سنسور اثر انگشت فناوری جالب 2013 این بار در گوشی جدید سامسونگ

samsung

نهادهای امنیتی معمولا با انواع سیسنم های امنیتی قصد در کنترل بیشتر از محدوده خود هستند و از این رو انواع برنامه های امنیتی رو امتحان و به کار میبرند مثلا استفاده از کارت های ورود یا استفاده ازرمزهای پرسنلی .اما در این میان که خیلی توجه همه رو به خودش جلب کرده است.

samsung
samsung

سیستم امنیتی با استفاده از اثر انگشت یعنی برای عبور و ورود به محدوده سیستم باید نرم افزار مربوطه اثر انگشت شخص را تشخیص بده و رمزگشایی انجام بشه این امر در دنیای گوشی های همراه هم مطرح شد و این نو رمز گشایی انقدر مورد توجه قرار گرفت که همه ارزوی استفاده از چنین سیستمی در گوشی همراه خود را کردند.

حتی اگه یادتون باشه انواع برنامه های تقلبی جهت سرگرمی در این زمینه ساخته شد و میریختیم به گوشی و مثلا با اثر انگشت تلفن همراه خود را با اثر انگشت باز میکردیم در حالی که اصلا چنین نبود و فقط یه سرگرمی و رویا برای ما موند.

امروزه قبل از رونمایی از هر مدل گوشی همراه ، انواع شایعات پخش میشن که برخی به واقعیت میپیوندند و برخی در همون شایعه قرار میگیرد. الان هم تا رونمایی از Galaxy s5 انواع شایعات مبتی بر لو رفتن مدل یا نوع برنامههاش مطرح میشه و یکی از انها همین رمزگشایی با اثر انگشت میباشد.

یک نفر مدعی مدعی شده سامسونگ درتلاش است تا سنسور اثر انگشت را با نمایشگر یکپارچه کرده و در گوشی جدید خود به کار ببرد. و به کاربر اجازه میده بدون نیاز به یک بخش جداگانه در گوشی برای اسکن اثر انگشت ، ازانگشت خود برای باز کردن قفل گوشی استفاده کند.

اما مشکلی که وجود داره اینه که سامسونگ باید یک دوربین دیگه در جلوی دستگاه قرار بده واین شرکت رومجبور به تغییر طراحی دستگاه یا حتی کمی ضخیمتر کردن ان میکنه.

اما در ادامه امده که ال جی نیز در تلاش است چنین سنسوری رت به پرچمدارجدید خود یعنی G3 بیاورد.

منبع:Technews

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تبلت سامسونگ Galaxy Tab Active 5 در نزدیکی

نظرات در مورد : سنسور اثر انگشت فناوری جالب 2013 این بار در گوشی جدید سامسونگ

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *