آنتی ویروس پادویش

تکرار یک موفقیت

صنعت گیم در چند سال اخیر پیشرفت های زیادی داشته به طوری که گرافیک بازی ها هر سال دارد به فیلم ها نزدیک و نزدیک تر می شود.

ولی بعضی از شرکت های بازی سازی اکنون فقط به فکر سودآوری بازی های خود هستند و می خواهند بازی هایشان را هر چه زودتر به بازار ارائه کنند که همین عامل سبب می شود که ما اکثر اوقات بازی هایی تکراری یا با گیم پلی خسته کننده را شاهد باشیم.

سری بازی های Far Cry:

شما هم اگر از طرفداران بازی Far Cry باشید احتمالا  Far Cry 3  را بازی کرده اید و حتما از آن لذت برده اید زیرا این نسخه از بازی Far Cry نسبت به نسخه ی دوم این بازی بهبود فراوانی یافته بود چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ امکانات موجود در بازی که باعث شد این شرکت از این عنوان سود زیادی را به دست آورد.

Far Cry 4 :

far cry 4 

شرکت Ubisoft سری بازی های Far Cry را برای مدت طولانی برنامه ریزی کرده است که این نشان دهنده ی این است که این شرکت به دنبال سود بیشتر از این عنوان است. اتفاقی که این شرکت بر سر عنوان Assassin’s Creed آورد این بود که با انتشار نسخه های زیاد از این بازی باعث شد روند داستانی این بازی کاملا تکراری شود ولی انگار این شرکت از این کارش درس نگرفته و میخواهد بر سر عنوان Far Cry هم همچین بلایی بیاورد.

خب می رویم سراغ بحث اصلی یعنی نقد وبررسی Far Cry 4.

نسخه ی چهارم Far Cry شبیه نسخه ی سوم آن است با این تفاوت که گرافیک بازی بهتر شده و برخی سلاح ها وامکانات جدید به آن اضافه شده است مانند تیر اندازی از درون ماشین.

داستان بازی:

داستان بازی از جایی شروع می شود که مادر قهرمان داستان یعنی Ajay Ghale وصیت می کند که بعد از مرگش خاسکتر او را در زادگاهش یعنی شهر Kyrat که شهری در هیمالیا است پخش کند و از این جاست که داستان بازی آغاز می شود. قهرمان داستان به شهر Kyrat سفر می کند تا خاکستر های باقی مانده از مادرش را پخش کند غافل از که این شهر تحت استعمار شخصیت منفی داستان یعنی pagan min می باشد.

سپس Ajay Ghale با گروهی به نام Golden path آشنا می شود که سعی در کمک به مردم Kyrat و باز پس گیری این شهر را دارند پس از صحبت های او با رهبران گروه یعنی Amita وSabal متوجه می شود که بنیان گذار این گروه پدرش یعنی Mohan Ghale می باشد …..

روند پیش روی داستان بازی نسبت به نسخه ی قبلی کمی پس رفت داشته است که این از نکات منفی این بازی به شمار می رود ولی این نسخه پیشرفت های خوبی داشته است که می توان از این عیب آن چشم پوشی کرد.

محیط بازی:

farcry4_0

یکی از نکات مثبت نسخه ی چهارم نسبت به سوم این است که محیط بازی تقریبا از یکنواختی بیرون آمده است زیرا در این نسخه شما ماموریت هایی را در رشته کوه هیمالیا دارید که بسیار جذاب هستند مثلا در یکی از این ماموریت ها که شما در رشته کوه هیمالیا دارید هوا مه آلود است که هم دید شما و هم دید سربازان Pagan Min  کم است که شما باید با استفاده از کمی مخفی کاری مرحله را به پایان برسانید. اگر در هنگام بازی کردن دقت کرده باشید متوجه می شوید که سیستم تخریب پذیری بازی نسبت به نسخه ی قبلی پیشرفت خوبی داشته است.

در فارکرای 4 شما هیچ وقت بیکار نمی مانید زیرا همیشه کاری برای انجام دادن هست از تسخیر اردوگاه های دشمن گرفته تا شکار حیوانات درنده واهلی واستفاده از پوست آن ها برای ارتقا وسایلتان و یا فروش پوست حیوانات و خرید اسلحه استفاده کنید یا این که یک فیل پیدا کنید و سوارش شوید و به گشتن در Kyrat بپردازید یا با او به دل دشمن بزنید و همه ی آن ها را نابود کنید.

d5acabcf123f25186f9fce4bab58d16a2a34843c.jpg__846x0_q80

حرف آخر:

اگر بخواهیم  Far Cry 4 را در یک جمله تفسیر کنیم آن جمله این است (( تکراری موفقیت آمیز دیگر از Ubisoft))

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تکرار یک موفقیت

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *