پادویش

آیا شارژر بی سیم آیفون 8 باعث شده که اپل از USB-C استفاده نکند؟

شارژر بی سیم آیفون

شارژر بی سیم آیفون : تقریبا از زمانی که اپل دستگاه های موبایل خود را تولید کرده است چه آیفون، آیپد، آیپاد این شرکت به پورت شارژ خود وابسته بوده‌اند. قدمت این پورت شارژر به زمان معرفی پورت شارژ 30 پین، در سال 2003 که همراه با نسل سوم آیپاد بود می رسد.  اما در حال حاضر این شرکت، پورت شارژر قدیمی اش را کنار گذاشته و با اضافه کردن شارژ بی سیم Qi به آخرین دستگاه های خود باعث ایجاد انقلابی در این صنعت شده است.

تا کنون اپل شارژ بی سیم را برای دستگاه های خود ارائه نداده است ولی همان طور که می دانید به تازگی شرکت اپل برای گوشی های جدیدش یعنی آیفون  8و آیفون 8 پلاس از شارژر بی سیم استفاده کرده است.

همان طور که می دانید گوشی های پرچمدار سایر برندهای موجود در بازار مثل سامسونگ گلکسی نوت ۸، گلکسی اس 8 و همچنین LG V30 نیز از سیستم شارژر بی سیم استفاده می کنند ولی مقایسه ی آنها را فقط مصرف کنندگان می توانند به درستی انجام دهند.

این مسئله می‌تواند ناامید کننده باشد که گوشی های جدید شرکت اپل با وجود اینکه دارای شارژر بی سیم هستند باز هم به پورت شارژر قدیمی مجهز هستند. متاسفانه به نظر می رسد که شرکت اپل از این پورت ها هنوز دل نکنده است و این مسئله می تواند به خاطر وجود مشکلاتی باشد که شارژرهای بی سیم جدید دارند، باشد.

شارژر در گوشی های آیفون بسیار مهم می باشد و بسیاری از کاربران آیفون از نوع سیم شارژرهای این گوشی ها اظهار نا امیدی می کنند.

اگر چه این مسئله که کاربران اندروید و اپل بتوانند از شارژرهای یک دیگر استفاده کنند در حال حاضر خیلی دور از ذهن است ولی شاید در آینده ای نه چندان نزدیک ما بتوانیم از دست پورت های شارژر قدیمی اپل خلاص شویم.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا شارژر بی سیم آیفون 8 باعث شده که اپل از USB-C استفاده نکند؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *