پادویش

ویندوز 10 نیاز به نصب آنتی ویروس دارد یا خیر؟ هر چیزی که باید درباره ی ویندوز دفندر بدانید!

ویندوز 10 نیاز به نصب آنتی ویروس دارد یا خیر؟

ویندوز 10 نیاز به نصب آنتی ویروس دارد یا خیر؟ هر چیزی که باید درباره ی عملکرد آنتی ویروس ویندوز بدانید.

به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت pandasecurity ، اگر به تازگی می خواهید ویندوز 10 را نصب کنید یا اینکه ویندوز فعلی تان ویندوز 10 است؛ پرسشی که اغلب کاربران درباره ی ویندوز 10 می پرسند این است که آیا واقعا من نیاز به نصب آنتی ویروس برای ویندوز 10 دارم یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش که بسیار پرسیده می شوند، باید بگوییم به صورت تخصصی باید بگوییم خیر. ویندوز 10 مایکروسافت خودش ویندوز دفندر (Windows Defender) دارد. آنتی ویروس ویندوز دفندر یک آنتی ویروسی ایی که توسط خود کمپانی مایکروسافت برای ویندوز 10 طراحی شده است و همواره به صورت رایگان به روز رسانی می شود.

گرچه باید این نکته را در نظر بگیریم که عملکرد همه ی آنتی ویروس ها یکسان نیست. اگر از کاربران ویندوز 10 هستید و می خواهید آنتی ویروس ویندوز 10 دفندر را به عنوان آنتی ویروس پیش فرض ویندوز 10تان انتخاب کنید، اول کمی بهتر از به مقایسه عملکرد آنتی ویروس بومی ویندوز بپردازید تا بفهمید این آنتی ویروس ویندوز در کدام قسمت ها به خوبی عمل نمی کند.

تحقیقات AV که در سال 2017 صورت گرفت حاکی از آن است که آنتی ویروس بومی ویندوز دفندر در حفاظت، قابلیت مورد استفاده قرار گرفتن و حتی عملکرد کارآمد از دیگر رقیب های اصلی شناخته عقب تر است؛ البته تحقیقات جدیدتر حاکی از پیشرفت هر چه بیشتر از این آنتی ویروس بومی است. همچنین ویندوز دفندر فاقد ویژگی های محبوب بین کاربران است که استفاده آن برای کاربران راحت باشد؛ ویژگی هایی هم چون پسورد مینجر یا VPN درون ساختی.

 

ویندوز 10 نیاز به نصب آنتی ویروس دارد یا خیر؟ ویندوز دفندر از آنتی ویروس های دیگر عقب است

هر آنتی ویروسی به رتبه خوبی از حفاظت نیاز دارد که شناسایی و از بین بردن هر گونه بدافزاری در وهلهه اول وظایف هر آنتی ویروسی قرار دارد. از احتمال هر خطری برای ویندوز خود آگاه باشید و آنتی ویروسی را انتخاب کنید که دستگاه هوشمند شما را از هر گونه خطر محفوظ بدارد؛ خطراتی هم چون تهدیدات روزمره و خطرات باج گیرها که سیستم شما را تهدید می کنند.

AV در تحقیقاتی که در سال 2017 انجام داد؛ 17 تا از مهم ترین و شناخته شده ترین آنتی ویروس را مورد بررسی دقیق قرار دارد. آنتی ویروس ویندوز دفندر با کسب رتبه 99.5 درصد در حفاظت کلی از دستگاه های ویندوزی عقب از تر 7 از مهم ترین آنتی ویروس های مهم دنیا قرار گرفت.

یک تحقیق دیگری که در سال 2017 توسط موسسه IT – Security انجام شد نشان داد که ویندوز دفندر در خصوص جلوگیری از حملات روزمره بدافزار عقب به خوبی بسیاری از مهم ترین آنتی ویروس های معروف خوب کار نمی کند و از آن ها عقب می ماند. حملات ZERO-DAY زمانی اتفاق می افتاد که توسعه دهندگان یک آسیب پذیری امنیتی را پیدا می کنند. چنین حملاتی به طور چشم گیری بین مجرمان اینترنتی در حال افزایش و محبوب شدن است.

نتایج تست های موسسه IT-Security در ماه جولای و آگوست نشان می دهد که آنتی ویروس ویندوز دفندر در برابر حملات ZERO-Day تنها 97 درصد موفق بوده است که عملکرد این آنتی ویروس بومی ویندوز 2.5 درصد پایین تر از میانگین آنتی ویروس های دنیا قرار می گیرد. شاید این تفاوت به نظر شما بسیاری کم به نظر برسد، اما چنین رقمی برای حملات Zero-Day بسیار بالا به شمار می آید. چنین ضعفی در آنتی ویروس ویندوز دفندر بهترین فرصت برای بدافزارها و باج گیر ها به شمار می آید تا اطلاعات کامپیوتر شما را به سرفت ببرند یا دستگاه شما را آلوده بسازند.

آیا می دانستید هر آنتی ویروسی که بر روی سیستم عامل کامیپوتری شخصی ویندوزی تان نصب می کند، به نحوی بر روی سیستم شما تاثیر می گذارد؟ چراکه هر آنتی ویروسی عملکرد شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هر آنتی ویروس کامپیوتر شما در مباحثی هم جون وبسایت ها، فایل ها، سخت افزارهایی که سیستم شما با آن ها در تعامل هستند را بررسی و تحت تاثیر می گذارد. وقتی کاربران آنتی ویروس ها را نصب می کنند از آن ها انتظار دارند که خطرات احتمالی سیستم هایشان به حداقل برسد، اما شاید آنتی ویروس ونیدوز دفندر نتواند انقدر که باید هم چون دیگر مهم ترین آنتی از سیستم شما در برابر خطرات احتمالی باج افزار و بدافزارها محافظت کند.

 

موارد مثبت کاذب اشتباه

وقتی آنتی ویروس ها فایل ها و وب سایت ها را برای تهدیدات احتمالی اسکن می کنن،گاها برخی از وبسایت ها و قایل ها را به اشتباه  تشخیص دهند که برای بسیاری از کاربران چنین مواردی می تواند بسیاری آزار دهنده باشد.چنین مواردی را موارد کاذب مثبت می نامیم که در آن آنتی ویروس به اشتباه یک فایل را خطر شناسایی می کند یا دسترسی به یک وبسایت را به خاطر مسائل امنیتی قطع می کند. این چنین مواردی می توانند سرعت عملکرد شما را کاهش بدهد و باعث حواس پرتی شما شوند. دیگر نتایج تحقیقات AV انجام شده حاکی از آن است که آنتی ویروس ویندوز دفندر در مقایسه با سایر آنتی ویروس ها قدرت مند شناخته شده در دنیا از نرخ تشخیص موارد مثبت کاذب اشتباه بیشتری برخوردار است که برای بسیاری از کاربران آزار دهنده است؛ که کاربران را موجاب می کند که به سراغ نصب دیگر آنتی ویروس ها برای سیستم ویندوزی شان بروند.

آنتی ویروس ویندوز دفندر به ویژه با پرچم گذاری نرم افزارهای قانونی به عنوان بدافزار مبارزه می کند. نتایج تحقیقات موسسه IT-Security نشان می دهد که آنتی ویروس بومی ویندوز دارای میزان بالاتر از حد متوسط تشخیص نادرست برای یک نرم افزار ایمن است. کاربرانی که می خواهند با کاهش تنظیمات حفاظتی آنتی ویروس ویندوز دفندر این مشکل را حل کنند، در معرض حملات واقعی بدافزار قرار می گیرند.

 

عملکرد آنتی ویروس ویندوز دفندر

حقیقت این است که همه ی آنتی ویروس ها به نوبه ایی سیستم شما را تحت تاثیر می گذارند؛ پس احتمال اینکه سیستم شما کمی کندتر شود وجود دارد به هرحال اسکن و بررسی تمام اطلاعات موجود در سیستم شما به پردازش هایی نیاز دارد. هر چه آنتی ویروس سیستم شما قدرت مندتر کمتر شاهد کندی در بازگذاری وبسایت، پردازش فایل ها و راه اندازه نرم افزارها خواهید؛ در حالیکه اگر بر روی سیستم عامل شما یک آنتی ویروس قدیمی و بد نصب شده باشد؛ احتمال کند شدن دستگاه شما و مشکلات بارگذاری وبسایت و اسکن فایل ها بیشتر می شود.

نتایج موسسه IT- Security حاکی از آن است که آنتی ویروس ویندوز دفندر از نمره پایین تر از میانگین در خصوص راه اندازی نرم اقزار های مکرر استفاده شده می گیرد. نمره ی عملکرد آنتی ویروس ویندوز دفندر 4.5 از 6 است که سایر آنتی ویروس ها بسیاری کمتر است

وقتی شما از کامپیوتر شخصی تان می خواهید استفاده کنید؛ ممکن است به خاطر آنتی ویروس ویندوز دفندر شاهد کمی کندی و کاهش سرعت در بارگذاری و اجرای برنامه مورد علاقه تان باشید که کاملا امری ثابت شده است. اگر شما صاحب یک بیزنس هم باشید؛ کارمندان شما شاهد کند شدن سیستم هایشان نیز خواهند بود؛ البته این کندی سرعت به قدری نخواهد بود که بخواهد آنقدر محسوس باشد. نکته ایی که باید در نظر بگیرید این است که اگر می خواهید بر روی یک سیستم قدیمی و ناکارآمد یک آنتی ویروس قدرت مند و قوی ایی را نصب اجرا کنید، باید احتمال خیلی زیاد شاهد ناکارآمدی سیستم تان در عملکرد کلی باشید. نصب نرم افزار آنتی ویروس بیش از حد سنگین همراه با سیستم های منسوخ شده به معنی از دست دادن عملکرد مناسب و کارآمد سیستم تان است.

 

 

طرفدران ویندوز 10 مطمعنا از بابت عملکرد آنتی ویروس بومی ویندوز راضی خواهند بود، شاید به نظر آن ها اصلا هیچ نیازی به نصب هیج برنامه ی آنتی ویروس دیگری بر روی سیستم شان نیاز نباشد. در حقیقت همان طور است، با وجود آنتی ویروس بومی خود ویندوز شاید شما نیاز آن چنانی به آنتی ویروس دیگری ندارید. به نظر بسیاری از کاربران استفاده از آنتی ویروس دفندر ویندوز بسیار راحت است. همان قدر که راحت است؛ متاسفانه شاهد آسیب پذیری این آنتی ویروس ویندوزی در برابر حملات هستیم.

مجرمان اینترنتی آنتی ویروس های ویندوز دفندر را هدف اصلی اولیت بندی شده خود قرار می دهند؛ شاید اصلی ترین دلیل آن برخی از ضعف های اساسی ویندوز دفندر و عملکرد ثابت ویندوز دفندر در هر کامپیوتر شخصی است. اگر یک آنتی ویروس در همه ی سیستم ها به صورت یکسانی کار کنند؛ پس پیش بینی نقاط ضعف آنتی ویروس ویندوز دفندر برای مجرمان اینترنتی بسیاری راحت تر از سایر برنامه های آنتی ویروس است. با در نظر گرفتن چنین ضعف هایی هکرها مطمئن می شوند که بدافزارهایشان می تواند از شناسایی  توسط  ویندوز دفندر جلوگیری کنند و از نقاط ضعف این آنتی ویروس نهایت استفاده را ببرند. نرم افزار آنتی ویروس با استاندارد کمتر رویکرد های منحصر به فردی برای یافتن و از بین بردن ویروس ها دارند؛ روش هایی که پیش بینی آن ها برای مجرمان اینترنتی بسیار دشوارتر از پیش بینی استانداردهای ویندوز دفندر است.

برای اینکه از سیستم کامپیوتر شخصی  خوتان، خانواده تان تمام و کمال محافظت کنید بهتر است که ورای آنتی ویروس ویندوز دفند، یکی از بهترین و شناخته شده ترین آنتی ویروس های رایگان هم چون کرسپرسکای، ناد 32 و … بر روی سیستم عامل تان نصب کنید. با اینکه عملکرد و نتایج تحقیقات صورت گرفته بر روی عملکرد آنتی ویروس ویندوز دفندر حاکی از ضعف اساسی این آنتی ویروس در برخی از مهم ترین و حساس ترین موارد است، برخی از کاربران بر این باورند که با وجود آنتی ویروس رایگان ویندوز اصلا نیازی به آنتی ویروس دیگری بر روی سیستم نیست! چراکه نصب و اجرای یک آنتی ویروس دیگر تنها فضای کامپیوتر شما را اشغال می کند، برای شما هزینه های سالانه زیادی را می تراشد و بیشتر صرفا به منزله یک نرم افزار لاکچری به نظر می  رسد که هزینه ی زیادی باید برایش انجام بدهیم. نظر شما درباره ی این موضوع چیست؟ تجربه ی کاربری شما در خصوص استفاده از ویندوز دفندر چیست؟ نطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

بیشتر در زوم تک بخوانید:

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویندوز 10 نیاز به نصب آنتی ویروس دارد یا خیر؟ هر چیزی که باید درباره ی ویندوز دفندر بدانید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *