سایت هاهی ایرانی خوب باشه

    چون 1 درصد فکر کنید روزی گوگل خودش رو یا سرویس هاییش رو کما اینکه الان هم همین طور هست برای کاربران ایرانی فیلتر کنه .. بعد شما میمونید و هزاران لینک فیلتر شده در وب سایت یا بلاگتون و وا مصیبتا !

  4. سایت کوتاه کننده لینک ایرانی lish.ir هم میتونه یا گوگل رقابت کنه چون هم آمار شهر های ایران رو میده و هم کلی قابلیت مثل روبات تلگرام و اپلیکیشن موبایل داره و هم یه پلاگین برای کروم که کار رو راحت میکنه علاوه بر این درآمد زایی از لینک کوتاه هم میتونید داشته باشید