مرورگر Firefox تا آخر امسال وارد اپ استور می شود

مرورگر Firefox تا آخر امسال وارد اپ استور می شود

کمپانی موزیلا امروز اعلام کرد که آزمایش برنامه ی فایر فاکس برای سیستم عامل iOS را در نیز آغاز کرده است. بعد از جمع آوری نظرات و پیشنهاد های کاربران این کشور، قبل از منتشر کردن این برنامه به صورت جهانی، باز هم یک نسخه ی آزمایشی را وارد چند کشور دیگر می کند. گفته شده است که عرضه ی جهانی تا قبل از پایان سال صورت خواهد گرفت. بر اساس گفته های موزیلا، این نسخه های آزمایشی قابلیتی به نام ” جستجوی هوشمند ” دارد که به کاربران پیشنهاد هایی برای جستحو می دهد و همچنین گزینه ای وجود دارد که امکان انتخاب موتور جستجو را فراهم میکند.

برنامه ی فایر فاکسی که برای سیستم عامل iOS طراحی شده است، این امکان را برای شما فراهم می کند تا رمز های عبور، تب ها و تاریخچه ی مرورگر فایر فاکس خود روی کامپیوتر را با استفاده از ” اکانت فایر فاکس” وارد گوشی خود کنید. قابلیت دیگری نیز به نام Visual Tabsچیزی را برای شما نمایش می دهد که مازیلا آن را ” یک روش بصری برای ردگیری تب های بازتان ” می نامد.

مازیلا به شدت درباره ی استفاده از نقطه نظرات کاربران برای بهبود مرورگرش مسمم است. حتی گزینه ای در برنامه وجود دارد که به شما اجازه می دهد از داخل خود برنامه نظراتتان را برای مازیلا بفرستید.

دسامبر پیش بود که کمپانی مازیلا بالاخره تصمیم گرفت یک مرورگر نیز برای سیستم عامل iOS بسازد. مدیر عرضه ی فایرفاکس، لوکاس بلاک، می گوید که این کمپانی تصمیم گرفته است به همان مکانی برود که کاربران برنامه ی کامپیوتری اش رفته اند. برای مازیلا، این یعنی نوشتن یک برنامه برای سیستم عامل iOS، حتی اگر فایرفاکس نتواند از موتور رندر خود استفاده کند. قبلا، مازیلا از ساخت یک مرورگر برای این پلت فرم سر باز می زد و می گفت تا زمانی که کمپانی اپل محدودیت های مربوط به برنامه های مرورگر را کاهش دهد صبر می کند. به جای اپل، ااین مازیلا بود که کوتاه آمد و تصمیم گرفت تا طرفداران اپل دار فایرفاکس را خوشحال کند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  افزونه بسیار کاربردی،حفظ ساختار نوشته های شما در مرورگرتان

نظرات در مورد : مرورگر Firefox تا آخر امسال وارد اپ استور می شود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *