پادویش

بررسی بازی سایبرپانک 2077 /قسمت اول

بررسی بازی سایبرپانک 2077 را برای تان فراهم کرده ایم. حتما درباره ی بازی پرطرفدرا سایبرپانک 2077 شنیده اید که در سال 2077 رخ می دهد!

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری GSMArena، اگر از طرفدران بازی های کامپیوتری باشید حتما درباره ی بازی سایبرپانک 2077 شنیده اید. بازی ایی که از سال 2012 تا به امروز سر و صدای بسیاری درست کرده است و بالاخره بعد از مدت ها تاخیر به تازگی عرضه شده است. بازی سایبرپانک 2077 آخرین محصول استودیو لهستانی CD Projekt Red است. احتمالا شما هم باید این استدیو را به خاطری سری بازی های  Witcher هنوز هم باید به خاطر داشته باشید. بازی سایبرپانک ابتدا در سال 2012 رونمایی شد. عرضه این بازی برای چندین بار متوالی توسط استدیو لهسانی تاخیر داده شد تا اینکه این بازی بالاخره در دهمین روز دسامبر سال 2020 میلادی عرضه شد. بازی سایبرپانک 2077 برای پلتفرم های ویندوز، PS4، Xbox One و گوگل Stadia عرضه شده است.

 

بررسی بازی سایبرپانک 2077

کم لطفی است اگر نگوییم بازی سایبرپانک 2077 یکی از پرطرفدران ترین بازی هایی است که از زمان معرفی شدنش تا به امروز وجود داشته است. با اینکه معرفی اولیه این بازی در سال 2012 اتفاق افتاد، معرفی این بازی تا رونمایی شدن رسمی این بازی مراسم توسعه دهندگان E3 که در سال 2018 صورت گرفت به تاخیر گذاشته شده است. رونمایی این بازی در آن مراسم به قدری تراکند که طرفدران بسیاری برای آن بازی خرید. یک سال بعد از آن مراسم، استدیو لهستانی سازنده سایبرپانک 2077 اعلام کرد که کانو ریوز (keanu reeves) بازیگر آمریکای بخشی از بازی خواهد بود. ریوز بر روی استیجی مراسم Xbox E3 در سال 2019 حاضر شد و این موجب به وجود آمدن میم های بسیاری در شبکه های مجازی شد! بهرحال، باید شاهد یکی از بهترین بازی های باشیم که در این مدت شاهد هستیم.  استدیو لهسانی در تاریخ 16ام ماه آپریل سال 2020 زمان عرضه بازی سایبرپانک را اعلام کرد.

تا آن زمان همه چیز با سرعت کامل خوب پیش می رفت تا اینکه به آن تاریخ نزدیک شدیم. بار دیگ استودیو لهستانی حرفش را شکاند و اعلام کرد که ماه آپریل زمان عرضه نهایی بازی سایبرپانک 2077 نخواهد بود و به جای آن تاریخ؛ آن ها تاریخ 17ام ماه سپتامبر را اعلام کردند. به گفته ی آن ها حتی در تاریه 16ام ماه آپریل بازی کامل بود، اما به برخی از ویرایش ها نیاز داشت. دوباره در ماه سپتامبر ژوئیه عرضه این بازی به بعد سپرده شد؛ این بار به تاریخ 19ام ماه نوامبر که دوباره باید انتظار کاربران به چالش بکشد! در تاریخ 19ام ماه نوامبر دوباره به تاخیر گماشته شد. این استودیو همیشه بهانه های همیشگی برای تاخیر عرضه این بازی می آوردند؛ بهانه ایی در خصوص از اشکال یابی و از بین بردن باگ های موجود در این بازی !

بار دیگر استودیو لهستانی در ماه اکتبر در پیامی توئیتری در تصویری با پیش زمینه ی زرد رنگ اعلام کرد که عرضه این بازی در تاریخ 10ام ماه دسامبر صورت خواهد گرفت. احتمالا تاخیر به وجود آمده برای رفع مشکلات و باگ ها و … بود. گرفتن زمان دیگری برای عرضه این بازی حسابی طرفداران این بازی را خسته و آسی کرده بود.

با در نظر گرفتن این موارد؛ برنامه ها به سرعت در حال پیش رفتن بودند. تا اینکه تاریخ 10 دسامبر و زمان عرضه این بازی نیز بالاخره فرارسید. زمان عرضه این بازی فرارسید اما بازی تماما به تکمیل نرسیده بود؛ به خوبی ویرایش نشده بود و مطمعنا باگ های هم به خوبی رفع نشده بودند. با وجود عرضه نسخه ی گوگل Stadia و نسخه ی کامپیوتری سایبرپانک و وجود باگ؛ قابلیت بازی کردن وجود داشت. در خصوص نسخه کنسول بازی سایبرپانک 2077 برای Play Station و Xbox با وجود باگ ها و مشکلات عمکلردی این بازی به خوبی قابلیت بازی کردن را برای کاربران مهیا نکرده بود؛ مگر اینکه کاربران آخرین نسل از هر 2 کنسول را داشتند یا اینکه از استاندارد موجود برای بازی کردن استفاده می کردند.

دلیل اختصاص دادن بسیاری از وبسایت برای بررسی بازی سایبرپانک 2077 خاص بودن این بازی است؛ این بازی یک بازی خیلی معمولی نیست. تعداد خیلی از کمی از بازی ها وجود داشته اند که در زمان معروفی شدنش توانسته باشند توجه، حس کنجکاوی و علاقه بسیاری از کاربران را به خود جذب کرده باشند. حتی بازی هایی وجود داشته اند که با وجود جلب توجه کاربران در هنگام رونمایی شدن؛ طرفدارانشان را پس از عرضه شدن از دست داده اند. با وجود نظرات منفی بسیاری، تهدیدهای برخی ها، کمبود سرمایه هایی که استودیوی لهستانی باید با آن دست و پنجه نرم می کرد؛ این استودیو قراردادی به خاطر پرونده هایی قضایی وجود داشت مجبور شد بازی خود را از صفحه استور Play Station حذف کند.

با وجود تمام تاخیر و بدقولی هایی که از جانب استودیو لهستانی در خصوص این بازی صورت گرفت، این هنوز ارزشش را دارد که برای بررسی های متعتددی برایش نوشته شود. توسعه دهندگان این بازی برای سال های زیادی است که برای روی این بازی کار کرده اند و هدفشان این است که شما سایبرپانک را به بهترین حالت بازی کنید. بعد از 65 ساعت در نسخه ی کامپیوتر سایبرپانک 2077؛ چیز های زیادی وجود دارد که درباره شان باید صحبت کنیم. با در نظر گرفتن تمام های اشکالات این بازی؛ بازی سایبرپانک 2077 بازی ایی است که ارزشش را دارد که شما بخواهید زمان و صبر تان را برایش بگذارید.

 

داستان و تنظیمات

داستان بازی سایبرپانک 2077 در آینده در شهر خیالی ایی به نام شهر Night City که در ایالت کالفرینا قرار دارد می افتد. دنیا در سال 2077؛ با جنگ های متعدد و تغییرات آب و هوایی تقریبا غیر قابل تعمیری سروکار دارد. غذای تازه و آب آشامیدنی به سختی یافت می شوند؛ بیشاتر حیات وحش توسط انسان ها از بین رفته اند. انسان ها هم برای زنده ماندن و سازگاری با افزایش خطرات بلقوه و سایبری دست به تغییرات شدید ساختار بدن شان اند.

شهر Night CIty هم چون دنیای واقعی به مناطق مختلفی تقسیم شده است که هر یک از آنها دارای ظاهری متقاوت و شکلی مختلفی هستند. در این شهر محله هایی هم چون محله های Westbrook و City Center وجود دارد که تنها افراد ثروتمند و مشهور در آن جا زندگی می کنند؛ محله هایی که شما را به یاد محله های مرفه شهرتان می اندازد.هم چون هر شهر دیگری که در هر جای دنیا وجود دارد؛ انسان هایی هم وجود دارند که در محله های معمولی تر شهر Night City زندگی می کنند. محله های Watsoon و Heywood محله های از شهر سایبرپانک 2077 هستند که هنوز جذابیت خاص خودشان را دارند اما در آن محله ها؛ خیابان ها آن قدر زر و برق ندارند و ماشین های لاکچری زیادی در آن ها تردد نمی کنند. آدم هایی که به قولی خوش شانس به دنیا آمده اند در خیابان های سانتو دومینگو یا پاسیفیکا زندگی می کنند در حالی که صحرای بدلندز بیشتر توسط قبیله های عشایر تسخیر شده است.

بیشتر بخوانید  بازی کلش آف کلنز

حقیقتی که در خصوص شهر Night City سایبرپانک 2077 وجود دارد این است که این شهر؛ شهر همه است. از فقیر تا غنی، از مدیران اصلی کمپانی های بزرگ میلیاردر که شهر را تبدیل به شهر لاکچری نشین کرده اند، مجرمان خطرناک آدم کش، هکرهای ماهری که به به نت رانر NetRunner مشهور هستند،  تاجران قدرت مند، مواد و خرده فروشان، هرزه های خیابانی تا آدم های فقیری که جایی برای زندگی کردن ندارند. هم چنین شهر Night City  افراد گنگستر و خطرناک بسیاری را هم در خود جای داده است؛ افرادی که قسمتی از شهر را به تسخیر خود درآورده اند و کسانی که به افراد خارج از منطقه شان زیاد مهربان نیستند.

 

هم چون بازی جی تی ای وی (GTA V) شما به در یک نقش یک مزدور استخدام شده در سایبرپانک 2077 بازی خواهید کرد. در این بازی؛ هر زمان کسی نیاز به تحویل گرفتن چیزی یا تحویل شخصی به شخص دیگر، ربودن فردی یا ناپدید کردن شخصی داشته باشد، با شما تماس خواهد گرفت. بسته به طول حیاتی که در بازی انتخاب خواهید کرد؛ V یا یک کارمند سازمانی است که از چنگال قدرت در رفته است و سعی می کند به بالا (Corpo) بازگردد؛ کسی که در خیابان های Night City بزرگ شده و سعی در قیام دارد (خیابان Kid) ، یا کسی که زمانی به یک قیبله عشایری تعلق داشت ، اما می خواست یک مهره مهم در شهر بزرگ (Nomad) تبدیل شود. صرف نظر از نحوه شروع و انتخاب کدام طول زمانی ، هدف شما یکی خواهد بود، شما در شهر Night City به یک افسانه خیلی مهم تبدیل خواهید شد.

از آن جایی که در این بررسی سعی خواهیم کرد که هیچ اسپویلی در خصوص داستان بازی صورت نگیرد، ما هیچ چیزی در خصوص اینکه چه چیزی برای شما در بازی سایبرپانک 2077 برای تان اتفاق خواهد افتاد نخواهیم گفت. تنها چیزی که نویسنده اصلی در خصوص داستان و گیم پلی سایبرپانک 2077 می گوید این است که اتفاقات بازی طبق خواسته و برنامه های V پیش نخواهد رفت. او باید اتفاقات را در مسیری قرار دهد که همه چیز درست بشوند و بنابراین ما با بازی ایی کار داریم که اصلا شباهتی به دیگر بازی ها ندارد.

به نظر نویسنده داستان اصلی بازی سایبرپانک 2077 بسیاری جذاب و جالب بود. گرچه برخی از قسمت های این بازی بسته به انتخاب هایی که شما برمی گزینید ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد؛ قسمت های بسیاری از بازی هم چنان یکسان باقی خواهند ماند و هم چنان برای بازی کنندگان سرگرم کننده باقی خواهد ماند. در این بازی فراز و نشیب های بسیاری را تجربه خواهید کرد. این بازی عمیقا احساسات گیمرها را بر می انگیزد و در آخر نیز به طور شگفا انگیری به پایان  می رسد؛ به گونه ایی که اصلا انتظارش را ندارید. این بازی از آن دست بازی هایی است که شما را هم چون دیگر مخاطب ها شما را به خود جذب می کند. به نظر نویسنده حتی پس از به پایان رساندن این بازی به قدری غرق این بازی خواهید شد که ساعت ها صرف بازی کردن سایبرپانک 2077 خواهید کرد.

به نظر من گیم پلی این بازی آنقدر هم که باید طولانی نیست و اگر شما تمام توجه تان را بر روی به پایان رساندن بازی صرف کنید؛ شما داستان یکی از بهترین بازی ها مولتی پلیر دنیا را در کمتر یا بیشتر از 20 ساعت به پایان خواهید رساند. گرچه سریع به پایان رساندن بازی زیاد ایده ی خیلی خوبی نیست؛ چراکه شما لحظات بسیاری خوبی را از دست خواهید داد. این بازی چیزهای زیادی برای عرضه به شما دارد. ماموریت های فرعی بسیاری برای شما وجود دارد که می توانید کاراکترهای فرعی بسیاری را ملاقات کنید و از گشت و گذار در بازی لحظات خوبی را تجربه کنید.

شاید باورش برای شما سخت باشد، اما همین کاراکترهای فرعی نیز بعد ها در داستان و پایان بازی تاثیر خواهند گذاشت. پس زیاد عجله نکنید  سعی کنید زیبایی بازی را با بی صبری از دست ندهید.

 

گیم پلی سایبرپانک 2077

حتما می دانید که بازی سایبرپانک 2077 یک بازی اپن ورلد؛ ادونچر و اکشن بر اساس نقش های کاراکتر است. شما در این بازی اول شخص با اسلحه و درگیری های مسلجانه، رانندگی اول یا سوم شخص و  پیشرفت داستان بازی با به وجود آوردن مکالمه با شخصیت ها درگیر خواهید بود. همین این حوادث و مکالمه های بین کاراکترها داستان بازی را به گونه ایی که انتظارش را ندارید تغییر خواهد داد.

 

برخلاف بسیاری از بازی ها که گیم پلی نسبتا مشابه ایی دارند؛ شما در خصوص مبارزاتی که در سایبرپامک 2077 دارید دست تان خیلی بازتر است! نحوه ی مبارزه کردن در سایبرپانک 2077 بسیار متنوع است و شما می توانید به عنوان یک گیمر از راه های متفاوتی می توانید کارهایتان را به انجام برسانید. اگر فکر می کنید نمی خواهید از یک نوع اسلحه خاص برای انجام ماموریت تان استفاده کنید؛ اصلا نگران نباشید. شما می توانید انواع از اسحله های از شاتگان ها گرفته تا تفنگ های کمری، رایفل تا سلاح های فوق پیشرفته ایی که می تواند هدف شما را تعقیب کند و از پشت آن را مورد اصابت قرار بدهد را انتخاب کنید. اسلحه هایی هم وجود دارند که اصلا نیازی به به نوع خاصی از خشاب و گلوله ندارند و رایفل ها! شما می توانید اسلحه مورد نظرتان را شخصی سازی کنید و یا اینکه آن ها را به روز رسانی و قدرت مندتر کنید. اگر هم به داشتن تنها یک اسلحه راضی نشدید؛ می توانید چندین اسلحه را به خود با توجه به ظرفیت تان داشته باشید، ولی به خاطر داشته باشید که تنها 3 آن ها در یک زمان می توانند فعال بشوند.

 

 

منبع: gsmarena

 

 

بیشتر بخوانید:

10 از بهترین و گرافیکی‌ترین بازی‌ها برای اندروید و iOS

10 بازی برتر که نباید آن‌ها را از دست داد!

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بررسی بازی سایبرپانک 2077 /قسمت اول

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *