پادویش

راهنمای خرید دیتا ویدئو پروژکتور

دیتا ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید دیتا ویدئو پروژکتور :وجود برند ها و مدل های مختلف دیتا ویدئو پروژکتور در بازار انتخاب را برای کاربران در این حوزه دشوار کرده است ، انتخاب دیتا ویدئو پروژکتور زمانی دشوار تر می شود که اجناس بی کیفیت چینی با قیمت های پایین بازار را پر کررده و افراد سودجو از این مساله سئو استفاده کرده و آن ها را به عنوان اجناس برند به مشتریان خود می فروشند.
در این مقاله قصد داریم نکاتی را معرفی و مورد بررسی قرار دهیم تا به کمک آن ها معیاری را برای خرید دیتا ویدئو پروژکتور داشته باشید ، با زوم تک همرا باشید…

کارکرد دیتا ویدئو پروژکتور

از مهمترین چیزهایی که در خرید دیتا ویدئو پروژکتور باید به آن توجه داشته باشید ، کارایی آن است ، مسلما دیتا ویدئو پروژکتوری که برای یک کلاس درس کوچک خریداری می شود ، با دیتا ویدئو پروژکتوری که برای یک سالن کنفرانس خریداری می شود ، دارا کارکرد متفاوتی خواهد بود. پس هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید ، اگر قصد استفاده از دیتا ویدئو پروژکتور در محیط های کوچک را دارید، نیازی به صرف هزینه های زیادی ندارید.

دیتا ویدئو پروژکتور

قیمت دیتا ویدئو پروژکتور

مساله دیگری که در انتخاب دیتا ویدئو پروژکتور تاثیر گذار است ، قیمت آن می باشد. مهمترین عامل در تعیین قیمت دیتا ویدئو پروژکتور ، فناوری های مورد استفاده در آن می باشند، بهتر است قبل از خرید اطلاعاتی را در رابطه با فناوری های ساخت دیتا ویدئو پروژکتور در دست داشته باشید ، تا خریدی آگاهانه داشته باشید، از مهمترین فناوری های ساخت دیتا ویدئو پروژکتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

3LCD

اغلب دیتا ویدئو پروژکتور ها با استفاده از فناوری LCD  کار می کنند ، نحوه ی کارکرد این نوع دیتا ویدئو پروژکتور ها طوری است که نمایش جداگانه ای از نقاط مختلف تصویر را فراهم می سازد. دیدئو پروژکتور های 3LCD نور را به رنگ های قرمز ،آبی و سبز تفکیک کرده و پس از گذراندن از منشور ، به صورت کنترل شده ای آن ها را ترکیب کرده و تصور اصلی را ایجاد می کند.

DLP

DLP یا همان پردازش دیجیتالی نور ، یک راهکار دیجیتالی با خطای کم و کیفیت بالاتر را برای نمایش تصاویر فراهم کرده است، فناوری مورد استفاده در این نوع دیتا ویدئو پروژکتور ها آینه های میکروسکوپی دیجیتالی هستند.

LED

دیتا ویدئو پروژکتور هایی که در بالا به آن ها اشاره شد از لامپ های رشته ای برای تصویر دهی استفاده می کنند، که این امر باعث ایجاد گرمای زیاد و آسیب رسانی به مدارات داخلی دیتا ویدئو پروژکتور می شد، که برای حل این مشکل سوراخ هایی در بدنه های این دستگاه های تعبیه شده و از فن برای خنک سازی دیتا ویدئو پروژکتور استفاده می شود ، مشکل این روش هم جمع شدن گردو غبار بر روی مدارات و کاهش عمر آن ها بود ، با بروی کار آمدن فناوری LED این مشکلات برطرف شده و طول عمر دستگاه های دیتا ویدئو پروژکتور به صورت قابل توجهی افزایش یافت.

رزولوشن و میزان روشنایی

ابعاد ، اندازه و وزن دیتا ویدئو پروژکتور

کنتراست تصاویر خروجی

پشتیبانی از سیگنال های مختلف ورودی

میزان بزرگنمایی تصاویر

طول عمر لامپ دیتا ویدئو پروژکتور

و…

شما می توانید با توجه به نیاز خود ، اطلاعات ، ویژگی ها ، فناوری های مورد استفاده در این دستگاه های ویدئو پروژکتور و قیمت آن ها بهترین انتخاب را از میان دیتا ویدئو پروژکتور های موجود در بازار داشته باشید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهنمای خرید دیتا ویدئو پروژکتور

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *