پادویش

سیگارهای الکترونیکی به ترک سیگار کمک می کنند

سیگارهای الکترونیکی

استفاده مکرر از سیگارهای الکترونیکی یه ترک سیگار کمک می کند. محققان مرکز ژنریک لومباردی مرکز جامع سرطان، می گویند: استفاده از سیگار الکترونیکی به عنوان کمکی قابل توجه برای افرادی است که سعی به ترک سیگار کشیدن دارند. در یک آمار گیری به بررسی تعداد افرادی که با استفاده از این سیگار ها موفق به ترک سیگار شده‌اند پرداختند و رمز موفقیت آن ها را مورد مطالعه قرار دادند. در این آمارگیری 24500 فرد سیگاری و افرادی که سیگار را ترک کردند, شرکت داشتند.

دلایل متعددی در موفقیت این افراد دخیل بودند. تلاش هر دو گروه چه سیگاری ها چه افرادی که ترک کرده اند , بستگی به مدت و مقدار استفاده داشته و افرادی که مدت کم تری سیگار کشیده اند 10 درصد از سایرین موفق تر بوده و زودتر سیگار را از زندگی خود بیرون کرده اند. البته نوع تنباکو و نیکوتین و قطران سیگار ها نیز نقش مهمی در وابستگی افراد به سیگار و بالا بودن مصرف دارد. نیکوتین به دلیل شباهتش به یکی از انتقال دهنده های عصبی بدن به نام استیل کولین , باعث ایجاد وابستگی سریع می شود در صورتی که پس از مدتی بدن بدون حضور نیکوتین دیگر قادر به فعالیت نبوده و فرد را مجبور به استفاده از سیگاز می کند.

سیگار های الکتریکی با ایجاد حس استفاده از نیکوتین مغز را فریب داده و به بدن تلقین می کند که نیکوتین را دریافت کرده است در نتیجه بدن در عدم حضور نیکوتین , به فرمان مغز , فعالیت درست خود را با به کار گیری انتقال دهنده استیل کولین انجام می دهد.

حال افرادی که سیگار هایی با نیکوتین و تنباکوی سنگین استفاده می کردند دچار مشکلاتی در ترک سیگار شده و فریب دادن مغز این افراد کمی دشوار تر از سایرین می باشد این افراد مجبور بودند از هر 3 سیگار الکتریکی یک سیگار واقعی استفاده کنند تا بدن به شرایط عادت کرده و بپذیرد که سیگار های الکتریکی نیز واقعی بوده و دارای نیکوتین هستند. در حالی که سایر افراد شاید در طول هفته فقط یکبار مجبور به استفاده از سیگار واقعی می شدند.

اما یه طور کلی میتوان گفت سیگار های الکتریکی گامی بزرگ در ترک سیگار بوده و به بسیاری از افراد کمک کرده است.

بیشتر بخوانید  بهترین روش ترک سیگار چیست ؟

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سیگارهای الکترونیکی به ترک سیگار کمک می کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *