پادویش

ستاره کوتوله سفید نوید حیات در ستاره ها و سیاره های دیگر

کوتوله سفید

ستاره ای جدید در جهان که کوتوله سفید نام گرفته توسط دانشمندان دانشگاه وارویک کشف شده است ، براساس اطلاعاتی که این محققان ارائه کردند این ستاره دارای اقیانوس هایی مشابه با زمین را داراست. براساس این اطلاعات گویا حیات در این ستاره جدید کوتوله دقیقا شبیه به سیاره زمین می باشد.

این  ستاره کوتوله که SDSS J1242+5226 نام گرفته است ،کوتوله سفید در فاصله 530 سال نوری در صورت فلکی دب اکبر قرار گرفته است ، براساس گزارش های منتشر شده توسط دانشمندان مقداری آب در این ستاره دیده شده است که احتمال وجود حیات در این ستاره را گسترش می دهد.

ستاره کوتوله سفید نوید حیات در ستاره ها و سیاره های دیگر

جالب این جاست که این ستاره حدود 30 تا 35 درصد از آب موجود در اقیانوس های کره زمین را داراست ، با این گزارشات دلیل ساخت فیلم های هالیودی را می توان این اتفاقات اشاره کرد ، گاهی اوقات دیدن فیلم های هالیودی که از اتفاقات مافوق طبیعی صحبت میکند این واقعیت ها بیشتر به چشم  می آید. نظر شما در مورد حیات سیارات و ستاره های کهشان چیست؟

ستاره کوتوله سفید

در قسمت دیگر این گزارش اشاره شده است که این میزان آب موجود در این ستاره امکان دارد توسط سیاره های بزرگ دیگر همچون سرس به این ستاره منتقل شود.
به گفته دانشمندان در دنیا سیاره ها و ستاره های بسیاری وجود دارند که دارای آب زیاد هستند ، شاید این سیاره ها و ستاره ها آبی درست هم اندازه زمین خاکی ما داشته باشند ، توضیح اینکه زمین در بین سیاره ها و ستاره های تا به امروز کشف شده دارای بیشترین آب می باشد.

این گزارش از نظریه ای که زمین در ابتدا خشکی بوده و آب اقیانوس‌های آن از سیاره ها و ستاره های کهکشان غنی از آب به آن منتقل یافته ، دفاع می کند.

دانشمندان به کمک تلسکوپ هرشل که در جزایر قناری واقع شده است برای شناسایی مقادیر زیادی از اکسیژن و آب در جو ستاره کوتوله سفید SDSS J1242+5226 استفاده کرده اند ، که این عناصر ، عناصر تشکیل دهنده آب هستند ، نتایج این تحقیق در مجله Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شد.

راستی نظر شما در مورد این اتفاق چی هست ، به نظر شما اونچه که در فیلم های هالیودی از موجودات فضایی ارائه می شود درست است ؟

منبع :dailymail.co.uk

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ستاره کوتوله سفید نوید حیات در ستاره ها و سیاره های دیگر

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *