پادویش

قابلیت جدید جیمیل برای ویرایش فایل های Office

جیمیل

قابلیت جدید جیمیل برای ویرایش فایل های Office : تا کنون کاربران جیمیل برای ویرایش فایل های آفیس و به اشتراک گذاری آن می بایست از طریق گوگل درایو اقدام می کردند اما گوگل کار را از این هم ساده تر می کند. این کاربران می توانند از این به بعد مستقیما از Inbox فایل های آفیس خود را ویرایش کنند. دکمه ی این مشخصه ی جدید جیمیل کنار سایر گزینه های یک فایل (مانند دانلود کردن یا ذخیره ی آن در گوگل درایو) قرار گرفته است که در پایین آن ظاهر می شوند.

وقتی کاربر این امکان که به تازگی اضافه شده است را انتخاب می کند ، جیمیل فایل را در گوگل درایو ذخیره کرده و به طور خودکار آن را به فرمت ویرایش در آفیس در می آورد. این مشخصه به کاربران امکان می دهد به راحتی فایل های خود را به اشتراک بگذارند و با هم روی یک پروژه ی آفیس کار کنند. به علاوه می توانند در حالت آفلاین نیز فایل ها را ویرایش کنند.

در راستای این قابلیت جدید گوگل از 15 فرمت جدید فایل آفیس پشتیبانی می کند که شامل فایل های نمایش ارائه ( pps و ppsx ) ، فایل های Macro Enabled و قالب های متنوعی از فرمت ها می شود که در آن ها تنظیم جدول ها و عکس ها به سادگی در دسترس است.


در برخی موارد شما نیاز دارید که یک فایل آفیس را باز کرده و بدون تبدیل کردن به فرمت گوگل ویرایش کنید. بنابر این گوگل گزینه ی ویرایش فایل در قالب فرمت اصلی را افزدوه است. برای استفاده از این گزینه کافی است یکی از اکستنشن های کروم که در حال حاضر به سادگی در دسترس هستند را داشته باشید. می توانید از این لینک  کروم را دانلود کنید. در این صورت با کلیک روی علامت مداد یا انتخاب گزینه ی ویرایش فایل که با کلیک روی فایل پیوست ظاهر می شود و انتخاب گزینه ی Open بالای File Preveiw به هدف خود می رسید.

منبع : google

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قابلیت جدید جیمیل برای ویرایش فایل های Office

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *