پادویش

اینترنت تلفن همراه در کشور به ازای هر کیلوبایت، نیم ریال شد

اینترنت تلفن همراه در کشور به ازای هر کیلوبایت، نیم ریال شد : طبق مصوبه ای که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای نرخ اینترنت گوشی های تلفن همراه تصویب کرده بودند، سه اپراتور تلفن همراه در کشور موظف شدند تا اینترنت گوشی های تلفن همراه را به ازای هر کیلوبایت نیم ریال محاسبه کنند.

در اوایل آذرماه امسال کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه ای داشتند که بر اساس آن سقف اینترنت برای هر نوع تکنولوژی استفاده شده، یکنواخت محاسبه خواهد شد و اینترنت های GPRS ، 3G و 4G دارای هزینه های یکسانی خواهند شد به همین دلیل اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل موظف شدند که نرخ های جدید را از امروز برای کاربران خودشان اعمال کنند.

براساس این مصوبه اجازه به اپراتورها داده شده است با رعایت شرایط رقابتی و بازه تعرفه ای تعیین شده در این مصوبه، ضمن فروش خدمات دیتا براساس کیلوبایت، بسته هایی متناسب با نیاز کاربران را طراحی و به فروش برسانند. براساس این مصوبه برای مشترکین دائمی تلفن همراه به ازای هر کیلوبایت نیم ریال و برای کاربران اعتباری تلفن همراه به ازای هر کیلوبایت 0.75 ریال محاسبه خواهد شد.

irancell-internet

براساس همین مصوبه، سایت ایرانسل در اقدامی به نرخ های جدید خودش پرداخته است که همان طور که در بالا مشاهده میکنید نرخ های پایه اینترنت همراه در ایرانسل تغییر کرده است ولی در اقدامی دیگر این شرکت قیمت  بسته های اینترنت را افزایش داده است که این واقعا جای سوال است.

mci-internet

همراه اول نیز مانند ایرانسل همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید نرخ نامه جدیدی بر اساس مصوبه تنظیم مقررات ارتباطات ارائه داده است که برای  مشترکان دائمی برای هر کیلوبایت 0.5 ریال و برای مشترکان اعتباری 0.75 ریال محاسبه می شود.

قبل از این نرخ نامه جدید با ورود تکنولوژی 4G توسط شرکت ایرانسل، دیتای تلفن همراه به ازای هر کیلوبایت 14.8 ریال محاسبه می شد که از امروز با اعمال این مصوبه نرخ جدید کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

منبع : مهر

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  سرعت پایین اینترنت چه دلیلی دارد؟

نظرات در مورد : اینترنت تلفن همراه در کشور به ازای هر کیلوبایت، نیم ریال شد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. لطفا این رو هم پست کنید که بسته 1 گیگابایتی ماهانه ایرانسل که تا یه روز پیش 10 هزار تومن بود حالا شده 20 هزار تومن