سیستم تشخیص چهره در گوشی های نوکیا

سیستم تشخیص چهره

همانطور که می دانید HMD Global در این مدت بسیار کوتاه توانسته است دوباره برند نوکیا را در بازار گوشی های هوشمند مطرح نماید و طرفداران این برند را بسیار خوشحال کند. اخیرا گویا پس از معرفی گوشی های هوشمند توانسته است تا جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا را در آن ها پیاده سازی کند و در این سلسله اکنون قصد دارد گوشی های جدید این کمپانی را به سیستم تشخیص چهره نیز مجهز نماید.

اخیرا Nokia Mobiles در صفحه رسمی توییتر خود اعلام نموده که طی ماه ‌های آینده قصد دارد ۴ گوشی این برند را به سیستم تشخیص چهره تجهیز نماید ولی هنوز جزئیات دیگری درخصوص زمان ارسال این تکنولوژی اعلام ننموده است اما به احتمال زیاد این قابلیت در بروزرسانی OTA بعدی نوکیا 8 سیروکو، نوکیا 7 پلاس، نوکیا 8 و نوکیا 6 قابل استفاده خواهد شد.

سیستم تشخیص چهره

نوکیا موبایل همچنین در توییتر خود اعلام نموده است که در بروزرسانی OTA بعدی، قابلیت تشخیص چهره تنها قابلیت جدید نخواهد بود که به چهار گوشی هوشمند این کمپانی  افزوده خواهد شد و قرار است از ویژگی‌ های جدیدتری نیز کم کم رونمایی شود. این گوشی های هوشمند که قرار است به قابلیت تشخیص چهره تجهیز شوند، جزو چهار گوشی نه چندان جدید برند نوکیا به حساب می‌ آیند ولی این کمپانی اصولاً مخالف انتقال قابلیت‌ های جدید به گوشی های قدیمی خود نمی باشد و این تصمیم آنقدرها عجیب نیست!

در اردیهبشت ماه سال جاری، گوشی هوشمند نوکیا ۷ با قابلیت تشخیص چهره به بازار عرضه شد و کاربران می‌توانستند تنها با قرار دادن صورتشان در مقابل دوربین این گجت هوشمند، قفل صفحه را باز نماید. این سیستم دقیقا مشابه با سیستم سایر گوشی های هوشمند طراحی شده است و عملکرد متفاوتی با آن ها ندارد، به همین دلیل انتظار می‌ رود بتوان این قابلیت را به همراه بروزرسانی های امنیتی دیگر به گوشی های قدیمی‌ تر نیز انتقال داد.

مسئله ی بسیار جالب اینجاست که یک کاربر نکته سنج در پاسخ دادن به توییت این کمپانی ادعا کرده که قابلیت تشخیص چهره هم اکنون در گوشی نوکیا 6.1 تعبیه شده است و نوکیا هم اعلام نمود که احتمالا نسخه ۲۰۱۸ این گوشی هوشمند در حال حاضر بروزرسانی شده و این قابلیت را دریافت کرده باشد. به هر حال با تمامی این تفاسیر تا ارسال بروزرسانی ‌های امینتی بعدی برای گوشی های هوشمند چند ماهی بیشتر باقی نمانده است و لازم نیست صاحبان این ۴ مدل گوشی یاد شده به خصوص نگران بروز رسانی‌ گوشی‌ های خود باشند.

بیشتر بخوانید  خبرهای جالب از دنیای تکنولوژی در هفته گذشته

سیستم تشخیص چهره

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سیستم تشخیص چهره در گوشی های نوکیا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *